PDA

View Full Version : سوال: پروژه های من و جواب های شما !!

kyrie-chan
یک شنبه 21 اسفند 1390, 11:03 صبح
با سلام .
قصد دارم تو این تاپیک پروژه هایی از VB که خودم نوشتم ( یعنی تمرینایی که استادمون خواسته بوده ) رو بذارم و در صورت امکان با کمک دوستان کامل ترش کنیم و یا درستش کنیم ... اینجوری هم یه برنامه حرفه ای خواهیم داشت و هم حرفه ای خواهیم شد ...
موفق باشیم :لبخند:

JaVa
یک شنبه 21 اسفند 1390, 11:06 صبح
سلام...

من هم هستیم

kyrie-chan
یک شنبه 21 اسفند 1390, 11:22 صبح
خوب اولین برنامه یه ماشین حساب خیلی ساده است ... نظرتون چیه یکم تغییرش بدیم که مثلا عملیات دیگه هم انجام بده و بشه چنین رشته ای رو هم بگیره و عملیاتش انجام بده :

(12+3-(5/11))*2

اینجا پروژه رو ضمیمه می خواستم بکنم اما برای حجمش ایراد میگرفت ، پس لینک میذارم :
http://p30upload.com/download.php?filename=1331453289_Cal.rar

kyrie-chan
یک شنبه 21 اسفند 1390, 11:25 صبح
اینم از دومین پروژه ام ... هـــوم ، خوب تو این پروژه تو یه عدد مینویسی و مدلش انتخاب میکنی و ... و وقتی تو panel کلیک کنی برات button درست میکنه ... نظرتون چیه تو این برنامه یه امکان دیگه هم اضافه کنیم که مثلا رو یک دایره دکمه چاپ کنه یا مثلا سینوسی و ... ؟

اینم لینکش :
http://p30upload.com/download.php?filename=1331453433_Button.rar

kyrie-chan
یک شنبه 21 اسفند 1390, 11:28 صبح
این یکی هم با کیبورد جا به جا میکنه button روی صفحه .... نظرتون چیه زمانی که یک قسمت از دکمه از صفحه خارج میشه ، به همون اندازه از طرف دیگه بیرون بزنه ؟ ( توجه کنید که الان با رد شدن یک button در طرف دیگه ظاهر میشه نه با رد شدن قسمتیش - اگه step 1 براش بذارین کاملا مشهوده این امر )

اینم لینکش :
http://p30upload.com/download.php?filename=1331453588_Moving.rar

kyrie-chan
یک شنبه 21 اسفند 1390, 11:50 صبح
راستی پروژه بعدیمون بازیه Snake البته ، فقط قراره یه غذای تصادفی بخوره و دمش اضافه بشه و اصلا لازم نیست مار باشه ... منظورم اینه که بازی اصلی پروژه تحویی عیدمونه :دی
نظرتون چیه ؟

kyrie-chan
یک شنبه 21 اسفند 1390, 12:16 عصر
سلام...

من هم هستیم

خوش اومدین ممنون میشم کمکم کنین

kyrie-chan
یک شنبه 21 اسفند 1390, 15:09 عصر
من مارُ تا اینجا کار کردم :
http://p30upload.com/download.php?filename=1331466728_Snake.rar
کسی میتونه در ادامش به من کمک کنه ...
( البته میدونم روش های دیگه ای هم برای این کار هست اما استاد ما از این روش خواسته )

راستی من یه مشکلی با این بررنامه دارم ، وقتی اجرا میشه ، وقتی ماره حرکت میکنه ، نمیدونم چرا همش تصویر میپره ....

kyrie-chan
یک شنبه 21 اسفند 1390, 15:11 عصر
تذکر به بچه هایی که با استاد تشتریان دارن : لطفا از کد های من استفاده نکنین ، من این کد ها رو برای استاد هم فرستادم و اینطوری شما نمرتون از دست میدین:چشمک:

kyrie-chan
یک شنبه 21 اسفند 1390, 16:27 عصر
هـــــــــــــــــــــــو م !!!! من این برنامه بلند شدن قد ماره رو تا فردا باید تحویل بدم :دی
کسی میتونه کمک کنه ، بدجوری مایوس شدم ... فکر میکردم اگه همچین کدی اضافه کنم بشه ... ولی نشد :بامزه:

Public Function foodfinder() As Boolean
Dim d, x, y As Integer
d = mylist.Count
x = mylist(d - 1).Location.X
y = mylist(d - 1).Location.Y
Dim o As New Object
For Each o In Me.Controls
If TypeOf (o) Is PictureBox Then
If (x + 50 > o.location.x) And o.location.y > y And o.location.y < y + 50 Then
o.dispose()
Dim btn As New Button
btn.Image = My.Resources.Snake_Casartoon
btn.Location = mylist(k - 1).Location
btn.SetBounds(btn.Location.X, btn.Location.Y, 50, 50)
k += 1
End If
End If
Next
End Function

kyrie-chan
یک شنبه 28 اسفند 1390, 11:47 صبح
خوب :دی
قرار شد پروژه کامل بازی مار ، موضوع میان ترممون بشه ...
حالا چیزایی که اضافه میشه ایناس :
1. مار با شروع بازی خودش با یه سرعتی شروع به کار کنه
2. بعد از خوردن چند تا غذا ( مثلا 5 تا) سرعت یه مرحله بیشتر بشه - در واقع بره مرحله بعد ...
3. بمب و غذا به طور رندوم بیاد تو بازی ( مثلا مرحله اول فقط غذا بیاد ، بعد مرحله بعد هر 30 ثانیه یه بمب بیاد ، مرحله بعدش هر 20 ثانیه و ... ، غذا ها هم وقتی یکی دیگه میاد اون یکی دیگه پاک شه . )
4. قبل شروع بازی ، کاربر با کشیدن موس روی صفحه مانع ایجاد کنه . ( قراره درگ و دراپ کردن و مُو کردن موس رو ببینه چجوری کد میکنیم ... )
5. بازی بشه سیو شه ، پاز بخوره و ... ( مثلا بالای صفحه یه نوار ابزرا File و Edit و حتی View بذاریم که تو File کارهایی مثل Open , Save , Exit باشه ، تو Edit قسمتایی مثل Reset , Play , Puse , Sound On/Off باشه و در قسمت View هم بشه Zoom و Full Scren بذاری )
6. برای هر قسمت یه آهنگ مخصوص هم بذاری ... مثلا وقتی غذا میخوره ، صدای خوردن ، وقتی بمب میخوره صدای انفجار ، وقتی میبازه یه آهنگ Game Over و وقتی میبره یه آهنگ Victory بزنه ... تو طول بازی هم یه آهنگ مفرح باشه بد نیست .
7. امتیازا از این قرار باشه:
- اگه به مانع بخوره یا خودش بخوره ! Game Over بشه
- اگه بمب بخوره 5 امتیاز کم بشه و یدونه قد دمش کم شه
- اگه غذا بخوره به دمش یکی اضافه شه و به امتیازش 5 تا
* بعد از Game Over شدن و یا بردن یه پیغام بیاد که حالا بگه بردی یا باختی ، جمع امتیاز و مرحله ای که توشه بنویسه و پایین یه دکمه Play again و Exit باشه .
* برای پیروز شدن ، متناسب با صفحه و قد دم مار بگه کی پیروز شده ؟ البته اگه سخته این مدلی بگیم مثلا اگه امتیاز بشه 1000 تموم شه ...
*اگه با نرم افزار XNA 3.1 بتونیم 3D بسازیم ، 20 نمره میگیریم (LOL)

خوبــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــب حالا قراره من بشینم و رو این فکر کنم تا جلسه اول بعد عید تحویلش بدم ...
اگه کسی تیکه کدی ، آهنگ خوبی برای کار ، به ذهنش رسید بگه ... ممنون میشم ... هر سمتی که درست کنم میذارم تا نظراتتون رو بشنوم ...

در انتها عید رو پیشاپیش تبریک میگم ....

kyrie-chan
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 23:33 عصر
من این لینک میذارم ، یکم زیادی ناقصه ، اما اگه میشه نظر بدین ...
http://p30upload.com/download.php?filename=1332443851_Project4_2.rar

عید هم مبالک

kyrie-chan
شنبه 12 فروردین 1391, 12:51 عصر
این یکی کامل ترشه
http://www.crocko.com/15FF253BC9A3447BBD82941BE61E7D15/Project_4_2.rar

منتظر نظرات و پیشنهادات شما مهندسین و اساتید گرامی هستم

پ.ن. وایــــــــــــــی پس فردا باید این پروژه رو تحویل بدم !!!!!!!!!!!!!!

kyrie-chan
یک شنبه 13 فروردین 1391, 22:53 عصر
آخیش بالاخره این پروژه هم تموم ، من واقعا از نظرات سازندتون ممنونم :دی

kyrie-chan
چهارشنبه 16 فروردین 1391, 11:22 صبح
خوب حالا نوبت پروژه بعدیه ، همونطور که در عکس میبینین ، قراره یه توپ از نقطه شروع ، توسط موس زاویه پرتابش مشخص شه و توپ که پرتاب شد با برخوردش به اضلاع فرم ، با زاویه عکس بازتاب بشه . در واقع موس مشخص میکنه که زاویه پرتاب چی باشه ...

85174

برای این کار فکر کنم به اینا نیاز داریم :

تابع کتابخونه ای drawing

رسم یک خط ( که توسط موس رسم میشه و اینجوری زاویه مشخص میشه )
طول خط مثلا 10 باشه و سرش به شکل فلش باشه .
بدست آوردن معادله خط
مشخص شدن زاویه

قرار دادن یک picturebox با طرح توپ

این توپ در حرکت با step = 0.1 حرکت میکنه ( تا حرکت یکنواخت باشد ) --> با کمک یک timer
قرار دادن شرط اگر توپ خورد به دیواره ها :
زاویه مشخص بشه
با زاویه عکس بازگشت کنه

خوب فکر کنم همینا فعلا انجام بشه خوب باشه .... کسی نظری نداره ؟ روش ساده تری بلدین ؟

kyrie-chan
سه شنبه 22 فروردین 1391, 14:54 عصر
خوب خوب .... این برنامه قراره پیشرفته تر بشه ... قراره یه راکت زیر توپ قرار بگیره که به توپ ضربه میزنه ... این راکت با موس حرکت میکنه (mouse move) و با کلیک کردن ( فقط بار اول زمان شروع کار )توپ پرتاب میشه . اگه توپ زمان برگشتن به این راکت نخوره و از صفحه خارج بشه ، برنامه تموم میشه ( در واقع میشه گفت میسوزه ) دیگه این که با یک timer یه خط یه خط ، یه سری توپ که رنگای رندوم دارن ( مثلا فقط آبی و سبز و قرمز و زرد ) میان پایین از بالای صفحه . توپ هایی که روی رکت میاد هم رندوم رنگی ان . توپ رنگی باید بخوره به توپ هم رنگ خودش و اون توپا حذف میشن و توپ بعدی با رنگ رندوم دیگه میاد روی راکت . اگه توپ به رنگی غیر خودش بخوره ، این توپ هم به صفحه توپ هایی که به پایین میان اضافه بشه . اگه این توپا که با تایمر پایین میان ، به پایین صفحه رسید بازم میسوزه . بعد سه تا جون میذاریم برای بازی که ، هر بار که میسوزه ، یکی کم شه و زمانی که صفر بشه game over میشه . فقط یه چیزی هم هست که ، مثلا هر توپ که حذف میشه 100 امتیاز بده ، اگه دو تا توپ همرنگ به هم چسبیده بودن ( یا بیشتر ) اونا هم با هم حذف بشن . بعد حذف شدن چند تا با هم ، هر امتیازی بود 100 تا دیگه هم بهش اضافه کنه . اگه جمع امتیازا شد 1000 یک جون اضافه کنه و تایمر یکم سریعتر بیاد و امتیازا صفر بشه .... ببیم اینبار نظرات خوبتون چه میکنه ؟

kyrie-chan
سه شنبه 29 فروردین 1391, 21:35 عصر
این پروژه بازی maze است که امیدوارم بدرتون بخوره :
http://p30upload.com/download.php?filename=1334682964_Last-Maze_2.rar

( البته شاید بازی ایراد داشته باشه ، چون کار خودمونه! )