PDA

View Full Version : سوال: نمایش ویدیو؟

mosi2007
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 13:34 عصر
سلام
1=برای نمایش ویدیو با فرمت فلش در سایت باید از چه نوع کدی استفاده کنیم ؟

2=حتما باید فرمت کلیپ flv باشه تا پخش بشه و اگر یه فرمت دیگه ای بود برای نمایش چی کار باید کرد ؟

3=چگونه به کاربران اجازه اپلود فایل بدیم ایا همون دستورهایی که برای اپلود تصاویر است میشه استفاده کرد؟

4=این پیش نمایشی که youtube داره منظورم همون عکس کوچیک که نشون داده میشه چطوری فیلمو تبدیل به عکس میکنه یعنی چطوری یه screenshot میگیره؟

MMSHFE
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 18:40 عصر
1- از ترکیب تگهای object و embed استفاده میشه. میتونید برای آشنایی با نحوه استفاده، سورس کد سایتهایی مثل یو-تیوب رو نگاه کنید. البته در HTML5 با تگ video هم میتونید این کار رو انجام بدین.
2- قاعدتاً وقتی صحبت از فلش هست، باید از flv = Flash Video استفاده کنیم. برای سایر فرمتها باید عمل تبدیل رو انجام بدین. البته برای برخی فرمتهای دیگه که قابلیت Streaming هم دارن (مثل wmv) داره Playerهای خوبی طراحی میشه ولی فعلاً رایج نیست.
3- همون آپلود معمولی هست.
4- با اسکریپتهایی مثل timthumb و یا اسکریپتهای سفارشی که خودشون نوشتن. توی گوگل دنبال Create movie snapshot with PHP بگردین.
موفق باشید.

mosi2007
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 18:41 عصر
یه کدی رو تونستم تو همین فروم گیر بیارم که فایها را پخشش میکنه ولی فقط فرمت swf رو پخش میکنه
کد اینه

<html>
<body>

<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000"name="player1"id="Object1"height="400px"width="550px">
<param name="movie"value="video/File7.SWF">
<param name="allowscriptaccess"value="always">
<param name="allowfullscreen"value="true">
<param name="flashvars"value="file=File7.SWF">
<embed type="application/x-shockwave-flash"src="video/File7.SWF"name="player1"id="player1"allowscriptaccess="always"allowfullscreen="true"flashvars="file=video/File7.SWF"height="400px"width="550px"></embed>
</object>

</body>
</html>

1=چطوری یه فرمت دیگه ای رو به نمایش در بیاریم حتی flv رو هم پخش نمیکنه ؟
2=حالا سایتی مثل یوتیوب چطوری هر فرمتی که کاربرانش اپلود میکنن تبدیل به swf میکنه ؟
برای حل این مشکل چی کار باید بکنیم حد اقل این دو سوال رو جواب بدین

MMSHFE
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 18:44 عصر
بله این روش برای فرمتهای SWF = ShockWave Flash بکار میره و کاربردش بیشتر در مواردی مثل بازی آنلاین فلش و ساعت فلش و... هست. برای فیلم، دنبال How to play flash movies in html بگردین تا با نحوه کار آشنا بشین. باید Player رو روی هاستتون قرار بدین یا از Playerهای آنلاین استفاده کنید. با جستجو، نتایج بهتری کسب خواهید کرد. موفق باشید.

mosi2007
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 19:00 عصر
1-
2- . برای سایر فرمتها باید عمل تبدیل رو انجام بدین. البته برای برخی فرمتهای دیگه که قابلیت Streaming هم دارن (مثل wmv) داره Playerهای خوبی طراحی میشه ولی فعلاً رایج نیست.

چگونه عمل تبدیلو انجام بدیم باید برنامه توی هاست بریزیم اسمه برنامه چیه؟

بله این روش برای فرمتهای SWF = ShockWave Flash بکار میره و کاربردش بیشتر در مواردی مثل بازی آنلاین فلش و ساعت فلش و... هست. برای فیلم، دنبال How to play flash movies in html بگردین تا با نحوه کار آشنا بشین. باید Player رو روی هاستتون قرار بدین یا از Playerهای آنلاین استفاده کنید. با جستجو، نتایج بهتری کسب خواهید کرد. موفق باشید.

اگه میشه یه خورده ابتدایی تر توضیح بدین مثلا چه جور پلیری تو هاست نصب کنیم اسمش چیه این پلیر
و اینکه Playerهای آنلاین چی است ایا همینایی است که تو یوتیوب است یا نه؟

Unique
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 00:11 صبح
دوست عزیز برای تبدیل باید از یک برنامه Command Line استفاده کنین که محبوبترینش ffmpeg هستش ، باید این برنامه را روی هاست داشته باشین بعدش وقتی کاربر فایلی با فرمت دیگه ارسال میکنه ، اسکریپت شما با استفاده از دستورات command برای php و از طریق نرم افزار ffmpeg میتونه تبدیل را انجام بده ! برای نمایش هم انواع و اقسام FLV Player ها هستند ! البته باید هاست شما اجازه اجرای دستورات Command Line را بده ! ولی چون برای این تیپ کار ها VPS میگیرن نباید مشکلی باشه ! کل قضیه همینه و حالا شما باید ببینی چقدر میتونی به سر انجامش برسونی ! موفق باشی !

hightech
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 15:19 عصر
با استفاده از کدهای مختلف میتونید بیشتر فرمتها مثل wmv,mpg,flv و غیره رو اجرا کنید
اما flv انعطاف پذیری بیشتری داره برای اجرا (از جمله بافرینگ راحتتر و حجم کمتر و کیفیت بالاتر)
برای نمایش flv برنامه jwplayer رو استفاده کنید رایگان هست و امکانات خوبی داره از اینجا (http://www.longtailvideo.com/players/jw-flv-player/)
برای گرفتن screenshot هم میتونید براحتی اینکار رو انجام بدید
فایل ffmpeg رو از اینجا (http://ffmpeg.org/releases/ffmpeg-0.10.tar.gz) دانلود کنید و ffmpeg.exe رو یه جای مناسب روی سرور که برای کدنویس دسترسیش آسون باشه آپلود کنید
با استفاده از کد زیر میتونید اسکرینشات مورد علاقه خودتون رو بگیرید

exec("ffmpeg.exe -i video.flv -an -vcodec mjpeg -vframes 1 -ss 00:00:01 -s 320x240 -y picture.jpg");

پارامترها کاملا مشخص هستن که میتونید اونها رو به دلخواه تغییر بدید
برای اجرا از مسیرهای واقعی استفاده کنید
این فایل exe روی اکثر توزیعهای لینوکس و یونیکس اجرا میشه
اکثر سرورها اجازه exec رو میدن

امیدوارم مشکلتون حل بشه

mosi2007
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 15:52 عصر
با استفاده از کدهای مختلف میتونید بیشتر فرمتها مثل wmv,mpg,flv و غیره رو اجرا کنید
اما flv انعطاف پذیری بیشتری داره برای اجرا (از جمله بافرینگ راحتتر و حجم کمتر و کیفیت بالاتر)
برای نمایش flv برنامه jwplayer رو استفاده کنید رایگان هست و امکانات خوبی داره از اینجا (http://www.longtailvideo.com/players/jw-flv-player/)
برای گرفتن screenshot هم میتونید براحتی اینکار رو انجام بدید
فایل ffmpeg رو از اینجا (http://ffmpeg.org/releases/ffmpeg-0.10.tar.gz) دانلود کنید و ffmpeg.exe رو یه جای مناسب روی سرور که برای کدنویس دسترسیش آسون باشه آپلود کنید
با استفاده از کد زیر میتونید اسکرینشات مورد علاقه خودتون رو بگیرید

exec("ffmpeg.exe -i video.flv -an -vcodec mjpeg -vframes 1 -ss 00:00:01 -s 320x240 -y picture.jpg");

پارامترها کاملا مشخص هستن که میتونید اونها رو به دلخواه تغییر بدید
برای اجرا از مسیرهای واقعی استفاده کنید
این فایل exe روی اکثر توزیعهای لینوکس و یونیکس اجرا میشه
اکثر سرورها اجازه exec رو میدن

امیدوارم مشکلتون حل بشه
این فایل ffmpeg برای screenshot است یا برای تبدیل ویدیو ؟
اگه برای هر دو هست میشه کد تبدیل و کد گرفتن عکس رو بهم بدید ؟

hightech
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 16:46 عصر
برای هر دو استفاده میشه
کد گرفتن عکس رو که براتون گذاشتم البته قاطی شده
گرفتن عکس:

تبدیل فرمت:

exec("ffmpeg.exe -i video.avi -ar 22050 -ab 32 -f flv -s 320x240 video.flv");

اینها حالت کلی هستن و برای جزئیات به مستندات خود ffmpeg مراجعه کنید

mosi2007
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 18:43 عصر
برای هر دو استفاده میشه
کد گرفتن عکس رو که براتون گذاشتم البته قاطی شده
گرفتن عکس:

تبدیل فرمت:

اینها حالت کلی هستن و برای جزئیات به مستندات خود ffmpeg مراجعه کنید
یوتیوب هم همین کارها رو میکنه یه نه ؟
, و برنامه ای که یوتیوب استفاده میکنه چیه ؟

hightech
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 21:35 عصر
کلیت کار بهمین صورت هست
اطلاع ندارم که یوتیوب از چه برنامه ای برای تبدیل استفاده میکنه، چون زبان برنامه نویسیش python هست
ffmpeg هم روی اکثر سیستم عاملها اجرا میشه

mosi2007
شنبه 20 اسفند 1390, 16:23 عصر
برنامه رو دانلود کردم ولی نمیدونم که چطوری ازش استفاده کنم من مثلا توی لوکال تو ومپ یه فولدر دارم به اسم اپلود که ویدیو ها اونجا میره و فایل ایندکس هم تو بیرون این پوشه اپلود است حالا این برنامه رو که دانلود کردمffmpeg رو میگم اینو تو کجا بزارم و توی فایل index.php باید این دستورات رو بریزم

اره باید این دستورات رو تو index.php بنویسم که فایلهایی که تو پوشه اپلود هستند این دستورات روش اعمال بشه ؟
بعد خود این فایلهای ffmpeg رو کجا بریزم ایا اینا باید نصب بشه و طریقه نصبش چطوریه؟
لطفا لطفا
لطفا لطفا لطفا لطفا
کمک کنید

hightech
شنبه 20 اسفند 1390, 23:13 عصر
فایل ffmpeg.exe رو بهمراه video.avi توی فولدر دلخواه my کپی کنید
توی همون فولدر، فایل index.php رو ایجاد کنید و دستورات زیر رو توش بریزید و اجرا کنید:

<?php
exec("ffmpeg.exe -i video.flv -an -vcodec mjpeg -vframes 1 -ss 00:00:01 -s 320x240 -y picture.jpg");?>
بهمین راحتی

mosi2007
یک شنبه 21 اسفند 1390, 00:00 صبح
فایل ffmpeg.exe رو بهمراه video.avi توی فولدر دلخواه my کپی کنید
توی همون فولدر، فایل index.php رو ایجاد کنید و دستورات زیر رو توش بریزید و اجرا کنید:

<?php
exec("ffmpeg.exe -i video.flv -an -vcodec mjpeg -vframes 1 -ss 00:00:01 -s 320x240 -y picture.jpg");?>
بهمین راحتی

سلام دستت هم درد نکنه که به سوالام جوواب میدید

قول میدم این سوالات اخرم باشه :بامزه:
1=اولش اینکه اینا تو سرور هم اجرا میشه یا نه؟
2=دستورات این برنامه رو از کجا میتونم پیداکنم همه دستورات؟
3=برای play کردن از چه فرمانی استفاده کنم؟

hightech
یک شنبه 21 اسفند 1390, 00:27 صبح
قول میدم این سوالات اخرم باشه
چرا؟!؟!؟:متعجب:

اولش اینکه اینا تو سرور هم اجرا میشه یا نه؟
اکثر توزیعهای لینوکس، اجرای این فایل رو پشتیبانی میکنن

دستورات این برنامه رو از کجا میتونم پیداکنم همه دستورات؟
توی ویندوز روش دوبار کلیک کنید:لبخند:

اینو امتحان کردم ولی نشد راه حلی برای این مشکل دارید ؟
چه خطایی میده؟!؟!
خود کد قبلی درست اجرا میشد؟

mosi2007
یک شنبه 21 اسفند 1390, 01:07 صبح
چرا؟!؟!؟:متعجب:

اکثر توزیعهای لینوکس، اجرای این فایل رو پشتیبانی میکنن

توی ویندوز روش دوبار کلیک کنید:لبخند:

چه خطایی میده؟!؟!
خود کد قبلی درست اجرا میشد؟

اون مشکل حل شد به این ضورت که فقط نام فیلم را بدون پسوند مساوی با $x قرار میدیم وقتی که هم اجرا میکنیم تو خط فرمان مینویسیم $x.avi
این از این
شما گفتید که دستورات را میخای ببینی تو ویندوز دوبار کلیک کن منم این کارو کردم ولی پنجره نیم ثانیه ای بسته میشه و نمیشه دستوراتو دید
به جاش اینو امتحان کردم
http://ffmpeg.org/ffmpeg.html#Advanced-Video-Options
بع د سوال اخر این که چطوری فیلمو به نمایش در بیاریم؟

hightech
یک شنبه 21 اسفند 1390, 12:05 عصر
نام فیلم را بدون پسوند مساوی با $x قرار میدیم وقتی که هم اجرا میکنیم تو خط فرمان مینویسیم $x.avi
حل اين مشكل خيلي ساده بود!!
بايد اسم و پسوند رو داخل ' ميذاشتيد:

$x = "video.avi";

توي اولين پست براي اجراش توضيح دادم:

رضا قربانی
یک شنبه 21 اسفند 1390, 14:18 عصر
اینجا می تونه کمکتون کنه :

http://barnamenevis.org/showthread.php?316044-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%B9-%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A6%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%85&highlight=jw+player

موفق باشید

mosi2007
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 12:18 عصر
دوستان لطف کنید کمک کنید کارم گیره و خیلی فوریه
من با ffmpeg یک عکس از فیلم گرفتم کار کرد و اینم کدش است

exec("ffmpeg.exe -i video.avi -an -vcodec mjpeg -vframes 1 -ss 00:00:01 -s 320x240 -y img-%03d.jpg");

مشکل من اینه نمیدونم چطوری از اندازه زمان فیلمو بدست بیارم و روی عکس چاپ کنم دوستان لطف کنن کمک کنن
اینم ادرس سایتی که همه دستورات ffmpeg است که من سر در نیاوردم
http://ffmpeg.org/ffmpeg.html

hightech
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 12:33 عصر
$videofile="video.avi";
ob_start();
exec("ffmpeg.exe -i $videofile 2>&1");
$duration = ob_get_contents();
ob_end_clean();

$search='/Duration: (.*?),/';
$duration=preg_match($search, $duration, $matches, PREG_OFFSET_CAPTURE, 3);

$dur = $matches[1][0];
list($hours, $mins, $secs) = split('[:]', $duration);
echo "Hours: ".$hours." Minutes: ".$mins." Seconds: ".$secs;

mosi2007
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 13:42 عصر
$videofile="video.avi";
ob_start();
exec("ffmpeg.exe -i $videofile 2>&1");
$duration = ob_get_contents();
ob_end_clean();

$search='/Duration: (.*?),/';

$dur = $matches[1][0];
list($hours, $mins, $secs) = split('[:]', $duration);
echo "Hours: ".$hours." Minutes: ".$mins." Seconds: ".$secs;

این که اصلا کار نکرد فقط hours مساوی با 0 و دیگه برای دقیقه و ثانیه هیچی نشون نمیده تازه من میخوام که زمان روی عکس چاپ بشه

hightech
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 15:09 عصر
متغیر duration رو پرینت بگیرید چی میده

mosi2007
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 15:24 عصر
عدد 0 رو نمایش میده

بعد از اینکه اینو درست کردید و زمان درست شد باید چطوری رو عکس چاپش کنم ؟
خیلی ممنون و :بوس:

hightech
جمعه 26 اسفند 1390, 10:50 صبح
:متعجب:

منظورم اینه که توی خط 4 این متغیر رو پرینت کنید

mosi2007
جمعه 26 اسفند 1390, 15:47 عصر
:متعجب:

منظورم اینه که توی خط 4 این متغیر رو پرینت کنید
هیچی تو صفحه چاپ نشد

Reza1607
جمعه 26 اسفند 1390, 23:09 عصر
اين رو من تست كردم جواب داد

$videofile="path/to/video/file.avi";
ob_start();
passthru("ffmpeg.exe -i $videofile 2>&1");
$duration=ob_get_contents();
echo $duration;
ob_end_clean();
$search='/Duration: (.*)./';
$dur = $matches[1][0];
list($hours, $mins, $secs) = split('[:]', $dur);
$secs=split(',',$secs);
echo "<br />Hours: ".$hours."<br /> Minutes: ".$mins."<br /> Seconds: ".$secs[0];

براي چاپ كردن رو عكس هم بايد از كتابخانه gd استفاده كنيد

mosi2007
شنبه 27 اسفند 1390, 00:57 صبح
اين رو من تست كردم جواب داد

$videofile=&quot;path/to/video/file.avi&quot;;
ob_start();
passthru(&quot;ffmpeg.exe -i $videofile 2>&1&quot;);
$duration=ob_get_contents();
echo $duration;
ob_end_clean();
$search='/Duration: (.*)./';
$dur = $matches[1][0];
list($hours, $mins, $secs) = split('[:]', $dur);
$secs=split(',',$secs);
echo &quot;<br />Hours: &quot;.$hours.&quot;<br /> Minutes: &quot;.$mins.&quot;<br /> Seconds: &quot;.$secs[0];

براي چاپ كردن رو عكس هم بايد از كتابخانه gd استفاده كنيد

مرسی دوست عزیز هم از شما هم از hitech اگه میشه یه لینک اموزش gd بهم بدید البته خودم میدونم که باید تو گوگل سرچ کنم اموزشهای gd میاد ولی نمیدونم چی شو یاد بگیریم که مربوط به چاپ روی عکس باشه چون فک میکنم که gd خیلی از لحاظ یاد گیری گسترده باشه و منم میخوام اون قسمتیکه مربوط به همین کار میباشد رو یاد بگیرم

MMSHFE
شنبه 27 اسفند 1390, 08:54 صبح
باید عکس اصلی رو با imagecreatefromjpeg بخونید و با تابع imagestring نوشته موردنظر رو هرجا خواستین بنویسید. نهایتاً با imagejpeg تصویر نهایی رو ذخیره کرده یا نمایش بدین. Example 1 (http://ir.php.net/manual/en/function.imagecreatefromjpeg.php) رو توی این صفحه ببینید.

mosi2007
شنبه 27 اسفند 1390, 11:36 صبح
اون طوری که شما گفتین انجام دادم و تونستم روی عکس متنی بنویسم
متاسفانه هر کار میکنم اندازه فونت سایز تغییر نمیکنه اینو میدونم که میتونم از 1 تا 5 تو imagecreatefromjpeg وارد کنم و سایز متن بزرگ میشود ولی این باز هم خیلی کوچیکه تو گوگل سرچ کردم
اینو پیدا کردم
imagettftext
که وقتی از این استفاده میکنم ارور میده
کد با ارور

<?php
$path = "video.jpeg";
$image = imagecreatefromjpeg($path);
$font = 'arial.ttf';
$text_color = imagecolorallocate($image, 255, 255, 255);
imagettftext($image, 100, 0, 0, 50, $text_color, $font, 'A Simple Text String');
imagejpeg($image, '18.jpeg');
imagedestroy($image);

?>
ارورش
Warning: imagettftext() [function.imagettftext]: Invalid font filename in C:\wamp\www\1saite\players\my\gd.php on line 7

Reza1607
شنبه 27 اسفند 1390, 11:44 صبح
بايد فونت كنار فايلتون باشه
به عبارتي شما بايد مسير فونت رو بدين
الان شما فايل arial.ttf رو از پوشه fonts كپي بگيريد و يكي جاي فايلتون قرار بدين

mosi2007
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 12:35 عصر
سلام
دوستان من سایتی که میخاستم طراحی کنم کارش تموم شد این سایت برای اپلود ویدیو است
کاربرانی که در سایت ثبت نام میکنن و میخاهن ویدیو اپلود کنن من با برنامه ای که دوستان معرفی کردن به نام ffmpeg.exe که برای ویندوز است ویدیو های کاربران را به flv تبدیل میکنم تو لوکال جواب داد و همه چی تمومه و تست هم گرفتم و اوکی است
ولی مشکل من اینه که این برنامه رو (ffmpeg.exe ) رو vps های لینوکس پشتیبانی نمیکنن چون این برنامه ماله ویندوزه
این برنامه نسخه لینوکسیش هم است حالا چند تا سوال پیش میاد برام
1=خب من اول برنامه رو تو لوکال کنار فایلی که دستورات php برای تبدیل است گذاشتم مثلا یه فایلی به اسم convert.php که کنارش برنامه ffmpeg.exe است و مستقیم فایل convert.php بهش دسترسی داره
حالا تو محیط لینوکس وقتی برنامه رو نصب میکنم (ffmpeg) باید کنار این فایل(convert.php) نصب بشه یا نه که این فایل مثل لوکال مستقیم بهش دسترسی داشته باشه یا هر جای لینوکس میتونم نصب کنم و convert.php خودش میره برنامه رو پیدا میکنه چطوریه اصلا؟؟؟
2=من تو فایل convert.php برای تبدیل از این دستورات استفاده کردم دوستان میتونن معادل لینوکسی این دستورات را بهم بدن؟

exec("ffmpeg.exe -i $file_name -f image2 -vframes 1 -ss 00:00:01 $file_name.jpeg");

exec("ffmpeg.exe -i $file_name -ar 22050 -ab 32 -f flv -s 320x240 $file_name.flv");

MMSHFE
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 17:32 عصر
1- فایل باید کنارش باشه. اگه توی پوشه دیگری باشه، باید ابتدای دستور exec آدرس فایل ffmpeg.exe رو هم بدین.
2- این دستورات معادل لینوکسی و... ندارن و پارامترهای خط فرمان ffmpeg هستن که توی نسخه لینوکس هم به همین شکل باید به کار ببرین.
موفق باشید.