PDA

View Full Version : پایگاه داده در برنامه نویسی آندروید - Sqlite Concepts

xlovekiller
شنبه 20 اسفند 1390, 20:06 عصر
در این تاپیک به بررسی و رفع اشکال مفاهیم مربوط به پایگاه داده در آندروید میپردازیم.
ابتدا خودم اولین اشکال رو مطرح میکنم و از عزیزانی که اطلاعاتی دارن خواهشمندم که راهنمایی کنن.
در برنامه نویسی آندروید توام با پایگاه داده چطور میشه یه پایگاه داده آماده و پر از اطلاعات رو هنگام نصب برنامه (یا همان نصب فایل apk) به گوشی انتقال داد ؟؟ اگه کسی میذونه لطفا توضیحاتی رو در این مورد بگه. مرسی...

saman6384
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 19:45 عصر
سلام میتونی از این لینک استفاده کنی ، ساده توصیح داده
http://www.reigndesign.com/blog/using-your-own-sqlite-database-in-android-applications/
خلاصش اینه که فایل دیتابیسی که قبلا ساختی رو بزاری تو فولدر آسست بعد اولین بار اجرای برنامه کپیش کنی تو فولدر دیتابیست
این روش سریعترینه فعلا ولی پر حجمترین هم هست
روشایه دیگش که به نظر من میاد
1. دانلود پایگات از نت
2.ساختن پایگاه موقع اولین اجرا ، که اگه تیبل هات زیاد باشه ، حسابی انگشتات ماهیچه میاره موقع کد تویسیش :)

xlovekiller
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 15:55 عصر
سلام دوباره. ابتدا از پاسخ عالی سامان جان تشکر میکنم و حالا یه سوال دیگه و اونم اینکه آیا از نظر performance این پایگاه داده برای جدولی که مثلا 20 هزار تا رکورد داشته باشه خوب جواب میده ؟ کلا کارایی sqlite چجوریاس ؟؟!

Angry Bear
چهارشنبه 28 تیر 1391, 15:56 عصر
سلام، یه سوال داشتم
چطوری می تونم یه دیتابیس بر مبنای Sqlite درست کنم؟ با چه نرم افزاری؟

hamed_hossani
سه شنبه 03 مرداد 1391, 19:05 عصر
سلام
1. SQLiteExpertPersSetup
2. SQLite Administrator
3. SQLite Managerافزونه fireFox
4. SQLite DataBase Browser

nima.sh
سه شنبه 28 شهریور 1391, 21:01 عصر
سلام به همه ی دوستان اندرویدی....
اگه میشه،یه راهنمایی بکنید،که چطور دیتابیسی رو که ساختم بیارم تو محیط eclips....؟

hamid_hr
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 08:27 صبح
سلام
سايت كمالان ديتابيسو به صورت فارسي ساده توضيح داده
www.kamalan.com

فيلم رو دان كن مشكل داشتي مطرح كن

sama_68
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 17:32 عصر
سلام یه سوال داشتم چطور می تونم توی نرم افزار sqlite browser رکوردی اضافه کنم پایگاه و جدول هاشو ساختم ولی برای اضافه کردن رکورد به مشکل برخوردم

ممنون می شم کمک کنید

hamyd_reza
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 18:10 عصر
----------

farhadfery
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 20:08 عصر
خلاصش اینه که فایل دیتابیسی که قبلا ساختی رو بزاری تو فولدر آسست بعد اولین بار اجرای برنامه کپیش کنی تو فولدر دیتابیست
چطور بفمیم که اولین بار اجرای برنامه هست؟ به نظر من یه متغییر boolean ست کنیم که که نشون بده db کپی شده )(

Modernidea
جمعه 11 مرداد 1392, 01:42 صبح
چطور بفمیم که اولین بار اجرای برنامه هست؟ به نظر من یه متغییر boolean ست کنیم که که نشون بده db کپی شده )(

هم میتونید طبق گفته خودتون، متغیری در Preferences تعیین کنید و هم به علت اینکه خودتون دیتابیس را کپی کردید و مسیرش را میدانید، میتونید چک کنید که فایل در آن مسیر موجود است یا نه.