PDA

View Full Version : سوال: نحوه برگشت اطلاعات به صورت یک آرایه جاوا اسکریپت از سمت سرور

محمد گلشن
دوشنبه 22 اسفند 1390, 09:56 صبح
سلام دوستان می خواستم یک سری اطلاعات رو از سرور توسط ajax بگیرم و در قالب یک آرایه جاوا اسکریپت داشته باشم . واسه این کار یک تابع نوشتم که توسط ajax وصل میشه سرور اطلاعات رو از دیتا بیس سلکت می کنه , از اینجا به بعدش رو نمی دونم که چطور می تونم وقتی اطلاعات رو از بانک استخراج کردم در قالب یک آرایه جاوا اسکریپت در آورده و به کلاینت تحویل بدم در سمت کلاینت هم می خوام طوری باشه که بتونم به ایندکس های آرایه دسترسی داشته باشم . البته سمت سرور زمانی که اطلاعات سلکت شده بود و در حال fetch شدن بود یک رشته باز کردن و یک آرایه از نوع جاوا اسکریپت تعریف کردم و همنطور که اطلاعات تویه یه حلقه fetch می شد عناصر آرایه نیز به تعدادش اضافه می شد . خروجی که از ajax میگرفتم دقیقا همین آرایه بود ولی وقتی می گفتم alert کن مثلا [0]data , هیچی نشون میده . ممنون میشم کمکم کنید

شرمنده طولانی شد .

MMSHFE
دوشنبه 22 اسفند 1390, 10:43 صبح
راههای مختلفی هست. مثلاً میتونید خروجی رو در قالب JSON یا XML برگردونید و اینطرف پردازشش کنید و آرایه مربوطه رو از روی اون بسازید، یا اینکه خروجی اسکریپتی که با AJAX صداش میزنید، دقیقاً مشابه ساختار ایجاد یک آرایه توی Javascript باشه و بعد، با استفاده از تابع eval توی جاوا اسکریپت، اون رشته رو اجرا کنید تا آرایه رو براتون بسازه. موفق باشید.

محمد گلشن
دوشنبه 22 اسفند 1390, 11:43 صبح
مرسی استاد , مشکل اینجا بود که دیتایی که برمیگشت رو باید با تابع eval اجراش میگرفتم