PDA

View Full Version : تغییر رفتار کلید Enter زمان کد نویسی

Modernidea
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 23:25 عصر
سلام

در محیط ویژوال استادیو 2010، زمانی که یک فایل سی شارپ را باز کنید و کدنوسی کنید، وقتی نام آبجکتی را مینویسید و پنجره poup برای نمایش لیست آبجکت های هم نام با آن باز میشود؛ اگر یکی از آنها را انتخاب و کلید Enter را بزنید، آن آبجکت انتخاب و Cursor به انتهای نام آن آبجکت میرود
اما
اگر فایل یک کد ویژال بیسیک را باز کنید و این کارهای بالا را انجام دهید، وقتی که آبجکت را از پنجره poup مربوطه انتخاب و کلید Enter را میزنید، آبجکت انتخاب میشود اما Cursor یک خط اضافه میکند و به خط بعد میرود!

سوال:
چگونه میشود رفتار کلید های صحفه کلید را در محیط ویژوال بیسک تبدیل به رفتار کلید ها در محیط سی شارپ کرد؟
مثلا طبق توضیح بالا زمانی که کلید Enter را میزنم به خط بعد نرود!

با تشکر

Hybrid
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 23:34 عصر
سلام ،

خوب شما میتونین از tab برای اینکار استفاده کنین.

Modernidea
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 23:42 عصر
سلام ،

خوب شما میتونین از tab برای اینکار استفاده کنین.

بله میدونم، اما من مدت هاست از Enter استفاده میکنم و یک عادت شده، حالا چه خوب چه بد. اما در کل استفاده از Enter هم راحتر و هم سریعتر است.

Hybrid
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 23:54 عصر
یک چیزی رو یادم رفت بگم :

از SharpDeveloper استفاده کردین؟؟؟ یک ide مجانی و OpenSource هست که این قابلیتی که شما میگین رو داره ، راحت میتونین از طریق اینترنت گیرش بیارین و ازش استفاده کنین.

من الان دارم ازش استفاده میکن خیلی جالبه ولی به اندازه ی ide اصلی ویژوال استودیو راحت نیست.

Modernidea
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 00:11 صبح
یک چیزی رو یادم رفت بگم :

از SharpDeveloper استفاده کردین؟؟؟ یک ide مجانی و OpenSource هست که این قابلیتی که شما میگین رو داره ، راحت میتونین از طریق اینترنت گیرش بیارین و ازش استفاده کنین.

من الان دارم ازش استفاده میکن خیلی جالبه ولی به اندازه ی ide اصلی ویژوال استودیو راحت نیست.
واقعیتش IDE ویژوال استادیو واقعا عالی هست. من خودم دلفی کار میکردم قبلا. متاسفانه اینقدر از کدنویسی در محیط IDE ویژوال استادیو 2010 لذت بردم که ناخداگاه اومدم سمت مایکروسافت!
به هر حال ممنون. دانلود میکنم ببینم چجوریاست!

shadi khanum
شنبه 20 اسفند 1390, 23:20 عصر
به نظر من زیاد خوب نیست.کلا ابزارهایی که روی ide سوار میشن سرعت کدنویسی رو پایین میارن چون یه چکینگ برای هر چیزی که شما تایپ میکنی انجام میدن(حداقل برای من که اینجوری بود)یعنی من ازش راضی نیستم

Modernidea
شنبه 20 اسفند 1390, 23:28 عصر
نه، این نرم افزار چیزی رو به IDE ویژوال استادیو اضافه نمیکنه! (حداقل منکه اینجوری دیدم و فهمیدم)
خودش یک IDE جداست. من، دانلود و نصبش کردم اما زیاد نظرم رو جلب نکرد.

alimanam
یک شنبه 21 اسفند 1390, 00:04 صبح
با سلام

به نظر من زیاد خوب نیست.کلا ابزارهایی که روی ide سوار میشن سرعت کدنویسی رو پایین میارن چون یه چکینگ برای هر چیزی که شما تایپ میکنی انجام میدن(حداقل برای من که اینجوری بود)یعنی من ازش راضی نیستم

همونطور بقیه دوستان گفتن SharpDeveloper چیزی نیست که جزی از IDE بشه ( به IDE اضافه بشه ) و خودش یک Mini IDE با امکانات خیلی خیلی کمتر از IDE ویژوال استودیو هستش و کاربرد بیشترش برای افراد حرفه ایی هستش که بخواین با یک محیط کدنویسی سبک کلاس نویسی کنن البته خود این برنامه قابلیت Compile کردن کدهای نوشته شده رو هم داره که قابل توجه هست .

موفــــق باشید./