PDA

View Full Version : اضافه کردن برچسب (tag) به مطالب داخل سایت

ali_mnkt
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 18:59 عصر
سلام بر همه

من در سایتم قابلیت اضافه کردن خبر دارم و می خوام قابلیت اضافه کردن برچسب ها به ازای هر خبر رو بذارم . چطور می شه این کار رو کرد ؟ آیا این ایده درسته یا روش دیگه ای باید استفاده بشه :
یک جدول به نام tag در پایگاه داده بسازیم و به ازای هر خبر یک join بزنیم جدول خبر رو با جدول tag ها و tag های مشخص شده رو بیاریم ، خوب در پایگاه داده اطلاعات به صورت String ذخیره می شه چطور اونها رو به link تبدیل کنیم ؟

آیا روش بهتری برای این پیاده سازی هست یا نه ؟

Ehsan Boorboor
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 19:25 عصر
می تونید یک جدول Tag داشته باشید با ستون های TagID و TagTitle

و یک جدول PostTag با ستون های TagID و PostID

خوب در پایگاه داده اطلاعات به صورت String ذخیره می شه چطور اونها رو به link تبدیل کنیم ؟

و می تونید یک Page داشته باشین که با کلیک کردن رو تگ ها کاربر رو Redirect کنید به اون Page و TagTitle رو به عنوان پارامتر QueryString پاس بدین و اخبار مرتبط با اون تگ رو نمایش بدین

-------------------------------------------

البته جاهایی هم دیدم برای تگ ها وزن در نظر می گیرند و همچنین URL توی بانک نگه می دارند و ...

ali_mnkt
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 22:48 عصر
می تونید یک جدول Tag داشته باشید با ستون های TagID و TagTitle

و یک جدول PostTag با ستون های TagID و PostID

و می تونید یک Page داشته باشین که با کلیک کردن رو تگ ها کاربر رو Redirect کنید به اون Page و TagTitle رو به عنوان پارامتر QueryString پاس بدین و اخبار مرتبط با اون تگ رو نمایش بدین

-------------------------------------------

البته جاهایی هم دیدم برای تگ ها وزن در نظر می گیرند و همچنین URL توی بانک نگه می دارند و ...

مرسی از راهنماییت . کس دیگه ای نظری نداره ؟

bftarane
دوشنبه 20 آذر 1391, 17:18 عصر
سلام.
سوالي که براي من پيش اومده اينه که چرا به جاي ايجاد يه جدول ديگه نياييم يه فيلد به اسم Tag به جدول اخبار اضافه کنيم؟ آيا اين روش عيبي داره که من ازش بي خبرم؟

driverjet
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 00:26 صبح
شما برنامه نویسان هستید که خودتون گیر کردید.

driverjet
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 00:33 صبح
ببخشیدها خاک..... با این جستجو گر سایتتون

سوداگر
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 00:57 صبح
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟