PDA

View Full Version : قالب بندی کد در Richtextbox

danialafshari
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 12:40 عصر
با سلام
من دارم یه برنامه طراحی می کنم که کدهای زبان های برنامه نویسی درونش قرار میگیره و داخل این برنامه نیازه که کد ها قالب بندی بشن مثل C#‎‎ - VB ,... دقیقا مثل همین جا که می خواهیم کد قرار بدیم قالب بندی می کنیم. الان من چطور تو C#‎‎ همچین چیزی بسازم که کاربر با زدن دکمه قالببندی مثل" [ CSHARP ][/ CSHARP ] " بیاد ؟؟؟ لطفا کمکم کنین خیلی نیاز دارم

danialafshari
جمعه 04 فروردین 1391, 02:10 صبح
یعنی هیچ کس بلد نیست ! ؟؟؟

asadegha
جمعه 04 فروردین 1391, 02:48 صبح
ببین برادر، اگه مثل این سایت میخوای باشه:
این کد (یعنی [ CSHARP ][/ CSHARP ]) به تنهایی کار خاصی انجام نمیده. فقط شروع و پایان یک تگ رو مشخص میکنه. عملیات اصلی موقع نمایش هست که اول تگ [ CSHARP ]
خونده میشه و مشخص میشه که کد مربوط به C# هست. بعد دستورات بین [ CSHARP ][/ CSHARP ] رو میخونه و بر اساس زبان مربوطه قالببندی میکنه یعنی رنگ کلامات کلیدی، توضیحات و ... رو مشخص میکنه و.....

ahrimaneahurai
جمعه 04 فروردین 1391, 13:23 عصر
به این لینک مراجعه کنید. البته این لینک برای قالب بندی xml هست. اما حتما به دردتون میخوره

دانلود سورس XML Syntax Highlight با سی شارپ (http://1mohammadi.ir/csharp/download-source-of-xml-syntax-highlight-by-c-sharp/)

danialafshari
جمعه 11 فروردین 1391, 04:56 صبح
اگه میشه دوستان یک نمونه برنامه کوچیک اینجا قرار بردن ممنون میشم در ضمن حاصل این کار در بانک Access ذخیره می شه