PDA

View Full Version : طراحی جدول

ali.a.j
سه شنبه 23 اسفند 1390, 20:18 عصر
من میخوام یه سایتم تو قسمت مدیریت ؛مدیر بیاد لپ تاپ اضافه کنه ؛حالا مثلا تو قسمت برند وقتی برند جدیدی اضافه میشه اول بیاد تو یه صفحه دیگه اون برند رو تو یه textbox بزنه تا به DropDownList اضافه کنه تا از این به بعد هر وقت میاد یه لپ تاپ جدید اضافه کنه اون برند هم تو DropDownList باشه.میخوام این سناریو برای همه مشخصات کار کنه (نوع cpu ؛مقدار رم،نوع رم؛اندازه صفحه نمایش و هزار تا چیز دیگه ) باید چی کار کنم ؟؟؟برای این هزار تا چیز جدول بسازم تا اول به اون اضافه شن تا مدیر در استفاده های بعدی بتونه از DropDownList استفاده کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mahan.2002
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 00:55 صبح
با سلام
بنظرم شما جدولتون رو به این صورت طراحی کنید . یه جدول برای نوع کالا درست کنید. بعد میتوانید با اضافه کردن هر مارک ( یا همان برند ) به جدول مارک و استخراج آن در DropDownList مارک های اضافه شده را به کاربر نمایش بدهید.

جدول نوع کالا ( شماره کالا، نام کالا، ... ) در این جدول نام کالا را قرار می دهید مثلا CPU یا رم ، ..

جدول مارک ( شماره مارک ، شماره کالا ( کلید خارجی) ، نام مارک ، ... ) در این جدول نام مارک مثلا Intel ,..

جدول مدل ( شماره مدل، شماره مارک ( کلید خارجی )، نام مدل ، ...) در این جدول نام مدل Core I5 ، Core I7 ، ..

جدول سری ( شماره سری ، شماره مدل ( کلید خارجی) ، ورژن / سری، ...) در این جدول سری یا همان ورژن 3820 ، 950 ، ...

بعد از اون می تونی در جدول انبار و یا هر جدول دیگه ای که برای استفاد از اون تعیین میکنی می تونی از شماره سری مورد نظرت در اون استفاده کنی

جدول انبار ( شماره سند انبار ، شماره سری ( کلید خارجی )، تعداد ، ورودی / خروجی، تاریخ ، شماره فاکتور ، ...)

نکنه: ضمنا من در آخر هر حدول با علامت ( ...) مشخص کردم که میتوان مشخصات هر مدل یا مارک یا کالا رو با توجه به نیاز تعریف کرد در ضمن توضیحات در این مورد برای دوستان دادم که باز باید تامل بیشتری در این رابطه کرد.

من خودم سر یک مسئله در این موضوع به نتیجه خاصی نرسیدم . اولا اینکه چطور میتوان مشخصات هر کالا رو مشخص کرد اولا ممکنه مشخصات هر کالا با مشخصات کالا دیگر متفاوت می باشند . ثانیا حتی در یک کالا مشابه مشخصات اونها باز با هم متفاوت هست و حتی مدل ها هم به همین ترتیب ممکنه مدلی مشخصات و ابشن هایش با مدل دیگه متفاوت باشه و کمتر یا بیشتر باشد و بطبع تعداد فیلد ها و نام و نوع فیلد ها متفاوت است حالا چطور می توان این این مورد را هم حل کرد بنده نمی تونم نظر قطعی در این باره بدم .
بهتره دوستان هم در این مورد نظرشون رو بدون.