PDA

View Full Version : آموزش: راه حل تصویری و نهایی استفاده از اکسس در اینترنت

wolfstander
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 07:35 صبح
سلام به همه دوستان
بالاخره راه حل تصویری اتصال به بانک اکسس از طریق اینترنت رو تموم کردم
اینجا در یک تاپیک جداگانه میذارمش که اگه کسی هم سوال داشت، همینجا جوابشو هم بگیره

ARData
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 11:07 صبح
با اجازه دوست عزيزم آقاي بينش ، درمورد تنظيمات مودم ADSL هم جهت استفاده از Port 1433 SQL به آدرس زير رو ملاحظه بفرماييد ...

http://barnamenevis.org/showthread.php?246575-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-sql-server-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-adsl

eimanrezaei
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 13:58 عصر
با سلام خیلی ممنون از زحمتی که کشید اید بنده فایل آموزش رو دانلود کردم اما از اولین مفهوم نفهمیدم باید چیکار کنم من برنامه ام رو با اکسس2003 نوشتم حالا شما گفتید باید یگ login در sql سرور خود بسازید یعنی چی کجا؟؟؟
لطفا ساده تر توضیح بدید

aromega65
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 20:42 عصر
login خودتونو باید در مدیریت دیتابیسها یا همون(SQL Server Management Studio) بسازید
برای دریافت راهنماییهای بیشتر میتونید در قسمت sql همین سایت جستجو کنید

wolfstander
شنبه 20 اسفند 1390, 07:33 صبح
سلام
شرمنده بابت تاخیر در پاسخگویی
یه مسافرت کاری پیش اومد، تازه الان رسید
عرضم به حضور شما که در برنامه ام هست که یه راهنمای تصویری در مورد نحوه کانورت اطلاعات از اکسس به sql هم بذارم اینجا

sabbason
شنبه 20 اسفند 1390, 12:43 عصر
مرسي مرسي منتظر راهنمای تصویری در مورد نحوه کانورت اطلاعات از اکسس به sql هستيم
تشكر

Mahsa Hatefi
شنبه 20 اسفند 1390, 22:52 عصر
سلام دوست بزرگوار جناب بينش

منظور شما اين است كه من برنامه اي 48 مگي با كلي فرم و گزارش نوشته ام حالا مي تونم اونو آپ كنم و اطلاعات را كاربران از طريق اينترنت ثبت كنند ؟ يا اينكه فقط منظورتان استفاده از بانك است ؟

wolfstander
یک شنبه 21 اسفند 1390, 08:04 صبح
سلام
نه منظور فقط بانک اطلاعاتی شماست
شما اگه نرم افزار مبنا رو هم بخرید که تحت وب کار میکنه، بر خلاف همکاران سیستم که تحت وب کار نمیکنه، :لبخند: هرچند میگه که کار میکنه ، بانک روی وب قرار داره
دو نسخه نرم افزار هم تهیه شده
یکی فقط گزارش میگیره
خیلی سبک
یکی دیگه همه عملیات فروش و پخش و حسابداری رو انجام میده
سنگین تره و نیاز به نصب داره
به شما هر دوتا رو میده
شما نسخه سبک رو میذاری توی ایمیلت، هرجا خواستی ازش استفاده میکنی
یه نسخه تحت اکسپلورر هم داره که دیگه اون رو هم نمیخواد
منظور من اینه که شما میتونی فرمها و گزارشاتت رو ایمیل کنی یا جایی آپلود کنی که دوستان از طریق اینترنت به بانک و گزارشات و دیتا اینتری، دسترسی داشته باشند

crazy coder
یک شنبه 21 اسفند 1390, 08:39 صبح
سلام...
روز بخیر
با سپاس از شما و زحمات شما...
من هدف اصلی این تحقیق شما رو متوجه نشدم!!! کاربرد مطلب شما دقیقا کجاست ! یه مثال عملی بزنین سپاس گذار میشم...

wolfstander
یک شنبه 21 اسفند 1390, 09:23 صبح
...

من هدف اصلی این تحقیق شما رو متوجه نشدم!!! کاربرد مطلب شما دقیقا کجاست ! یه مثال عملی بزنین سپاس گذار میشم...

اگه شما فایل ورد رو بخونید، توش مثالهایی زدم از کاربرد این کار
ولی بعنوان یک مساله دیگه
شما اگه نرم افزار همکاران سیستم رو خریده باشید و خوشبختانه سیستم تحت وب اون رو نخریده باشید -پخش مویرگی- نمیتونید ازش تحت وب استفاده کنید
حالا شما میتونید با استفاده از اکسس، ترازنامه ، گزارش حقوق، فیش بچه ها، و هر مورددیگه ای رو که تو همکاران سیستم هست، تحت وب برنامه نویسی و استفاده کنید
یعنی مشتری شما میتونه درخواست کالا رو خودش بده و بعنوان پیش فاکتور در سیستم بشینه
به نظر شما ، این یک کاربردعملی نیست؟

Mahsa Hatefi
یک شنبه 21 اسفند 1390, 19:53 عصر
استاد گرانقدر جناب بينش

بعد از كانورت جداول آيا بايد كنترل سورس كليه فرمها و گزارشات را تغيير داد . يعني كوري ها كه بر مبناي جداول قبلي توي اكسس بودن حالا ديگه كار نميكنن الا جداول جديد آدرس دهي بشن ؟

aromega65
یک شنبه 21 اسفند 1390, 20:40 عصر
سلام با اجازه بینش جان

ببینید دوستان این کاری که ایشون در نمونه انجام دادن

ساده ترین،بهترین و عملیترین شیوه کار با نرم افزارهای تحت اکسس برای کاربران و حجم اطلاعات بالاست

بعد از كانورت جداول آيا بايد كنترل سورس كليه فرمها و گزارشات را تغيير داد . يعني كوري ها كه بر مبناي جداول قبلي توي اكسس بودن حالا ديگه كار نميكنن الا جداول جديد آدرس دهي بشن ؟

نه نیازی نیست،شما پس از ایجاد یک ODBC که به تیبل تو SQL ربط داده شده میتونید اسم اونو به اسم تیبل خودتون که قبلا تو اکسس بوده تغییر بدید و اکسس هم مانند همون تیبل قبلی باهاش برخورد میکنه

به جرات میتونم بگم اگه اکسس این امکان رو نداشت به هیچ دردی نمیخورد ،الا کارای خیلی پیش پا افتاده

sabbason
دوشنبه 21 فروردین 1391, 09:08 صبح
منتظر راهنمای تصویری در مورد نحوه کانورت اطلاعات از اکسس به sql هستيم

pmoshir
شنبه 10 اسفند 1392, 08:29 صبح
دوستان نظرتون رو راجع به امكانات onedrive از زير مجموعه Skydrive اعلام كنيد.

hamid-nice
شنبه 10 اسفند 1392, 16:46 عصر
با سلام جناب wolfstander (http://barnamenevis.org/member.php?26401-wolfstander) و تشکر از ارایه مطلب و زحمتی که کشیدید و آنرا در اختیار سایرین قرار دادید
من سه تا فایل ضمیمه اول را دانلود کردم ولی ظاهرا هرسه یکی است ! اگر فایلها را اشتباه گذاشته اید لطفا اصلاح فرمایید در غیر اینصورت اگر ممکنه یک فایل کامل در یک فایل را هم ضمیمه بفرمایید برای روشن شدن موضوع لطفا بفرمایید در مجموع تعداد کل صفحات هر سه فایل ضمیمه در پست اول روی هم چند تاست ؟
با تشکر

pmoshir
یک شنبه 11 اسفند 1392, 15:31 عصر
دوستان فکر کنم اگر امکانات نرم افزار onedrive جوابگوی نیازها باشه کل مباحث این تاپیک زیر سواله

pmoshir
سه شنبه 13 اسفند 1392, 15:19 عصر
دوستان فکر کنم اگر امکانات نرم افزار onedrive جوابگوی نیازها باشه کل مباحث این تاپیک زیر سواله

دوستان و مديران نظري راجع به اين موضوع ندارند؟

hamid-nice
سه شنبه 13 اسفند 1392, 16:32 عصر
لطفا در مورد onedrive و قابلت هایش توضیح بفرمایید
با تشکر

pmoshir
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 13:10 عصر
onedrive از زير مجموعه نرم افزار هاي مايكروسافت كه اين امكان رو داره كه بتوانيد از اكانت ميل خود فايلهاي خود را آپلود و يا شير كنيد و به ديگران نيز دسترسي بديد.قبلا اسم اين نرم افزار Sky dirve بود.حالا ميخواهم دوستان لطف كنند اين امكان جديد را بررسي كنند و نتيجه را اعلام و در اختيار دوستان قرار دهند.دانلود اين نرم افزار فقط در ويندوز 7 به بالا قابل نصب و در سايت www.onedrive.com در دسترس است.

Nazir Ahmad
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 14:30 عصر
دوستان و مديران نظري راجع به اين موضوع ندارند؟
عرض سلام
من با oneDrive کار کردم. درصورتیکه بخواهیم یه اکانت مایکروسافت بسازیم و دیتابیسمون رو توی OneDrive قرار بدیم. بعدشن برای هر کاربر همون اکانت مایکروسافت رو فعالش کنیم که بتونه دیتابیسی که تو درایو گذاشتیم رو باز کنه و استفاده کنه؛ فکر نکنم کارآیی چندانی داشته باشه. لااقل من که زیاد خوشم نیومد. البته فکر کنم برای برنامه‌های تک کاربره خوب باشه اما برای کار همزمان چند کاربر گزینة مناسبی نیست.
دلایل:
1- اینترنت پر سرعت نیاز داره تا هنگام درج اطلاعات در دیتابیس اونارو آپلود کنه (البته من از اینترنت +ADSL2 استفاده میکنم با سرعت 512kbps)
2- زمانی که یک کاربر از یک کامپیوتر دیتابیس رو باز میکنه و اطلاعات رو ثبت میکنه به شکل خودکار از دیتابیس یه کپی گرفته میشه و در همون پوشه با نام اصلی +یوزر ویندوز تغییر نام میده. (البته فکر کنم به خاطر اینکه سرعت اینترنت کمه اینکار رو میکنه. نمیدونم ....)
3- زمانی که یک کاربر از یک کامپیوتر از دیتابیس خارج میشه؛ تا زمانی که آپلود تموم نشده. دیگر کاربران نیمتونند دیتابیس رو باز کنند. (که البته در دیگر کامپیوترها هم آیکون دیتابیس درحال آپلود رو نشون میده)
4- سرعت بسیار پایین آپلود. یعنی یه دیتابیس با یه جدول و چند تا فیلد رو که باز میکنی و تغییر میدی حدود 2 تا 4 دقیقه طول میکشه تا تنها اطلاعات چند تا فیلد رو آپلود کنه (البته بعد از بستن برنامه)
یه عکس هم ضمیمه میکنم که بهتر متوجه بشید.
http://www.xum.ir/images/2014/03/05/OneDrive.jpg
البته این تجربیات تنها برای مدت کمی در حدود نیم ساعت کار بود.
و باز هم تکرار میکنم برای برنامه‌های تک‌کاربره و دیگر کارها شاید خوب باشه . مثلا یکی از خوبیاش میتونه این باشه که مثل یک درایو داخل کامپیوتر زمانی فایل یا پوشه ای به او اضافه میکنی مدت کمی (مثل خود ویندوز) طول میکشه تا به داخل درایو اضافه بشه و بعدا خودش کم‌کم اونو آپلود میکنه.

البته اگر دوستان تجربیات و آشنایی بیشتری داشته باشند؛ بهتره که درمیون گذاشته بشه. چون اگر این مشکلاتی که گفتن برطرف بشه؛ فکر کنم کارامون خیلی ساده‌تر بشه.

ممنون
یاحق

pmoshir
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 14:52 عصر
اگر ديتابيس اكسس رو در اين فضا قرار بديم و شير كنيم و به اكانت هاي ديگر دسترسي بديم و با linktable آن را به برنامه لينك كنيم چطور؟

Nazir Ahmad
پنج شنبه 15 اسفند 1392, 07:33 صبح
اگر ديتابيس اكسس رو در اين فضا قرار بديم و شير كنيم و به اكانت هاي ديگر دسترسي بديم و با linktable آن را به برنامه لينك كنيم چطور؟

سلام
در کل اصل ماجرا یکیه و فکر نکنم با این طریق هم به خواسته اصلی که استفاده چند کاربر از طریق اینترنت از یک دیتابیس هست مهیا بشه.
و بالفرض اینکه این مشکل هم حل بشه باز هم چندتا مشکل دیگه وجود داره (البته از نظر بنده)
1- تمام یوزرها باید از یه اکانت مایکروسافت استفاده کنند. مشکل اینه که دیگه هیچ کاربری در کامپیوتر خودش نمیتونه از اکانت مایکروسافت اصلی خودش استفاده کنه (بغیر از اینکه مثل جی‌میل بشه همزمان وارد چند تا حساب مایکروسافت شد)
2- در صورتیکه از حساب مایکروسافت شیر شده خارج بشه تا از حساب خودش استفاده کنه طبعاً برنامه غیر فعال میشه و کار نمیکنه.
3- درصورتیکه کاربر از ویندوز 8 استفاده کنه و یوزر ویندوزش یه اکانت مایکروسافت باشه به هیچ وجه با این یوزر نمیتونه وارد oneDrive شیر شده که برای دیتابیس درنظر گرفته شده بشه.
بالفرض که این مشکلاتی که گفتم حل بشه و یه کابر بتونه همزمان وارد چند حساب کاربری مایکروسافت بشه و یا در ویندوز از چند یوزر متفاوت استفاده کنه؛ اما باز هم مشکلاتی که در پست 20# عنوان شد همچنان برقراره. چه کل برنامه رو داخل وان درایو بذاریم و یا جداول داخل درایو باشه و اینترفیس داخل کامپیوتر هر یوزر .
به نظر من هم بهترین راه همون راهیه که دوست عزیز wolfstander (http://barnamenevis.org/member.php?26401-wolfstander) تو همین تاپیک ارایه کردند. البته تا الان
البته اگر راه بهتری وجود داره و اساتید از اون باخبرند؛ چه خوب میشه اگر ما رو هم راهنمایی کنند.

ممنون
یا حق

ARData
سه شنبه 27 اسفند 1392, 15:04 عصر
OneDrive نیز همانند FTP دیتابیس را مرده نگه می دارد و امکان اتصال به محتوا و تغییر داده های آن ها وجود ندارد !

haddadi2
سه شنبه 14 بهمن 1393, 11:17 صبح
جناب آقای بینش با تشکر از جنابعالی. احتمالا فایل دوم و سوم مطلب آموزشی شما خراب است و باز نمی شه اگه دوباره آپلود کنید ممنون می شم.