PDA

View Full Version : سوال: نمایش عکس در گرید با سایز دلخواه و چاپ آن با سایز دلخواه ((فوری....فوری))

sobijoon
یک شنبه 21 اسفند 1390, 11:52 صبح
با سلام خدمت دوستان
1- من چطور میتونم عکسی رو که در DB ذخیره کردم در گریدم با سایز دلخواه خودم طوریکه مثلا در گرید با سایز 3*4 نمایش بدم؟؟
آوردن عکس در گرید رو بلدم مشکلم در اندازه نمایش عکس در ستون مربوط بخودش است.
2- بعد این عکس رو چطور میتونم در کریستال ریپورت با همین سایزی که در گریدم نمایش داده ئمیشه نمایش بدم؟

توجه کنید که ممکن است سایز اصلی عکس بزرگتر از مقداری که میخوام، باشد.
ممنوم منتظر توجه شما هستم...

Mahmoud Zaad
یک شنبه 21 اسفند 1390, 12:16 عصر
سلام
برای تنظیم اندازه که باید اندازه سطرها و ستون ها رو به اندازه ای که می خواید تغییر بدید:

dataGridView1.Rows[0].Height = 150;
dataGridView1.Columns["ax"].Width = 200;

البته این به پیکسله که باید زحمت تبدیلش به سانتی متر رو هم بکشی.
همچنین برای ستون عکس باید یه ستون از نوع Image درست کنی و خاصیت ImageLayout ستون رو مثل یه پیکچر باکس معمولی تنظیم کنی.
برای سوال دوم هم می تونید اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?316752-نشان-دادن-عکس-به-صورت-متناسب-در-هنگام-پرینت-در-کریستال-ریپورت)رو ببینید.

sobijoon
یک شنبه 21 اسفند 1390, 15:15 عصر
همچنین برای ستون عکس باید یه ستون از نوع Image درست کنی و خاصیت ImageLayout ستون رو مثل یه پیکچر باکس معمولی تنظیم کنی.
مشه در این مورد بیشتر وضیح بدید؟؟؟
یعنی ب گریدم باید یه ستون اضافه کنم؟
بعد چطور اونفیلد مورد نظر یعنی عکس رو بهش وصل کنم؟؟؟

Mahmoud Zaad
یک شنبه 21 اسفند 1390, 16:30 عصر
مشه در این مورد بیشتر وضیح بدید؟؟؟
یعنی ب گریدم باید یه ستون اضافه کنم؟
بعد چطور اونفیلد مورد نظر یعنی عکس رو بهش وصل کنم؟؟؟

آره به صورت دستی می تونی ستون رو اضافه کنی با کد هم میشه. اگه به صورت دستی ستون رو اضافه کنی هر ستون یه خاصیتی داره به اسم DataPropertyName این خاصیت رو هم نام با فیلد مورد نظر توی دیتابیس قرار بدید. برای اضافه کردن ستون با کد هم میتونی اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?64210-نمونه-برنامه-های-کوچک-و-مفيد-در-سي-شارپ/page78)رو نگاه کنی.(پست773) بعد خاصیتی رو که گفتم بهش اضافه کنی.

sobijoon
دوشنبه 22 اسفند 1390, 09:25 صبح
دوست من من فیلد ها رو اضافه میکنم ولی نمیدونم گرید رو چطور با فیلد هایی که ساختم پر کنم من همیشه گریدم رو به دیتا سورس وصل میکردم که اونم مستقیم تمام فیلدهای سلکت شده رو بطور مرتب در گرید میریخت.
حالا که خودم کلوم میسازم باید چطور این کلوم هارو با فیلد مورد نظر پر کنم؟