PDA

View Full Version : گفتگو: طراحی و ساخت اولین مرورگر وب با انجین ترکیبی

NitroPlus
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 11:14 صبح
با سلام مجدد
دوستان پس از آغاز یه تاپیک توی تالار vb6 در حدود 10، 11 ماه پیش و حتماً اطلاع دارین کهبه خاطر برخی مسائل بسته شده.حال تصمیم گرفتم دوباره پروژه رو با یه ایده جدید شروع کنم

این ایده که ایده اصلی درباره ی موتور هست و هموطور که از تاپیکش پیداس من میخوام موتور ها رو تر کیب کنم
دوستان اشتباه نکنین من منظورم یه ساخت یه موتور جدبد نیس بلکه می خوام موتور های حاضر رو با هم ادغام کنم.
دوستان اگه امکانش هست بیان و همکاری کنن تا این پروژه به سرانجام برسه!
با تشکر از توجهتون

ارادتمند - NitroPlus

NitroPlus
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 11:24 صبح
یعنی یکی نیس چراغ تاپیک ما رو روشن کنه؟!

فرید نجفلو
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 11:36 صبح
دوست عزیز اگه تو سایت جستجو کنید می بینید چندتا تاپیک درست با همین موضوع هستن که بی نتیجه موندن و چراغشون هرگز روشن نشد
دلیلش هم تو خود تاپیک ها هست

NitroPlus
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 15:02 عصر
فرید جان
من واقعاً به کمک احتیاج دارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:گریه:
در مورد ترکیب موتور ها راهنماییم کن

NitroPlus
یک شنبه 21 اسفند 1390, 14:07 عصر
یعنی تو این انجمن به بزرگی با اساتید گرانقدر و بزرگواری که داره یکی نیس بیاد کمکه ما کنه
بابا تو رو خدا تاپیک رو در یابید
مخصوصاً برای ترکیب موتورها!!!!!!!!!!!!!!!!!! خواهشاً کمک کنید!

kiarashk
دوشنبه 22 اسفند 1390, 16:47 عصر
اول بايد تيم با انسجام تشكيل بشه بعد روش فكر كرد وگرنه مثل دفعه هاي قبل وسط كار همه جا مي زنن

joker
دوشنبه 22 اسفند 1390, 20:03 عصر
نيت كردي ، خب شروع كن ، با تاپيك زدن كه دهن شيرين نميشه ( بر وزن حلوا حلوا كردن )
شما اگه منتظر نشستي كسي بياد كمكت پيشنهاد ميكنم تاپيكو يكي از مديرا همين الان قفل كنه چون نتيجه اش از همين الان مشخصه : هيچي.

NitroPlus
دوشنبه 22 اسفند 1390, 21:07 عصر
خب عزیزم من فقط یه راهنمایی می خوام که بتونم موتور ها رو با هم تلفیق کرده و ازشون به طور همزمان استفاده کنم؛ تو همینش موندم مگه نا که همون موقع که ایدش مطرح شد انجامش میدادم
تو این انجمنم که ماشاءالله یه نفر پیدا نمی شه بگه چه طور بایس این کار رو کرد
شما اگه می تونی راهنماییم کن

ممنون
یا حق

kiarashk
دوشنبه 22 اسفند 1390, 22:04 عصر
خب عزیزم من فقط یه راهنمایی می خوام که بتونم موتور ها رو با هم تلفیق کرده و ازشون به طور همزمان استفاده کنم؛ تو همینش موندم مگه نا که همون موقع که ایدش مطرح شد انجامش میدادم
تو این انجمنم که ماشاءالله یه نفر پیدا نمی شه بگه چه طور بایس این کار رو کرد
شما اگه می تونی راهنماییم کن

ممنون
یا حق

اساسا ايده اي نداري به همين دليل نمي دوني بايد چيكار كني! اما دو حالت به نظرم مي رسه
١- به لحاظ لفظي تركيب دو متور يعني ساخت يك متور جديد كه از تركيب دو متور قبلي ايجاد مي شه و براي اينكار نياز به سورس متور ها هست و بايد به زبان برنامه نويسي مورد استفاده در متور ها هم مسلط باشيد
٢- ساخت يك مرورگر كه از دو متور استفاده مي كنه يعني هر وقت كاربر خواست با متور اول كار كنه و هر وقت خواست با زدن يك دكمه با يك متور ديگه كار كنه كه عملا كار مناسب و منطقي اي به نظر نمي اد
در نهايت من فكر مي كنم شما اطلاع صحيحي از نحوه عملكرد يك متور و مرورگر ندايد كه پيشنهاد مي كنم قبل از اين كه تلاش بي فايده انجام بديد در اين مورد تحقيقات كامل انجام بديد.

joker
دوشنبه 22 اسفند 1390, 22:25 عصر
خب همين ديگه ، الان مثل اينه كه من بگم ميخوام آپولو هوا كنم ، دوستان يه دستي كمكي بكنن اين آپولو هوا بشه در ضمن فقط هم ميدونم اين چيزي كه قراره بپره ، يه شئي پرنده هست :)
. ميشه ؟ نميشه ديگه.

خودت بايد بري دنبالش ، به قول معروف حداقل " الف " كار را انجام بده بعد بيا يه تاپيك با اين عنوان قلمبه بزن... هرجائيش توي اجرا مشكلات فني داشتي بچه هاي سايت در خدمتند و خوشحال ميشن " مشكلات " را حل كنند ( نه مسئله را از اول خودشون حل كنند )

پيوست : مرورگرها يه موتور دارند و اينهمه مشكل دارند آنتي ويروس نيستند كه هرچي تعداد موتور بيشتر بشه ، قدرت دتكتشون بيشتر بشه ، برعكس به نظرم كارائيشون مياد پائين چون سرعت پردازش و نمايش اين روزها اولويت اول انتخاب يك مرورگر وب هست ، پيشنهاد ميكنم همون وب كيت (http://www.webkit.org) را گسترشش بده.

NitroPlus
سه شنبه 23 اسفند 1390, 09:37 صبح
ممنون از دوستان عزیزم kiarashk و joker:
شما در واقع بزرگ ترین کمکم رو بهم کردین و مسئله رو برام حل کردین
من تحقیقاتم رو شروع می کنم.......
ام در مورد تعداد موتور ها:

مرورگرها يه موتور دارند و اينهمه مشكل دارند آنتي ويروس نيستند كه هرچي تعداد موتور بيشتر بشه ، قدرت دتكتشون بيشتر بشه، برعكس به نظرم كارائيشون مياد پائين
خب به نظرم این که مشکل دارن که درست، اما به نظر شما تلفیقش باعث این نمیشه که اشکالاتش برطرف بشه

كارائيشون مياد پائين
منظور شما قدرت پردازش و سرعت لود صفحاته دیگه؛ نه؟!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان من می خوام طبق راهنمایی شما کار رو شروع کنم هرجا به مشکل برخوردم از تون کمک خواهم گرفت............ می تونم رو شما حساب کنم؟

موفق باشید:قلب:
ارادتمند شما - Nitroplus

kiarashk
سه شنبه 23 اسفند 1390, 10:10 صبح
خب به نظرم این که مشکل دارن که درست، اما به نظر شما تلفیقش باعث این نمیشه که اشکالاتش برطرف بشه

حرف شما وقتي درسته كه دو تا متور رو تركيب كني و يك متور جديد بسازي كه اين كار مستلزم تسلط و اشراف كامل به سورس دو متور هست

NitroPlus
سه شنبه 23 اسفند 1390, 11:27 صبح
آقا یه چیزی سورس موتور فایر فاکس و کروم وجود داره؟

kiarashk
سه شنبه 23 اسفند 1390, 15:04 عصر
آقا یه چیزی سورس موتور فایر فاکس و کروم وجود داره؟

بله اپن سورس هستند

NitroPlus
سه شنبه 23 اسفند 1390, 16:57 عصر
میشه لینک دانلودشون رو بدی
ممنون

kiarashk
سه شنبه 23 اسفند 1390, 17:54 عصر
میشه لینک دانلودشون رو بدی
ممنون

http://www.webkit.org
يادم نيست ولي قبلا ديده بودم كه به زبان C++ بود

NitroPlus
سه شنبه 23 اسفند 1390, 22:25 عصر
ممنون سورس موتور فایر رو چی؟
راستی در مورد کار موتور مرورگر تحقیق کردم و طرز کارش رو فهمیدم:

ابتدا موتور صفحه مورد نظر رو از سرور در خواست میکنه
سرور میگرده اگه صفحه رو پیدا کرد اطلاعات صفحه رو برای موتور می فرسته
از اینجا کار اصلی موتور شروع میشه اون میاد کدهای در یافتی رو دسته بندی میکنه وتفسیر میکنه
بعد از تفسر شروع به ترسیم می کنه و خروجی رو که ما می بینیم بهمون میده

اما من یه چیزی رو نفهمیدم اینی که می گی موتور ها رو با هم ترکیب می کنی یعنی چی؟
چیا رو با هم ترکیب می کنی؟
ممنون

kiarashk
سه شنبه 23 اسفند 1390, 22:39 عصر
ممنون سورس موتور فایر رو چی؟
راستی در مورد کار موتور مرورگر تحقیق کردم و طرز کارش رو فهمیدم:

ابتدا موتور صفحه مورد نظر رو از سرور در خواست میکنه
سرور میگرده اگه صفحه رو پیدا کرد اطلاعات صفحه رو برای موتور می فرسته
از اینجا کار اصلی موتور شروع میشه اون میاد کدهای در یافتی رو دسته بندی میکنه وتفسیر میکنه
بعد از تفسر شروع به ترسیم می کنه و خروجی رو که ما می بینیم بهمون میده

اما من یه چیزی رو نفهمیدم اینی که می گی موتور ها رو با هم ترکیب می کنی یعنی چی؟
چیا رو با هم ترکیب می کنی؟
ممنون
هر متور سه استاندارد HTML و CSS و Javascript رو ساپورت مي كنه كه يك سايت كامل متشكل از هر سه اين ها در ساده ترين حالت حالا نوع رندر كردن اين سه توسط متور ها تا حدودي متفاوت هست كه مي تونه خروجي هاي متفاوتي را بده حالا برنامه نويسان تحت وب از يك استاندارد به نام cross-browser استفاده مي كنن كه مطالعه در اين مورد مي تونه به درك بهتر كمك كنه

NitroPlus
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 15:26 عصر
سلام ممنون از راهنماییت ولی من آخرش جواب سوالم نگرفتم؛ منظورت از تلفیق موتور ها چیه؟ چیا با هم تر کیب میشن؟
یه کم بیشتر توضیح بده
ممنون از توجهت

kiarashk
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 15:42 عصر
نحوه رندر كردنشون

NitroPlus
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 17:42 عصر
ببین چه طور بگم؛ مثلاً FF یه شی دکمه رو یه شکل و Chrome یه شکل دیگه رندر می کنه. خب اینا چه طوری باهم ترکیب میشن و نتیجشون چی میشه
آیا اینطوری که می گم یا منظور ترکیب یه چزه دیگس
اگه میشه این قضیه رو برام بازش کن ممنونم

NitroPlus
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 10:12 صبح
عزیز منتظر جوابم ها......................................

kiarashk
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 13:49 عصر
فرمول رندر كردن كه خيلي كلي نيست بنابرين براي رندر كردن هر قسمت يه كدي نوشته شده حالا همه اين كد ها رو مي اي نگاه مي كني هر كدي كه نتيجش بهتر بود در متور جديد استفاده مي كني البته قضيه به همين سادگي هم نيست اما به طور خلاصه اينجوري كه گفتم

NitroPlus
سه شنبه 26 دی 1391, 10:35 صبح
دوستان به نظرتون این پروژه رو دانشگاهیش کنم به نتیجه می رسه؟