PDA

View Full Version : راهنمایی درباره Cms

mohabatbiend
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 00:25 صبح
با سلام به شما دوستان عزیز
من رشتم کامپیوتره و پروژه کارشناسیم درباره طراحی وب بصورت cms برای بیمه است . و لی متاسفانه هیچ اطلاعاتی درباره Cms ندارم و موندم چیکار کنم اگه میشه راهنماییم کنید .با تشکر از شما

maxpayn2
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 09:53 صبح
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85_%D9%85%D8%AF%DB%8C% D8%B1%DB%8C%D8%AA_%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7

http://en.wikipedia.org/wiki/Content_management_system (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85_%D9%85%D8%AF%DB%8C% D8%B1%DB%8C%D8%AA_%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7)

اگه بازم سوالی داری در خدمتیم

mohabatbiend
شنبه 27 اسفند 1390, 10:59 صبح
اگه ممکنه درباره این که چطوری می تونم با asp.net و پایگاه sqlserver 2008 یک سیستم مدیریت محتوا رو ایجاد کنم راهنماییم کنید.ممنون مرسی

alonemm
شنبه 27 اسفند 1390, 11:40 صبح
باسلام:

شما اگر مکانیزم کارکرد یک CMS رو بلد باشید میتونید به پیاده سازی بپردازید و شما شروع به ساخت فرمها بکنید در هرقسمت مشکل داشتید بعد از جستجو در تالار سوال رو مطرح کنید تا راهنمایی کنیم.

موفق باشید.

mohabatbiend
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 11:25 صبح
باسلام:

شما اگر مکانیزم کارکرد یک CMS رو بلد باشید میتونید به پیاده سازی بپردازید و شما شروع به ساخت فرمها بکنید در هرقسمت مشکل داشتید بعد از جستجو در تالار سوال رو مطرح کنید تا راهنمایی کنیم.

موفق باشید.

البته زیاد روی مکانیزم Cms تسلط ندارم یعنی برام واضح نشده.مثلا در یک سایت شرکت بیمه مثلا شرکت بیمه ایران چه چیز هایی بعنوان cms بکار می ره اگه میشه بیشتر توضیح دهید

fakhravari
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 11:55 صبح
دوست عزیز شما چقدر با محط ویژال و برنامه نویسی VB,C#‎,Sql اشنایی دارید.
جوری نشون میدید که هیچ اشنایی ندارید .
اول تحلیح کار کنید و بعد پیاده سازی.
اینم میشه یه Cms در قالب کوچیک.
ولی CMS کاربرد دیگری داره اگر مثال بزنم در مقیاص بزرگ خود ممبرشیپ .Net

mohabatbiend
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 00:17 صبح
دوست عزیز شما چقدر با محط ویژال و برنامه نویسی VB,C#‎,Sql اشنایی دارید.
جوری نشون میدید که هیچ اشنایی ندارید .
اول تحلیح کار کنید و بعد پیاده سازی.

دوست گلم برنامه نویسی انجام دادم windows application ولی وب هیچی کار نکردم .مثل اینکه منظورمو متوجه نشدید .مثلا در سایت شرکت بیمه ایجاد قسمت عضویت جز cms میشود یا نه ؟ یا چیز هایی مشابه آن.... مرسی

mehrdad85
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 02:04 صبح
سلام
دوستان اول اجازه بدم یه نکته ای را یاداوری کنم البته قصد جسارت ندارم و میدونم که همه میدونن و رعایت میکنن
و اون این که اینجا همه دوستان تلاش میکنن که به هم دیگه کمک کنن وپس اگه کسی سوالی پرسیده میشه دلگیر نشید و به خود نگیرید کسی قصد جسارت نداره
و در مورد دوستان دیگه هم این نکته خالی از لطف نیست که همه ما از روز اول مثل الان نبودیم و قطعا کمک های دیگران و استفاده از زاهنماییو تجربیات اونا خیلی وقتا گره از مشکلات ما باز کرده پس بهتره که اون دوران گیر کردن کار خودمونا که هر روز ممکنه اتفاق بیافته را از یاد نبریم و یک مقدار در صحبتامون رعایت کنیم که دیگران دچار سوئ تفاهم نشن
قصد سخنرانی و موعزه ندارم دوستان خوبم میدونم که همه نیت خیر و کمک دارید که همه اینجا هستیم و فرقی هم نمیکنه

اما mohabatbiend رفیق گلم برای اینکه بتونی یه cms پیاده سازی کنی نیاز داری که در گام اول اونو تحلیل کنی و نیازها را شفاف مشخص کنی
مثلا در مورد بیمه طبیعتا نیاز داری که ورود و خروج را کنترل کنیو کاربران را از بازدید کنندگان عادی سایت متمایز کنی که خود ممبرشیپ هستش
حالا میتونی اونو خودت طراحی کنی یا از ممبرشیپ خود asp استفاده کنی
باید فرمی داشته باشی که مدیر بتونه اطلاعیه ها و اخبار مربوط به خدمات جدید ف زمان تمدید بیمه ف تخفیفات و... را اضافه کنه و در صفحه به کاربر نمایش داده بشه
فرمی داشته باشی که بتونه خدمات و سرویس های ارائه شده را به همراه هزینه ها و شرایط اون بتونه اضافه کنه ف ویرایش کنه ، حذف کنه و به کاربر در صفحه مربوطه نمایش داده بشه
نیاز داری که قسمتی داشته باشی که بتونی کلا کامنت ها و feed back های مشریان را کنترل کنی
قسمتی داشته باشی که بتونی نظرسنجی و سوالات اونو مدیریت کنی و
به همین ترتیب

امیدوارم که تونسته باشم کمکت کنم
اگه سوالی داشتی در خدمتم دوست گلم

موفق باشی
التماس دعا

Saman Hashemi
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 15:37 عصر
اگر به معنای cms دقت کنی خیلی چیزارو متوجه میشی cms اول این سه کلمه است Content management system
به سیستمی که بشه محتوای یه سایت مدیریت کرد میگن سیستم مدیریت محتوا یا cms که با توجه به نیازهای اون سایت شامل قسمت کاربران ،اخبار،... میشه حالا این cms خودش یه سری استاندارد داره که هرچی بیشتر رعایت کنی استانداردتر میشه مثلا ماژولار بودن
حالا پیشنهاد میکنم پنل مدیریتی یه وبلاگی مثل wordpress،dotnetnuke یا یه سایتی یه نگاه بنداز و ازش الگو بگیر...!

دوست عزیز برای شما هم cms بد جا افتاده یه کم مطالعه کن...!