PDA

View Full Version : نحوه طراحی ظاهر یک تقویم (از چه کنترلی استفاده میشه ؟)

aftabeshargh
دوشنبه 22 اسفند 1390, 01:17 صبح
سلام
نحوه نوشتن کلاس تقویم رو میدونم و اینکه چطور تاریخ امروز رو به شمسی توی یک لیبل نشون بدم ( روز - نام ماه و..)
چطور باید این کلاس و دستورات رو به ظاهری زیبا به کاربر نشون بدم ؟ ظاهر تقویم رو با چی طراحی کنم که مثل عکس زیر بشه ؟ باید از DataGrideView برای نمایش روزها (اعداد) استفاده کنم ؟

aftabeshargh
دوشنبه 22 اسفند 1390, 19:14 عصر
یعنی سوال من پیش پاافتاده بود ؟ یا کلا اشتباه بود ؟
:افسرده:

kiarashk
دوشنبه 22 اسفند 1390, 23:20 عصر
یعنی سوال من پیش پاافتاده بود ؟ یا کلا اشتباه بود ؟
:افسرده:

اين هنر برنامه نويسي شماست كه با چه ابزاري اين كار را انجام بدي و نمي شه روش خاصي رو براي اين كار تعيين كرد اما مي تونيد از ListView استفاده كنيد يا در حالت باز تر از پنل و ليبل.
اينم يه نمونه:
http://www.codeproject.com/Articles/14713/Custom-Dynamic-Interactive-Calendar

aftabeshargh
دوشنبه 22 اسفند 1390, 23:27 عصر
:گریه: هیچکی نمیخواد یه جوابی بزاره

kiarashk
دوشنبه 22 اسفند 1390, 23:30 عصر
:گریه: هیچکی نمیخواد یه جوابی بزاره

اگه پست شماره ٣ كمكي نكرده مطلب رو بيشتر باز كن تا شايد بتونيم كمكت كنيم به حرحال فكر كنم كامل و جامع همراه سورس توضيح دادم

aftabeshargh
سه شنبه 23 اسفند 1390, 00:02 صبح
ممنون
reftesh نزدم بخاطر همین قبل از دیدن مطلب شما ارسال پست زدم.
جای اون همه کد و دستور نمیشه با قرار دادن تیبل یا بقول شما لیبل روی پنل که شامل اعداد روی لیبل ها هستش " فقط با داشتن کلاسی که روز و نام ماه و سال رو برمیگردنه " به برنامه بگیم که بوسیله این کلاس لیبلی که حاوی عدد متناسب با تاریخ روز هستش رو forecolor ش رو رنگی کنه ؟ متوجه شدید منظورمو >؟:بامزه:

kiarashk
سه شنبه 23 اسفند 1390, 08:54 صبح
يعني منظورت اينه كه فقط داخل يك ليبل(Lable) روز و تاريخ رو مشاهده كنيم يعني مثل "امروز ١٢ بهمن ١٣٩٠" يا نه اگه نه يكن بيشتر توضيح بده