PDA

View Full Version : ژنتیک و شبکه ی عصبی

IamOverlord
شنبه 20 اسفند 1390, 18:15 عصر
استفاده از مفاهیم ژنتیکی در شبکه ی عصبی به چه معناست؟

torisoft
یک شنبه 27 فروردین 1391, 10:30 صبح
استفاده از مفاهیم ژنتیکی در شبکه ی عصبی به چه معناست؟

بطور معمول (اگر با انواع مدل های عصبی آشنایی داشته باشید) ژنتیک در موارد زیر کاربردهای بیشتری دارد :

1- پیدا کردن بهترین نرون ها در هر لایه
2- پیدا کردن تعداد مناسب نرون در هر لایه
3- تعداد لایه مناسب در شبکه

و ....

en-keramat
دوشنبه 28 فروردین 1391, 16:03 عصر
بطور معمول (اگر با انواع مدل های عصبی آشنایی داشته باشید) ژنتیک در موارد زیر کاربردهای بیشتری دارد :

1- پیدا کردن بهترین نرون ها در هر لایه
2- پیدا کردن تعداد مناسب نرون در هر لایه
3- تعداد لایه مناسب در شبکه

و ....

ایا الگوریتم ژنتیک میتونه در محاسبه داده های بسیار بزرگه مورد استفاده قرار بگیره ؟
مثلا من برنامه در زمینه پردازش تصویر نوشتم که محاسبات بسیاری داره با یه پردازنده 5 هسته ای دو روز طول میکشه
میشه با الگوریتم های ژنتیک زمان محاسبه رو کاهش داد ؟

torisoft
دوشنبه 28 فروردین 1391, 18:19 عصر
ایا الگوریتم ژنتیک میتونه در محاسبه داده های بسیار بزرگه مورد استفاده قرار بگیره ؟
مثلا من برنامه در زمینه پردازش تصویر نوشتم که محاسبات بسیاری داره با یه پردازنده 5 هسته ای دو روز طول میکشه

کار الگوریتم های بهینه سازی همینه دوست عزیز. کاهش محاسبات، افزایش سرعت و دقت در پیدا کردن جواب مناسب.

en-keramat
دوشنبه 28 فروردین 1391, 20:28 عصر
کار الگوریتم های بهینه سازی همینه دوست عزیز. کاهش محاسبات، افزایش سرعت و دقت در پیدا کردن جواب مناسب.

ممنون از راهنمایتون ، من اطلاعات زیادی با این الگوریتم ها ندارم ، و خیلی دوست دارم ، بصورت بنیادی به این موضوع بپردازم ، پیشنهادتون چیه ؟ از کجا شروع کنم ؟
کتاب ، مقاله که پایایه شروع کرده باشه چی خوبه ( فارسی و انگلیسی اش مهم نیست ) ؟

torisoft
دوشنبه 28 فروردین 1391, 22:08 عصر
ممنون از راهنمایتون ، من اطلاعات زیادی با این الگوریتم ها ندارم ، و خیلی دوست دارم ، بصورت بنیادی به این موضوع بپردازم ، پیشنهادتون چیه ؟ از کجا شروع کنم ؟
کتاب ، مقاله که پایایه شروع کرده باشه چی خوبه ( فارسی و انگلیسی اش مهم نیست ) ؟

در مورده الگوریتم ژنتیک بطور خاص منابع فارسی و انگلیسی بخاطر روتین بودن و کاربرد زیادش که تو اینترنت بسیار زیاده.
اول سعی کنید مفهوم کاری و طرز عملکرد این الگوریتم رو یاد بگیرید که زیاد مشکل نیست منابع فارسی زیاده سرچ کنید.
مرحله بعد باید نحوه استفاده الگوریتم در پروژه خودتون رو بررسی کنید با توجه به موضوع کاری که اشاره کردید مقاله هم ایضا، زیاده.

موفق باشید

مصطفی ساتکی
سه شنبه 29 فروردین 1391, 20:23 عصر
شما استراتژی و توپولوژی رو به درستی رعایت نکردید شما کاهش ابعاد داده و روش های کلاستریک برای تداخل کلاس رو بکار نبرید نرخ یادگیری و moment رو به صورت داینامیک اعمال نکردید

en-keramat
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 22:59 عصر
شما استراتژی و توپولوژی رو به درستی رعایت نکردید شما کاهش ابعاد داده و روش های کلاستریک برای تداخل کلاس رو بکار نبرید نرخ یادگیری و moment رو به صورت داینامیک اعمال نکردید

ممنون از راهنمایتون ، در واقع برنامه ای که من دارم ، کارش استخراج اصلاعات هندسی هر پیکسل + رنگ اون هست ، همچنین یک فایل Point Cloud دارم که با استفاده از دستگاه لیزر اسکنر برداشت میشه و با یک دوربین 14 مگاپیکسل از قسمت ای که لیزر میشه عکس میگرم و با استفاده از روابط فتوگرامتری این دوتا توجیه میشه " در واقع برنامه ، رنگ هر پیسکل به نقطه ای که با لیزر برداشت شده مختص میده و همچنین نقاط که نقطه لیزر نداره ، نقطه ایجاد میشه

بنظر شما چطوری می تونم سرعت این برنامه رو افزایش بدم ؟

پ ن : پیاده سازی این برنامه در Matlab صورت گرفته است.