PDA

View Full Version : مبتدی: مناسب ترین محیط برای برنامه نویسی PHP چی هست؟

fa_karoon
دوشنبه 22 اسفند 1390, 22:48 عصر
سلام دوستان(جستجو کردم به جواب نرسیدم)
من ASP کارم اما می خوام شروع کنم به یادگیری PHP، اما به جز DreamWeaver هیچ ابزار دیگه ای رو نمی شناسم که بشه توش PHP نوشت.
1- اگه ممکنه بهترین محیطی که برای این برنامه نویسی مفید هست رو معرفی کنید؟
2- آیا امکان نوشتن کدPHP در ویژوال استودیو و اجرای اون وجود داره؟ لطفا راهنمایی کنید؟

reza10wert
دوشنبه 22 اسفند 1390, 23:02 عصر
همین دریم ویور خیلی مناسب هست چون از رنگ دهی به دستورات زبان های مختلف استفاده می کنه و هم میتونید از محیط گرافیکیش هم استفاده کنید .
اما اگه فقط خود برنامه نویسی PHP مد نظرتون هست میتونی نرم افزارهای زیر رو معرفی کنم که خیلی کارآمد و خوب جواب میدن :
1- Rapid PHP
2- PHP Designer
3- Expression Web
4- Notepad ++

Unique
سه شنبه 23 اسفند 1390, 01:12 صبح
اگه با DreamWeaver آشنایی دارین فکر کنم بهترین گزینه برای Web Development به معنای کامل باشه ! بقیه محیط ها نتونستند حداقل خود من را به خودشون جذب کنند !

yones_safari
سه شنبه 23 اسفند 1390, 01:39 صبح
من با PHP Designer کار میکنم و ازش هم راضی هستم.
موفق باشید

رضا قربانی
سه شنبه 23 اسفند 1390, 02:00 صبح
چندین بار در موردش بحث شده و به صفحات 4-5 کشیده شده و کافیست در سایت جستجو کنید .

ولی در کل اکثریت DreamWeaver. به غیر از این سراغ چیز دیگه ای نرفتم و همه جوره بدردتون می خوره. گزینه ی خوبی حساب می شه.

MostafaEs3
سه شنبه 23 اسفند 1390, 02:32 صبح
آره درسته ولی دریم ویور کمی سنگینه به نظر من ... من نظرم روی Notepad++ هست که خیلی سرعت بالایی توی اجرای فایلها داره

persian-boy
سه شنبه 23 اسفند 1390, 11:06 صبح
من هیچ جوره نمیتنم با چیز دیگه ای به جز notepad++ کار کنم .

fa_karoon
سه شنبه 23 اسفند 1390, 18:55 عصر
از همه دوستانی که پاسخ دادن واقعا ممنون(فکرشو نمی کردن دوستان اینجا اینقدر لطف داشته باشند که به این سرعت پاسخ بدن، خدا خیرتون بده)
حالا یه سوال دیگه تو ASP که با VS کار می کنیم می تونیم بعضی dll ها رو به ToolBox مون اضافه کنیم، مثل Editor و اینجور چیزها آیا تو PHP هم همچین امکاناتی وجود داره؟

Reza1607
سه شنبه 23 اسفند 1390, 19:59 عصر
به نظر من PhpStorm بهترينه من خود تازه باهاش آشنا شدم واقعا فوق العاده هست PhpStorm يك اديتور براي php,css,jquery,javascript,html,sql , ... هستش اين قابليت رو داره كه بهش پلاگين اضافه كني واقعا فوق العاده هستش دوستان يك امتحانش بكنيد

Unique
سه شنبه 23 اسفند 1390, 22:43 عصر
Visual Studio به هیچ وجه قابل مقایسه با IDE های php نیست ، بیشتر IDE های php در واقع IDE نیستند و Editor هستند ! اما حالا چی میخواهین به Tool Box اضافه کنین ؟

MMSHFE
سه شنبه 23 اسفند 1390, 22:52 عصر
بهتره Visual Studio رو با Zend Studio مقایسه کنیم نه با ادیتورها. من خودم شخصاً از موارد زیر برحسب ضرورت و اندازه پروژه استفاده میکنم:
Zend Studio
Aptana Studio
Dreamweaver
NetBeans
eClipse
PHP Designer
++Notepad
Rapid PHP
بالأخره هرکدوم مزایا و معایب خاص خودشون رو دارن. مهم اینه که بدونیم چه نیازی داریم و نرم افزار مناسب رو برحسب اون انتخاب کنیم. بعضی وقتها توی یک پروژه ممکنه چند نرم افزار لازم باشه. موفق باشید.

fa_karoon
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 23:55 عصر
Visual Studio به هیچ وجه قابل مقایسه با IDE های php نیست ، بیشتر IDE های php در واقع IDE نیستند و Editor هستند ! اما حالا چی میخواهین به Tool Box اضافه کنین ؟
اول ممنون از پاسختون
یه چیزی می خوام که حداقل یه ابزارهایی مثل GridView و اینها رو داشته باشه و کامپوننت هایی مثل ادیتور رو بشه بهش اضافه کرد.

bade saba
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 09:30 صبح
بهتره Visual Studio رو با Zend Studio مقایسه کنیم نه با ادیتورها. من خودم شخصاً از موارد زیر برحسب ضرورت و اندازه پروژه استفاده میکنم:
Zend Studio
Aptana Studio
Dreamweaver
NetBeans
eClipse
PHP Designer
++Notepad
Rapid PHP
بالأخره هرکدوم مزایا و معایب خاص خودشون رو دارن. مهم اینه که بدونیم چه نیازی داریم و نرم افزار مناسب رو برحسب اون انتخاب کنیم. بعضی وقتها توی یک پروژه ممکنه چند نرم افزار لازم باشه. موفق باشید.

سلام
میشه در مورد هر کدوم از این برنامه ها توضیحی بدید که ما که تجربمون کمتره بدونیم که نقاط ضعف و قوتشون چیه در چه پروژه ای باید سراغ کدوم بریم.

بعد میخاستم بدونم چیزی راجب به VS.PHP شنیدید؟؟؟؟ مثل اینکه یه کامپوننت هست که به VS اضافه میشه و میشه تو اون محیط PHP نوشت
ممنون

khanlo.javid
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 09:55 صبح
من هم با DreamWeaver کار میکنم و ازش راضی هستم ولی در کل شاید نرم افزار های بهتری هم باشه.

موفق باشید.

farhadfery
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 10:12 صبح
datagird!! تا آنجا که من می دونم خودت باید کلاسش را بنویسی یا از جایی گیر بیاری! اینجا که ویژوال استودیو نیست که گرید را درگ کنی بندازی تو صفحه.
همینطور که جناب شهرکی گفتند هر کدام مزایا و معایب خاص خودش را داره. apanta و nuspher را هم به لیست اضافه کنید.
با توجه به پروژه و همچنین می شه گفت سلیقه ای هم است. یکی را انتخاب کنبد. (مخصوصا! apanta یا phpDesigner)

MMSHFE
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 11:10 صبح
اول ممنون از پاسختون
یه چیزی می خوام که حداقل یه ابزارهایی مثل GridView و اینها رو داشته باشه و کامپوننت هایی مثل ادیتور رو بشه بهش اضافه کرد.
برای GridView باید خودتون اطلاعات رو با جدول نشون بدین و به هرکدوم از خونه های جدول یا سطرها (برحسب نیاز) id بدین و رویداد کلیک اون رو با Javascript دریافت کرده و با AJAX اسکریپت مناسب رو در سمت سرور فراخوانی کنید. درحقیقت بنظر من این یکی از بزرگترین امتیازات PHP هست که همه کارها رو باید خودتون انجام بدین. اینطوری میفهمین پشت اون GridView که ASP.NET داره بهتون ارائه میکنه، چه اتفاقاتی داره میفته. البته کارهایی که گفتم رو با jQuery به شکل بسیار ساده تری میشه انجام داد. به زودی آموزش ساخت CMS جامعی رو با PHP و jQuery شروع خواهم کرد که قابلیت تعریف افزونه (Plugin) داره و همه این موارد اونجا توضیح داده خواهد شد. درواقع این CMS همونی هست که توی کلاسهای آموزشیم نحوه ساختش رو تدریس میکنم ولی اینجا هم برای شما خواهم گذاشت. موفق باشید.

MMSHFE
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 11:12 صبح
بعد میخاستم بدونم چیزی راجب به VS.PHP شنیدید؟؟؟؟ مثل اینکه یه کامپوننت هست که به VS اضافه میشه و میشه تو اون محیط PHP نوشت
ممنون
راستشو بخواین، از اونجا که استفاده از تگهای ASP.NET توی PHP امکان پذیر نیست، نهایتاً از VS میشه در حد یک ادیتور WYSIWYG خوب مثل Dreamweaver توی PHP استفاده کنیم. بنابراین، بنظرم بهتره همون DW رو بکار ببریم چون حجمش خیلی کمتره و سرعت و کارآیی بالاتری هم در PHP داره. موفق باشید.

farhadfery
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 11:30 صبح
به زودی آموزش ساخت CMS جامعی رو با PHP و jQuery شروع خواهم کرد که قابلیت تعریف افزونه (Plugin) داره و همه این موارد اونجا توضیح داده خواهد شد. درواقع این CMS همونی هست که توی کلاسهای آموزشیم نحوه ساختش رو تدریس میکنم ولی اینجا هم برای شما خواهم گذاشت. موفق باشید.
البته می دونم شما مشغله زیادی دارید و ما هم از شما انتظاری نداریم و اینجا کسی طلبکار نیست. اما می خاستم بگم شما این موضوع آموزش cms را یکسال گذشته گفتید در حال آماده شدن هست و 90% کار هم پیش رفته. اما انگار خبری ازش نشد یا اینکه ارایه دادید من ندیدم.

MMSHFE
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 12:45 عصر
نه دوست عزیز هنوز نگذاشتم ولی باور کنید کم کاری نمیکنم، حقیقتش خیلی سرم شلوغ شده اما ایام عید فرصت خوبی برای تکمیل کار هست. اگه خدا بخواد بعد از تعطیلات عید از خجالتتون در میام. موفق باشید.

farhadfery
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 14:24 عصر
نه دوست عزیز هنوز نگذاشتم ولی باور کنید کم کاری نمیکنم، حقیقتش خیلی سرم شلوغ شده اما ایام عید فرصت خوبی برای تکمیل کار هست. اگه خدا بخواد بعد از تعطیلات عید از خجالتتون در میام. موفق باشید.
خواهش می کنم. من به خوبی می دونم که شما چقدر مشغله (مشقله) کاری دارید. انتظاری نیست. اینرا به بقیه دوستان می گم که منتظر نمونند کار خودشون با جدیت بیشتر ادامه بدهند. حالا اگر شما آموزش گذاشتید که چه خوب. نگذاشتید هم کسی ادعایی نداره.

soroush.r70
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 15:34 عصر
همون dreamweaver از همه عالی تره

Unique
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 18:23 عصر

دوست عزیز ، شما دچار یک اشتباه هستی و اونم اینه که فکر میکنی php و ASP .Net در یک سطح و کاربری هستند در صورتی که اصلا اینطور نیست و خیلی با هم متفاوتند فقط نتیجه که Web Development هست یکی هستش ولی در تعاریف بسیار متفاوت هستند ! اگه دنبال Drag And Drop یک کامپوننت روی فرم میگردین و میخواهین با Set کردن چهار تا Property یک برنامه راه بیفته در زبان php کاملا در اشتباه هستین ! یکی از بزرگترین مشکلاتی که من با افرادی که کارشون را از Asp net شروع کردن دارم اینه که به کامپوننت های Asp >net مثل Grid عادت کردن و خودشون خلاقیت ساخت این قابلیتها (حتی یک Paging ساده) را ندارند و در کل معلومات فنی اونها از ASp Classic کار ها و Php کارها بسیار پائینتره و اگه مثلا بجای Visual Studio ازشون بخواهی با notepad ++ کد Asp .Net بنویسن ! حتی با همون Grid ها و دیگر کامپوننتها که اتفاقا برای نرم افزار Over Head الکی تولید میکنه هم نمیتونند کد بزنن ! اگه میخوای در زبان php پیشرفت کنی باید از Web Server و HTML و CSS و پروتکل Http اطلاعات خوبی داشته باشی وگرنه همیشه به مشکل بر میخوری !

امیدوارم حرف های من شما را در ادامه یادگیری PHP سست نکرده باشه اما واقعیت همینه ! در مورد Editor یا به تفسیر شما IDE هم با هر چی راحتی کار کن اکثر Editor های ویندوز خوبن ! اما این قابلیتها دلیلی بر افزایش سرعت عملکرد شما نداره و سرعت کار شما به تجربه شما بر میگرده چه بسا کسانی را میشناسم که با ادیتور های خنده داره Linux (از دید من خنده دار و از دید بعضی بسیار قدرتمند) سریعتر از من و امثال من کد نویسی میکنن !

farhadfery
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 18:33 عصر
با ادیتور های خنده داره Linux (از دید من خنده دار و از دید بعضی بسیار قدرتمند) سریعتر از من و امثال من کد نویسی میکنن ! می شه بگید چرا خنده دار؟ aptana netbeans و.. خنده دارند؟:متعجب:

idocsidocs
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 19:29 عصر
می شه بگید چرا خنده دار؟ apanta netbeans و.. خنده دارند؟:متعجب:
apanta که واقعا خنده داره !

بهترین ادیتور بنظرم php designer هست. کلا نیاز های یه برنامه نویس و طراح رو توی html, css, php, jqury, javascript براورده می کنه از وقتی که php designer نصب کردم دیگه دریم ویور استفاده نکردم.

MMSHFE
جمعه 26 اسفند 1390, 10:00 صبح
میشه بگین دلیلتون برای خنده دار بودن این ادیتورها چیه؟ اتفاقاً بنظر من Aptana یکی از ادیتورهای خوب و قدرتمند هست.

idocsidocs
جمعه 26 اسفند 1390, 10:46 صبح
میشه بگین دلیلتون برای خنده دار بودن این ادیتورها چیه؟ اتفاقاً بنظر من Aptana یکی از ادیتورهای خوب و قدرتمند هست.

من هم وقتی کدهای پی اچ پی می نوشتم از بعضی قابلیتهای Aptana توی پر کردن حلقه ها و ... خوشم اومد ولی وقتی باید html بنویسم و این ادیتور چنین امکانی نداره، تصمیم گرفتم که php designer استفاده کنم.

خنده دارش اینجا بود که Aptana برای پشتیبانی از جاوا اسکریپت و طبیعتا جی کوئری معروفه ولی جی کوئری رو باید بهش اضافه کرد! اما php designer بصورت پیش فرض از هر دو پشتیبانی می کنه.

وقتی Aptana نصب می کنید باید ادیتور دریم ویورهم نصب بشه تا نیازهاتون برای css, html هم براورده بشه. درصورتیکه php designer خودش همه نیازها رو براورده می کنه.

موارد دیگه هم هست که به خنده دار شدن Aptana کمک می کنه ولی یادم نمی یاد. :چشمک:

MMSHFE
جمعه 26 اسفند 1390, 10:53 صبح
شما از کدوم نسخه Aptana استفاده کردین که این موارد رو توش دیدین؟

armsoftpc
جمعه 26 اسفند 1390, 11:50 صبح
به نام خدا
با سلام
من با اکثر ادیتور ها و IDE ها ذکر شده کار کرده ، اما هیچ کدام سرعت، توانایی بالا در اجرای کد خط های زیاد (بیش از سیصد هزار خط در یک فایل) ، داشتن تقریبا تمامی زبان های برنامه نویسی در خود و حجم بسیار کم را مانند ادیتور قدرتمند notepad++ رو نداشتند ، اکثر حرفه ای ها و متوسط ها از این ادیتور استفاده می کنند ، تازه کار ها و کسانی که در ابتدای راه هستند ، به نظر من بهترین گزینه دریم ویور است.
تازه کار ها اصلا سراغ زند استودیو نرند ، که هیچ بدرد نمی خوره!
موفق باشید.

farhadfery
جمعه 26 اسفند 1390, 13:15 عصر
من هم وقتی کدهای پی اچ پی می نوشتم از بعضی قابلیتهای Aptana توی پر کردن حلقه ها و ... خوشم اومد ولی وقتی باید html بنویسم و این ادیتور چنین امکانی نداره، تصمیم گرفتم که php designer استفاده کنم.

خنده دارش اینجا بود که Aptana برای پشتیبانی از جاوا اسکریپت و طبیعتا جی کوئری معروفه ولی جی کوئری رو باید بهش اضافه کرد! اما php designer بصورت پیش فرض از هر دو پشتیبانی می کنه.

وقتی Aptana نصب می کنید باید ادیتور دریم ویورهم نصب بشه تا نیازهاتون برای css, html هم براورده بشه. درصورتیکه php designer خودش همه نیازها رو براورده می کنه.

موارد دیگه هم هست که به خنده دار شدن Aptana کمک می کنه ولی یادم نمی یاد. :چشمک:

توجه داشته باشید که ما داریم از phpeditor صحبت می‌کنیم نه از html editor!!
نکته دوم اینکه aptana, eclips, netbeans رایگان هستند، و در انتخاب editor‌های رایگان اینها بهترین هستند، اما phpdesigner یک نرم‌افزار هست که باید خریداری بشه، پس نباید این‌ها را با هم مقایسه کنیم. در نهایت:
فری: aptananetbeans eclips
پولی‌: phpdesiger

idocsidocs
جمعه 26 اسفند 1390, 14:55 عصر
توجه داشته باشید که ما داریم از phpeditor صحبت می‌کنیم نه از html editor!!
phpdesiger مشخصه که برای پی اچ پی ایجاد شده. در کنار قابلیتهایی که برای پی اچ پی داره، امکانات بسیار مفید دیگه ای هم داره که نمی شه ازش صرف نظر کرد.

نکته دوم اینکه apanta, eclips, netbeans رایگان هستند، و در انتخاب editor‌های رایگان اینها بهترین هستند، اما phpdesigner یک نرم‌افزار هست که باید خریداری بشه، پس نباید این‌ها را با هم مقایسه کنیم. در نهیات:
توی ایران که برای ویندوز هم پول نمی دیم چه برسه به phpdesigner :چشمک:

من با اکثر ادیتور ها و IDE ها ذکر شده کار کرده ، اما هیچ کدام سرعت، توانایی بالا در اجرای کد خط های زیاد (بیش از سیصد هزار خط در یک فایل) ، داشتن تقریبا تمامی زبان های برنامه نویسی در خود و حجم بسیار کم را مانند ادیتور قدرتمند notepad++ رو نداشتند ، اکثر حرفه ای ها و متوسط ها از این ادیتور استفاده می کنند ، تازه کار ها و کسانی که در ابتدای راه هستند ، به نظر من بهترین گزینه دریم ویور است.
می شه بگید چه CMS یا فروشگاه یا نرم افزار تحت وبی هست که 300 هزار خط کد توی یه فایل اجرا می شه؟

MMSHFE
جمعه 26 اسفند 1390, 15:09 عصر
توی ایران که برای ویندوز هم پول نمی دیم چه برسه به phpdesigner :چشمک:
وقتی خود ما بعنوان تولید کننده نرم افزار، حق کپی رو رعایت نمیکنیم، اونوقت واقعاً انتظار دارین نرم افزار شما کپی نشه؟ چنین انتظاری آیا بیجا نیست؟ من خودم شخصاً 420 هزار تومان برای ویندوز هزینه کردم و از پشتیبانی اون هم دارم استفاده میکنم و لذت استفاده قانونی از نرم افزار رو تجربه میکنم. حقیقتاً یادم نمیاد تابحال نرم افزاری رو بدون خرید قانونی استفاده کرده باشم. تحت چنین شرایطی، میتونم از کاربران نرم افزارهایی که مینویسم انتظار داشته باشم که سورس رو کپی نکنن و...
موفق باشید.

armsoftpc
جمعه 26 اسفند 1390, 15:24 عصر
می شه بگید چه CMS یا فروشگاه یا نرم افزار تحت وبی هست که 300 هزار خط کد توی یه فایل اجرا می شه؟
شما یک نگاهی به پوشه ی pear ، نرم افزار php بیندازید، همانطور که می بینید یک فایل در این پوشه است (مجموعه ای توابع آماده) که تعداد خط هایش 97833 خط است.
این راحت ترین نمونه ای بود ، که میتونستم معرفی کنم، من کد 300 هزار خطیش هم دارم.
حرف این جاست که اگر با هر ادیتوری به جز notepad++ این اسکریپت ها باز بشند ، مثلا دریم ویور کامپیوتر را از شدت هنگی باید ریستارت داد!!!!!:کف::بامزه::گریه:

armsoftpc
جمعه 26 اسفند 1390, 15:29 عصر
من خودم شخصاً 420 هزار تومان برای ویندوز هزینه کردم و از پشتیبانی اون هم دارم استفاده میکنم
شما اشتباه کرده اید!!!!
طبق حکم مراجع لازم نیست که از جامعه ی غیر اسلامی نرم افزار های کامپیوتری خریداری شود، آن ها در خیلی از زمینه ها ایران را تحریم کرده اند ، به جبران این تحریمشان یک ریال هم بابت نرم افزار هایشان به آن ها نخواهیم داد.
اما در جامعه ی اسلامی ، حرف شما کاملا صادق است و من کاملا با حرف شما موافقم و کپی کردن از کدها یا هر چیز دیگر ، دیگران بدون اجازه ی آن ها دزدی است.
موفق باشید.

MMSHFE
جمعه 26 اسفند 1390, 15:41 عصر
حکم مراجع چیه برادر من؟ حکم وجدانت رو نگاه کن. طرف کلی زحمت کشیده نرم افزار نوشته. حالا فرضاً مسلمان نباشه. مگه زمان پیامبر (ص)، مسلمانها از غیر مسلمانها دزدی میکردن؟ وقتی خودت از نسخه (عذر میخوام اینطوری میگم) دزدی شده استفاده میکنی و باهاش یک کد میسازی، اونوقت چطور میتونی به کسانی که سورس کد خودت رو کپی میکنن بگی دزد و سارق سایبری و از این حرفها؟ مگه دزدی فقط از دیوار مردم بالا رفتنه؟ اونها ما رو تحریم کردن، قبول. ما باید با دزدی جوابشون رو بدیم؟ اونوقت همونها اگه مدعی بشن شما چطور مسلمانهایی هستین چه جوابی داریم بدیم؟ مگه توی همین دین اسلام نگفته جواب بدی رو با بدی ندیم؟ اگه اینطوری باشه فرق ما با اونها در چیه؟ یکی از دلایل تحریمها علیه ما، همین عدم رعایت حقوق تولیدکننده هست. بد نیست بدونید در حال حاضر ازنظر عدم رعایت کپی رایت، ایران در صدر کشورهای دنیا قرار داره. خوب وقتی توی لیستهای منفی، بالاتر از همه هستیم، میخواین برامون دست بزنن؟ خوب اونها هم امکانات و تکنولوژی رو به ما نمیدن دیگه.

armsoftpc
جمعه 26 اسفند 1390, 15:55 عصر
به نام خدا
با سلام

حکم وجدانت رو نگاه کن
حکم وجدان دیگر چیست ، اگر این گونه باشد ، همانند آمریکا هر کس باید یک اسلحه دست خود بگیرد و مردم را مجازات کند، پس قانون چی می شود.
مراجع رو برای این تعریف شده که ما از فتوای های آن ها اطاعت کنیم ، به نظر من این تند روی در اسلام است.
مثال می زنم ، همین بیل گیتس اگر خمس پول هایش را میداد ، آیا می توانست این همه پول را انباشته کند و آن وقت یک سری از انسان ها همانند مردم سومالی از گرسنگی بمیرند، این درست است!
در مورد دزدی از کد هم این رو بگم که من تمام کد ها رو می بندم و قفل های لازم را روی نرم افزارم اعمال می کنم تا دیگر کسی نتواند ، از نرم افزار کپی کند.
اگر هم بخوام کد ها را به صورت اپن سورس قرار بدم ، حالا من که کد ها را آزاد گذاشتم ، بزار هر کاری که دوست داره بکنه!
انشاالله حرف های قانع کننده بوده باشد.

MMSHFE
جمعه 26 اسفند 1390, 16:04 عصر
هر جور صلاح میدونید دوست گرامی ولی بد نیست بدونید بیل گیتس در هر سال حدود 3 میلیارد دلار (اندازه اختلاس اخیر) به مؤسسات خیریه کمک میکنه. با وجود اینکه مسلمان نیست!
بعد هم اینکه اسلحه بدست بگیریم و... چه ربطی به موضوع بحثمون داشت؟
دوست گرامی، همون مراجع هم نگفتن اگه نرم افزار از کشور غیر اسلامی گرفتی، پولشو نده. گفته اگه تولید داخلی وجود داشت، نیازی نیست از اونها بخری. هیچ مرجعی در طول تاریخ اسلام اجازه دزدی صادر نکرده. لطفاً کمی مسائل رو عمیقتر ببینید. بحث امنیت کدها کلاً یک موضوع دیگه هست. هر آدمی برای منزل خودش هم که باشه، دزدگیر و قفل و... تعبیه میکنه چون شرط عقله اما این معناش این نیست که اگه کسی قفل نگذاشت و یکی اومد توی خونه اش دزدی کرد، پیگیری نکنیم و بگیم نوش جونش!
با این تعریفی که شما از اسلام و مراجع ارائه میدین، بقیه انصافاً حق دارن ما رو تحریم کنن. تندروی در اسلام، روشی هست که شما در پیش گرفتین، نه اونی که من گفتم. شرمنده که رک صحبت میکنم و امیدوارم از حرفهام ناراحت نشین چون روی صحبتم کلی هست و منظورم فرد خاصی نیست و قصد اهانت هم ندارم. فقط میگم اسلام میگه اگه تمام دنیا مشغول دزدی و تجارت حرام و... بودن، مجوزی برای دزدی کردن توسط ما نیست. حالا اینجا اون فرد یک نرم افزار تولید کرده. قانونی هم میخواد بفروشه. بعد ما بگیم چون مسلمان نیستی، ازت نمیخریم و میدزدیم؟ در چنین شرایطی، ما حلالتر کار میکنیم یا اون فرد غیر مسلمان؟

Reza1607
جمعه 26 اسفند 1390, 16:07 عصر
ببخشيد دوستان ولي فكر كنم موضوع تاپيك يك چيز ديگه هست
اگر مي خواهيد همديگر رو قانع كنيد مي تونيد از مسنجر استفاده كنيد

البته من خودم اين پست رو بعدا پاك مي كنم

MMSHFE
جمعه 26 اسفند 1390, 16:09 عصر
پستهای نامربوط امشب حذف خواهند شد.

idocsidocs
جمعه 26 اسفند 1390, 16:29 عصر
وقتی خودت از نسخه (عذر میخوام اینطوری میگم) دزدی شده استفاده میکنی و باهاش یک کد میسازی، اونوقت چطور میتونی به کسانی که سورس کد خودت رو کپی میکنن بگی دزد و سارق سایبری و از این حرفها؟بحث دزدی و ... نیست.

شما توی ایران یه نمایندگی از شرکت مایکروسافت بهم نشون بدید، تا من برم از اون خرید کنم.

soroush.r70
جمعه 26 اسفند 1390, 18:15 عصر
لازم نمایندگی نیست اگه واقعا می خوای از مایکروسافت خرید کنی من بهت یه راه می دم اکانت خرید اینترنتی داخل ایران مثل visa و ... تو ایران خیلی هست بگیر می تونی اگه اینترنت پر سرعت داری از مایکروسافت به طور مستقیم خرید کنی.

idocsidocs
جمعه 26 اسفند 1390, 19:01 عصر
لازم نمایندگی نیست اگه واقعا می خوای از مایکروسافت خرید کنی من بهت یه راه می دم اکانت خرید اینترنتی داخل ایران مثل visa و ... تو ایران خیلی هست بگیر می تونی اگه اینترنت پر سرعت داری از مایکروسافت به طور مستقیم خرید کنی.

اگر بخواید مثل یه بچه خوب حساب کنید این کار زیر پا گذاشتن قوانین فعلی کشور هست و انجام چنین کاری قوانین فعلی رو زیر پا می ذارید و مجرم هستید!

اگر واقعا می خواید انصافی کار کنید اصلا نباید توی ایران چنین نرم افزارهایی خریداری کنید و بجاش باید از لینوکس و ... که رایگان هستن استفاده کنید.

fa_karoon
جمعه 26 اسفند 1390, 20:54 عصر
یکی از بزرگترین مشکلاتی که من با افرادی که کارشون را از Asp net شروع کردن دارم اینه که به کامپوننت های Asp >net مثل Grid عادت کردن و خودشون خلاقیت ساخت این قابلیتها (حتی یک Paging ساده) را ندارند و در کل معلومات فنی اونها از ASp Classic کار ها و Php کارها بسیار پائینتره و اگه مثلا بجای Visual Studio ازشون بخواهی با notepad ++ کد Asp .Net بنویسن ! حتی با همون Grid ها و دیگر کامپوننتها که اتفاقا برای نرم افزار Over Head الکی تولید میکنه هم نمیتونند کد بزنن ! اگه میخوای در زبان php پیشرفت کنی باید از Web Server و HTML و CSS و پروتکل Http اطلاعات خوبی داشته باشی وگرنه همیشه به مشکل بر میخوری !

ممنون از توضیحاتتون اما خوب کاش یه کم زود قضاوت نمی کردین من هم ASP رو با نوشتن کد در Notpad شروع کردم یعنی اون موقع که کلاسیک کار می شد نه مثل الان که همه چی Wizardی هست. گرید ویو رو هم همیشه سعی کردم از پوستش استفاده کنم و خودم سفارشیش کنم.اصولا هم با کارهای Wizardی میونه خوبی ندارم ،من چون یه کم فرصتم محدود هست می خوام کارهام سریعتر انجام بشه برای همین هست یه کم دنبال چیزهای سرعت دهنده می گردم،PHPهم مطالعه کردم اما تا پیاده سازی سایت نه

در مورد Editor یا به تفسیر شما IDE هم با هر چی راحتی کار کن اکثر Editor های ویندوز خوبن ! ...
دوستان همه مثل اینکه دچار اشتباه شدند، منظور من از Editor ابزارهایی مثل FreeTextBox،fckEditor,ckEditor و این جور ابزارها هست که می خوام بدونم می شه از این ابزارها در PHP هم استفاده کرد یا باز باید خودمون اونها رو بسازیم و نمی شه از این dllها استفاده کنیم

Reza1607
جمعه 26 اسفند 1390, 21:06 عصر
دوستان همه مثل اینکه دچار اشتباه شدند، منظور من از Editor ابزارهایی مثل FreeTextBox،fckEditor,ckEditor و این جور ابزارها هست که می خوام بدونم می شه از این ابزارها در PHP هم استفاده کرد یا باز باید خودمون اونها رو بسازیم و نمی شه از این dllها استفاده کنیم

بله مي تونيد نمونه هاي زيادي هم هست مثلا tinymce,SCEditor,CLEditor

fa_karoon
جمعه 26 اسفند 1390, 21:08 عصر
می دونم که این بحث رو نباید ادامه داد و این پست من هم در تایید یا رد هیچ کدام از صحبت های آقایون نیست (اگه هم صلاح به جواب دادن دانستید می تونید پیام خصوصی بزنید.) اما آقای MMSHFE (http://barnamenevis.org/member.php?55504-MMSHFE) وقتی یکی مثل من روز اول می خواد شروع کنه و آه در بساط نداره و به زور پول تو جیبیش رو از باباش می گیره چه طوری می تونم بیام این همه مبلغ برای ویندوز و ویژوال استودیو و حالا اگه بخوایم درست کار کنیم برای Winrar, KmPlayer,Adobreader,babylon,Firfox,.... اینها هزینه کنم. به هر حال با وجدان درد استفاده می کنم و می دونم هم کارم غیرقانونیه اما چاره؟

alismith
جمعه 26 اسفند 1390, 22:13 عصر
اگه مراجع شعور داشتن! اگه وضع کشور ما خوب بود! اگه مسئولین کشور ما آدم بودن! و هزار اگه دیگه اگر برقرار میشد! ما هم در شرایط ایده ال از فناوریهای روز دنیا استفاده می کردیم و در زمینه کامپیوتر در نمایشگاه های بین المللی حرفی برای گفتن داشتیم، نه اینکه بخاطر استفاده غیر قانونی از نرم افزار های مورد نیازمون وجدان درد داشته باشیم!!!

اینطور نیست.........؟!

Reza1607
جمعه 26 اسفند 1390, 22:29 عصر
آقا علي درسته دلت پر ولي دليل نميشه به كسي توهين كني
مطمئن باش مراجع ديدشون از ديد من و شما خيلي بازتره

حالا به نظر شما اگه به قول شما مسئولين ما آدم بودن آمريكا بهمون اجازه مي داد تا از فناوري ها استفاده كنيم مسلما نه
چون اونها مخالف رشد كشورهاي ديگه هستند

MMSHFE
شنبه 27 اسفند 1390, 09:02 صبح
وقتی یکی مثل من روز اول می خواد شروع کنه و آه در بساط نداره و به زور پول تو جیبیش رو از باباش می گیره چه طوری می تونم بیام این همه مبلغ برای ویندوز و ویژوال استودیو و حالا اگه بخوایم درست کار کنیم برای Winrar, KmPlayer,Adobreader,babylon,Firfox,.... اینها هزینه کنم. به هر حال با وجدان درد استفاده می کنم و می دونم هم کارم غیرقانونیه اما چاره؟
میتونید از نسخه Live ویندوز که رایگان هست و توی سایتش برای دانلود گذاشته استفاده کنید. میتونید بجای WinRAR از 7zip استفاده کنید. Firefox رایگانه. بجای Babylon از معادلهای بازمتن اون مثل Universal Translator نسخه Lite استفاده کنید. بجای Adobe Reader برنامه های مشابه رایگان اون زیاد هست. بجای KMPlayer از پخش کننده های خیلی خوبی که رایگان هم هستن و با کمی جستجو میتونید پیدا کنید، بهره ببرین. در کل کار غیر ممکنی نیست. کمی تلاش لازمه. ضمناً دوست عزیزی که گفتن نمایندگی مایکروسافت نشونشون بدیم، بد نیست بدونید مایکروسافت اخیراً توی تهران نمایندگی زده. توی گوگل دنبالش بگردین، با نقشه بهتون نشون میده. ضمناً بهتره این بحث رو ادامه ندیم چون همونطور که دوستمون اشاره کردن، نه مرتبط به این تاپیک هست و نه به تالار PHP مربوط میشه. هر فرد میتونه به هر شکلی که میخواد کار کنه اما من میگم وقتی راه داره که قانونی و انسانی عمل کنیم، راحت طلبی خودمون رو به گردن مراجع و... نگذاریم.

MMSHFE
شنبه 27 اسفند 1390, 09:04 صبح
دوست گرامی، ادیتورهای معروف مثل ckEditor و fckEditor و TinyMCE و... بلا استثنا در PHP هم قابل استفاده هستن چون با Javascript نوشته میشن و در سمت کلاینت کار میکنن و طبیعتاً ربطی به زبان سمت سرور ندارن. موفق باشید.

MMSHFE
شنبه 27 اسفند 1390, 09:06 صبح
اگر بخواید مثل یه بچه خوب حساب کنید این کار زیر پا گذاشتن قوانین فعلی کشور هست و انجام چنین کاری قوانین فعلی رو زیر پا می ذارید و مجرم هستید!
اگر واقعا می خواید انصافی کار کنید اصلا نباید توی ایران چنین نرم افزارهایی خریداری کنید و بجاش باید از لینوکس و ... که رایگان هستن استفاده کنید.
درمورد خرید اشتراک VISA به هیچ عنوان زیر پا گذاشتن قوانین کشور نیست چون برای خرید از اون استفاده میشه. حالا VPN و... بود یه چیزی. بهتره کمی درمورد قوانین جرائم رایانه ای بیشتر مطالعه کنید. خرید قانونی در هیچ جا جرم محسوب نمیشه. مگر اینکه از اون خرید برخلاف قوانین رایج کشور استفاده بشه (مثل خرید VPN برای عبور از فیلترینگ که عملی کاملاً غیرقانونی هست).

Unique
شنبه 27 اسفند 1390, 12:55 عصر
عجب Topic با حالی شده ! سیاسی ، مذهبی و کامپیوتری در هم ! نمیخوام دامن بزنم اما استفاده از محصول کپی رایت مال هر کس و هر کجا نا متعارف و غلطه بحث Open Source هم با تکیه بر همین مشکلات پا گرفته و جون گرفته و حتی تونسته در بعضی بخش ها مثل Internet Browsers ها حتی شرکت بزرگی مثل Microsoft را تحت تاثیر قرار بده و در حال حاضر کمتر از 20% از کاربران از IE استفاده کنند ! این یه موفقیت بسیار بزرگه ، پای مراجع را وسط نکشین وقتی چیزی بدیهی هستش ! هر کسی هم میگه این موضوع روشن نیست داره خودشو گول میزنه. وقتی دولت و سازمانهای دولتی خودشون از ویندوز و نرم افزار های بسیار با ارزش تر بدون رعابت کپی رایت استفاده میکنند و این کپی رایت رعایت نمیشه از مردم اون کشور نمیشه انتظار داشت ، مراجع اگه خیلی احساس میکنند اسلام در خطره ، اول بیان وضعیت عدم رعایت کپی رایت را در خود حوزه های علمیه و نرم افزار های قرآنی و مجلس و خبرگان و شورا های اسلامی و قوه قضاییه و ... پیگیری کنند تا پیروانشون بتونند درک کنند به حق کپی رایت احترما بگذارند ولی .... بماند !

Unique
شنبه 27 اسفند 1390, 13:03 عصر
می شه بگید چرا خنده دار؟ aptana netbeans و.. خنده دارند؟

من که اسم نبردم ، اینهایی که شما میگین GUI هستند منظور من Emacs,PICO,VI,VIM بودش که به صورت shell استفاده میشوندو به نظر من خنده داره ولی کسی را میشناسم با VIM سرعت عملش از تمام PHP کار ها بیشتره چون یک میانبر هایی داره که اگه کسی بلد باشه خیلی کار کردن باهاش راحته !

ممنون از توضیحاتتون اما خوب کاش یه کم زود قضاوت نمی کردین

من اصلا قضاوت نکردم چون حتی اسم کوچیک شما را هم نمیدونم !! من و تمام دوستان اینجا اگه جواب میدهند برای استفاده عمومی هستش و اینکه برای بعضی تازه کار ها تجربیاتشون را بیان کنند تا راه درست تر را انتخاب کنند ، اگه به شما بر خورد من عذر خواهی میکنم.

hamed-php
شنبه 27 اسفند 1390, 13:21 عصر
این طور که من شنیدم ادیسون هم از ته قلبش راضی نیست بعضی ها از برقی که اون اختراع کرده استفاده کنند و حتی گراهام بل که اصلا راضی نیست از اختراعش تو بعضی جاها استفاده بشه.
حالا تکلیف این برق و تلفنی که ما داریم استفاده میکنیم چی میشه؟ حلاله حرومه . آخه کپی رایت چی میشه پس

idocsidocs
شنبه 27 اسفند 1390, 13:27 عصر
یه اصطلاحی بین کاربران رایج شده که هرکی از ویندوز استفاده کنه، بهش می گن نسخه دزدی رو استفاده کردی !
یعنی اینطوری می شه گفت همه کاربران اینترنت ایران دزدن !!!! دزد ساده هم نیستن، یه دزد حرفه ای و حق مردم خورد !!! چون روی کامیپوترشون فقط نرم افزارهای کرک شده نصب شده !!!

لطفا یه نفر توضیح بده که این اصطلاح دزدی چیه؟ وقتی نمی شه نرم افزار خرید، اصطلاح دزدی چیه که افتاده روی زبون بعضی از افراد آگاه یا نا آگاه؟

MMSHFE
شنبه 27 اسفند 1390, 17:30 عصر
واقعاً مطمئنید نمیشه خرید؟ حتی قبل از اینکه توی ایران رسماً نمایندگی مایکروسافت شروع به کار بکنه، شرکتهایی در تهران بودن که نسخه Genuine میفروختن.

Unique
شنبه 27 اسفند 1390, 18:03 عصر
عجیبه که این مسئله را به شوخی میگیرین اما حرفهای MMSHFE کاملا درسته ، من خودم مثل ایشون License نخریدمو تا دلت هم بخواد نرم افزار کرک شده دارم و کسی را هم نصیحت نمیکنم که چرا داری کرک شده استفاده میکنی چون آدم باید از خودش شروع کنه ، متاسفانه زمانی که ما کامپیوتر خریدیم از MS DOS 6 و Win 3.1 بگیر تا Windows 95 که من سال 1996 با مکافات نصبش کردم الی Windows 7 امروزی تا زمانی که خودم نرم افزار تولید کردم و با مشکل رعایت نکردن حق کپی رایت آشنا شدم اصلا متوجه کار اشتباهی که شاید 10 - 12 سال انجام میدادم نبودم اما الان دیگه خیلی سخته به خودم بقبولونم که بیا از Open Source استفاده کن یا License بخر ! مشکل موضوع مالی نیست ، خساست هم نیست بلکه مشکل عادت بدیه که دچار شدیم و حتی اگه من هم بیام این کار را بکنم نمیتونم با رقبای تجاریم که به این موضوع بی تفاوت هستند رقابت کنم چون توی خیلی از کارها بالاخره روی کیفیت و کمیت کار اثر میگذاره ! این موضوع وقتی شما برنامه نویس Desktop باشن مثلا دلفی یا Visual Studio بخواهین کار کنین یا خدایی نکرده نرم افزار های مهندسی گرون قیمت یا 3D Studio و Maya که اصلا نمیشه طرف قیمت هاش رفت.

یه موضوع دیگه هم اینه که فکر نکنین توی کشور های دیگه از کرک استفاده نمیشه ! به صورت حقیقی و شخصی استفاده میشه اما کسی جرات استفاده شرکتی نداره چون پدرش را در میارن (البته اگه همون شخصی اش را هم بفهمن پدرش را در میارن) اما اینجا یه موضوع حل شدست مثل خیلی چیز ها که در خارج از ایران حل شدست ولی برای ما کراهت داره.

مشکل ریشه ای تر از اینه که شما بیاین License بخرین !

رضا قربانی
شنبه 27 اسفند 1390, 18:35 عصر
دست همتون درد نکنه .
ما که چند وقت نمیاییم و اومدیم دیدیم مارو دزد هم کردین.

تاپیک از ادیتور به کپی رایت داستان و حکایت و ضرب المثل و در آخر هم دزد شدیم :لبخند:

MMSHFE
شنبه 27 اسفند 1390, 18:43 عصر
نه دوست عزیز، بحث یه چیز دیگه است. اصلاً قصد جسارت نسبت به فرد خاصی نداشتم. اگر هم جایی گفتم «شما» منظورم کلی بوده و روی صحبتم با هیچ فرد حقیقی یا حقوقی نیست. آخه مسئله خیلی ساده است، منتها نمیخوایم قبول کنیم. وقتی خودمون از نرم افزارهای Crack شده استفاده میکنیم، نباید از کسی که نرم افزار ما رو Crack میکنه شاکی بشیم. اون هم وقتی که واقعاً امکان خرید قانونی وجود داره و تنبلی خودمون در گشتن دنبال راه حل خرید و یا هر مسئله دیگه رو میخوایم توجیهی برای کارمون قرار بدیم و بگیم «امکان خرید نیست!». موفق باشید.

idocsidocs
شنبه 27 اسفند 1390, 18:56 عصر
واقعاً مطمئنید نمیشه خرید؟ حتی قبل از اینکه توی ایران رسماً نمایندگی مایکروسافت شروع به کار بکنه، شرکتهایی در تهران بودن که نسخه Genuine میفروختن.

آخه کسی که بلد نیست با اینترنت کار کنه و نمی دونه نسخه قانونی و غیر قانونی چیه باید چیکار کنه؟

MMSHFE
شنبه 27 اسفند 1390, 19:12 عصر
آقا من حرفمو پس میگیرم :عصبانی++:
برادر من، داریم ناسلامتی درمورد Developerها حرف میزنیم ها! میگم من و شمای برنامه نویس بیاییم و کپی رایت رو رعایت کنیم. به کاربرای عادی چیکار دارم آخه. تازه همونها هم امروزه فهمیدن که نسخه قانونی چیه و چه مزایایی داره. یکی از بچه های اقوام خودم 7 سالشه، پدرش براش یک بازی XBOX360 میخواست بخره، میگفت کپی نمیخوام، رفته بود تهران نسخه Original خریده بود. ازش پرسیدم چرا اصلش رو خریدی؟ میگه آخه گارانتی داره، تازه میتونم Downloadable Contentهاش رو هم استفاده کنم. میتونم آنلاین باهاش بازی کنم و کلی امتیاز دیگه. بهش میگم آخه کپیش 2000 تومانه، اصلش 150 هزار تومان، قید آنلاین و... رو بزن، بجاش 75 تا بازی با همین پول بخر. میگه خوب طراح این بازیه کلی زحمت کشیده براش. اگه من خریدار ازش حمایت نکنم، کی میخواد حمایت کنه؟ (لابد بنیاد حمایت از بازیسازان ملی - اینو خودم گفتم) تازه میگفت این 150 هزار تومان سودش گیر تولید کننده میاد ولی اون 2000 تومان گیر فروشنده. تصور کنید این حرفها رو یک بچه 7 ساله داره میگه. اونوقت من و شما بریم نسخه کپی استفاده کنیم و بعد به بقیه بگیم برنامه هایی که ما توسط این نسخه کپی شده ساختیم رو کپی نکنید، بده، زشته!
گذشت اون دوران که مردم از حق کپی خبر نداشتن. بیخیال دیگه دوستان، یک کلام بگیم حال نمیکنیم نسخه اصل بخریم. اینقدر هم این تاپیک رو الکی طولانی نکنیم. موفق باشید.

idocsidocs
شنبه 27 اسفند 1390, 19:38 عصر
برادر من، داریم ناسلامتی درمورد Developerها حرف میزنیم ها! میگم من و شمای برنامه نویس بیاییم و کپی رایت رو رعایت کنیم. به کاربرای عادی چیکار دارم آخه. تازه همونها هم امروزه فهمیدن که نسخه قانونی چیه و چه مزایایی داره.آخه مهندس با یه گل که بهار نمی شه !

میتونم آنلاین باهاش بازی کنم و کلی امتیاز دیگه. بهش میگم آخه کپیش 2000 تومانه، اصلش 150 هزار تومان، قید آنلاین و... رو بزن، بجاش 75 تا بازی با همین پول بخر. میگه خوب طراح این بازیه کلی زحمت کشیده براش.بنازم پدر این بچه 7 ساله که یه سی دی برای پسرش خریده 150000 تومن، اگه پسرش ماشین بخواد چی می خره براش :چشمک:
عزیز من آخه وقتی حقوق یه ماه یه آدم می شه 700 تومن، از کجا بیاره که یه سی دی ویندوز بخره 400 تومن؟ فتوشاپ و ... هم هست !

MostafaEs3
شنبه 27 اسفند 1390, 20:57 عصر
بهتره این تاپیک رو بیخود طولش ندیم ...

ولی درمورد خرید نسخه های اورجینال ، این تیکه در مورد درآمد متوسط توی آمریکا هست :

متوسط درآمد یک خانواده برپایه گزارش کمیته سرشماری آمریکا 45 هزار و 600 دلار در سال است.

MMSHFE
یک شنبه 28 اسفند 1390, 10:52 صبح
درسته ولی با یک گل، بهار شروع میشه! ضمناً درسته که ماهانه یک خانواده آمریکایی (با احتساب 2 نفر شاغل به ای هر خانواده) 3800 دلار درآمد دارن ولی هزینه های زندگی هم اونجا بالاتر از اینجاست. مثلاً کرایه متوسط تاکسی 20 دلار میشه که اگه حساب کنید، به نسبت کشور ما هزینه بالاتری هست. درهرحال، من هم موافقم این بحث رو ادامه ندیم چون گویا نتیجه نداره و انگار فقط قصد داریم خودمون رو توجیه کنیم. موفق باشید.

MMSHFE
یک شنبه 28 اسفند 1390, 11:07 صبح
به دلیل بی نتیجه بودن بحث و خارج شدن از موضوع اصلی، تاپیک قفل شد.