PDA

View Full Version : سوال: مانده سطر قبلی

laia56
دوشنبه 22 اسفند 1390, 14:45 عصر
با سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز
سئوالی دارم درمورد ایجاد یک کوئری بصورتیکه در تصویر و فایل زیر ملاحظه مینمایید میخواهم یک کوئری ایجاد کنم که در هر مرحله مبلغ صورت وضعیت قبلی یعنی سطر قبلی را بعنوان مبلغ صورت وضعیت قبلی نمایش بدهد و سپس در فیلد جدید مبلغ این فیلد از سطر جدید و یا همان صورت وضعیت جدید کسر شده ومبنای محاسبات بعدی قرارگیرد
مثلا در زمانیکه ورود اطلاعات صورت وضعیت 2 را انجام میدهیم مبلغ صورت 2 را منهای صورت 1 نماید و وقتی صورت 3 را انجام میدهیم مبلغ صورت 2 را نمایش دهد و در فیلد جدید مبلغ صورت 3 منهای صورت 2 مبنای محاسبات شود
با تشکر از حوصله شما

Abbas Amiri
دوشنبه 22 اسفند 1390, 18:16 عصر
در زمانیکه ورود اطلاعات صورت وضعیت 2 را انجام میدهیم مبلغ صورت 2 را منهای صورت 1 نماید و وقتی صورت 3 را انجام میدهیم مبلغ صورت 2 را نمایش دهدشما مبلغ صورت 2 را در رکورد 3 نمایش میدهید ، تفاضل 2 و 1 به چکار می آید؟ در روال Form_Current مربوطه کد زیر را بنویسید تا بصورت پیش فرض مقدار Field2 رکورد قبلی در رکورد جدید قرار گیرد

Private Sub Form_Current()
If IsNull(Field2) Then Field2 = DLast("Field2", "Table1")
End Sub

laia56
دوشنبه 22 اسفند 1390, 22:00 عصر
با تشکر از شما
من نمیخواهم اعداد فیلد تغییر کند فقط میخواهم کوئری داشته باشم که در یک فیلد مجزا در مقابل آخرین صورت وضعیت مبلغ صورت وضعیت قبلی را بیاورد

Abbas Amiri
دوشنبه 22 اسفند 1390, 22:26 عصر
عبارت زیر را در یک کوئری کپی کنید :

SELECT Table1.*, DLast("Field2","Table1","ID=" & [ID]-1) AS Lastvalue
FROM Table1;

laia56
دوشنبه 29 اسفند 1390, 14:36 عصر
با سلام خدمت اساتيد و دوستان عزيز
پيشاپيش سال نو را خدمت تمام دوستان تبريک ميگويم
آخرين سئوال مربوط به آخرين ساعتهاي سال 90
در ادامه اين مورد که دوست عزيزمان راهنمايي نمودند را کمي تغيير دادم ولي به مشکلي برخورد کردم و اينکه ميخواهم اين رويه براي هر شماره قرارداد بصورت جدا و منفک باشد لطفا در فايل ضميمه راهنمايي بفرماييد با تشکر از ملاحظه شما

com12151337
دوشنبه 29 اسفند 1390, 18:35 عصر
سلام پیشاپیش سال نو را به همگی دوستان عزیزم تبریک و تهنیت میگویم
برای سئوال اول ببین این بدرد جنابعالی میخورد یانه

laia56
سه شنبه 01 فروردین 1391, 00:31 صبح
ممنون از توجه شما
اما سئوال اول که دوستان قبول زحمت نمودند حل شده مشکل چیز دیگریست که عرض کردم میخواهم برای هر پیمانکار بصورت جدا محاسبه شود ولی در حالت رویه اول که شما هم جواب داده اید محاسبات بدون در نظر گرفتن پیمانکارها ادامه میابد مثلا شما بجای کلمه صورت وضعیت نام 2پیمانکار را وارد کنید متوجه عرض بنده میشوید

Abbas Amiri
سه شنبه 01 فروردین 1391, 00:43 صبح
عبارت زیر را درکوئری جایگزین کنید.

Expr1: DLast("P6";"2PIMAN";"ID=" & [ID]-1 & " AND P1='" & [P1] & "'")