PDA

View Full Version : عدم شناسایی server

neda555
دوشنبه 22 اسفند 1390, 10:43 صبح
سلام
چه دلیلی می تونه داشته باشه که بعد از نصب sql server 2005 enterprise نتونه با سرور کامپیوتر ارتباط برقرار کنه؟و بگه سروری وجود نداره؟
در کل نمی تونم کانکت بشم و نمی دونم مشکل از کجاست؟
IIS هم نصب کردم

generic
دوشنبه 22 اسفند 1390, 15:52 عصر
enterprise فقط روی win server جواب میده.
اگر غیر از windows server کار میکنی باید از نسخه های دیگری استفاده کنی.

neda555
دوشنبه 22 اسفند 1390, 22:41 عصر
ممنون
برای بک آپ گیری از دیتابیس سایت جهت ریستور کردن باید enterprise نصب بشه درسته؟

generic
سه شنبه 23 اسفند 1390, 10:15 صبح
ممنون
برای بک آپ گیری از دیتابیس سایت جهت ریستور کردن باید enterprise نصب بشه درسته؟
سلام
من متوجه نشدم ! شما مشکل نصب sql را دارین یا مشکل وصل شدنبه اونو.
اگه sql نصب باشه و در اون سرور رجیستر کرده باشی در وصل شدن به اون نمیدونم مشکلتون چیه!

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 23 اسفند 1390, 11:53 صبح
سلام.
ارتباطی به نسخه نصبی نداره.شما در هر نسخه ای میتونید عمل Backup,Restore رو انجام بدید.
مشکل اینجاست که احتمالا شما نسخه Enterprise رو روی ویندوز 7 یا XP نصب کردید که با اینکار فقط ابزار Management Studio نصب میشه و سرویس اون نصب نمیشه.
ولی باز با اینحال شما میتوانید در داخل Management Studio سرور مربوط به هاست رو رجیستر کرده و عمل Backup رو انجام بدید.

sepehr.net
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 20:39 عصر
شاید هنگام نصب SQL به اون Instance دادید ، اگر این کار رو کرده باشید هنگام کانکت هم باید Instance رو بنویسید

pooya1072
چهارشنبه 16 فروردین 1391, 23:14 عصر
در تاييد پاسخ سپهر عزيز در هنگام كانكت شدن به سرور اول نام كامپيوتر و بعد از اون نام instant رو در هنگام نصب sql انتخاب كردي وارد كن.
مثال :
pooya-PC\PooyaSQL كه PooyaSQL همون instant Name انتخابي در هنگام نصب sql است.

masoud.rhb
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 15:13 عصر
سلام
منم همین مشکلو دارم
حتی sql سرور مبوط به database engine رو تو قسمت browse که برای نام سرور هست نشون میده ولی وقتی انتخابش میکنی و connect میزنی خطای login failed میاره !!!!!!!!!!!!!!!!!!

aftabgarmabakhsh
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 15:20 عصر
سلام
منم همین مشکلو دارم
حتی sql سرور مبوط به database engine رو تو قسمت browse که برای نام سرور هست نشون میده ولی وقتی انتخابش میکنی و connect میزنی خطای login failed میاره !!!!!!!!!!!!!!!!!!

خوب حتما با windows authentication وصل شدين. به جاي اينكار، sql server authentication را انتخاب كنيد و با كاربر sa و رمز ورودش (كه موقع نصب sql تعريف كردين) login كنيد