PDA

View Full Version : آموزش: دانلود کنید (Play List Maker) همراه با سورس ...

Alirezanet
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 20:58 عصر
سلام
امروز دیدم هر گوشه از سیستمم 20 -30 تا گلچین موزیک دارم که خیلی هاشون تکراری هستند و هاردم داره پر میشه ... برای همین برنامه کوچیکی نوشتم که باهاش راحت بتونیم Play List بسازیم و دیگه از روش قدیمی گلچین آهنگ و یا نگه داشتن آهنگهای مورد علاقمون توی چند جا استفاده نکنیم !

البته این امکان رو اکثر Player ها دارند مثلا Windows Media Player و.... ولی برای ساخت Play List طراحی نشدند به همین دلیل کار کردن باهاشون خیلی سخت میشه !

مزایا استفاده از Play List :
1 - میتونید آهنگ هاتون رو گلچین کنید بدون اینکه ازشون کپی بگیرید . (صرفث جویی در مصرف هارد)
2 - به راحتی با خیلی از برنامه های رایت میشه محتوای Playlist هارو رایت کرد .
3- میتونید همه فایل های خودتون رو سرجای خودش دسته بندی کنید و برای استفاده راحت تر از Playlist استفاده کنید .
4- انتقال - رایت - کپی و انتقال فایل ها با استفاده از PlayList .

برای استفاده راحت برنامه میتونید آهنگ هاتون رو درگ کنید توش و در نهایت Play List رو ذخیره کنید !
همزمان هم میتونید چند PlayList با هم بسازید که میتونید از آیکون برنامه که توی Queck Lucnh هست استفاده کنید.

سورس برنامرو هم میزارم که کسی خواست از کدهاش شاید چیزی یاد بگیره ! البته پیشنهاد میکنم C#‎‎‎‎‎‎‎‎ کارها سورس رو نبینند چون از امکانات کار با Xml که فقط vb داره به این شکلشو استفاده کردم شاید C#‎‎‎‎‎‎‎‎ کارها ناراحت شند !
(البته تا جنگ راه نیفتاده بگم با C#‎‎‎‎‎‎‎‎ میشه این کار رو کرد ولی حدودا کدهاش 10 برابر میشه ! )

اگه توی سورس برنامه کسی دست برد و ظاهرش رو بهتر و یا امکاناتش رو بیشتر کرد برای من بفرسته تا این فایل رو آپدیت کنم تا بقیه هم استفاده کنند .(از جمله من ) .

نکته : برنامرو جوری نوشتم که خیلی راحت بتونه از فرمتهای مختلف استفاده کنه ولی فعلا برای mp3 طراحی شده و یا حالت نامحدود که میتونید از هر نوع فایلی که خواستید PlayList بسازید . (در ضمن فارسی هم ننوشتمش !)
کسی وقتشو داشت Localize فارسیش رو هم بنویسه با امکانات خود دات نت البته (Localization) ! !

نظر و تشکر اگه به دردتون خورد فراموش نشه !

موفق باشید .

Hybrid
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 13:30 عصر
سلام دوست عزیز ممنون از سورسی آموزشی که گذاشتین ،

یک play list درست کردم و ذخیرش کردم ولی نتونستم دوباره به برنامه بیارمش و حذف و اضافه یا ویرایشش کنم ، این قابلیت رو گذاشتین ؟

اگه امکان داره واسه من بفرستش نسخه جدید رو

با تشکر

Alirezanet
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 16:42 عصر
سلام دوست عزیز ممنون از سورسی آموزشی که گذاشتین ،

یک play list درست کردم و ذخیرش کردم ولی نتونستم دوباره به برنامه بیارمش و حذف و اضافه یا ویرایشش کنم ، این قابلیت رو گذاشتین ؟

اگه امکان داره واسه من بفرستش نسخه جدید رو

با تشکر

سلام
یکی دو مورد مشکل داشت که بر طرف کردم و امکان کپی هم به برنامه اضافه شده و همین طور اجرای آهنگ ها با کلیک , که میتونید مجددا از پست 1 دانلود کنید .
امکان کپی برای این هستش که اگه خواستید از فایل های داخل Play List کپی بگیرید و مثلا بریزید توی فلش بتونید ه راحتی از توی همین فایل این کار رو انجام بدید .
نکته دیگه در مورد ساخت همزمان چند PlayList هستش :
که برای این کار میتونید از آیکون برنامه که توی QuickLunch ویندوز قرار میگیره استفاده کنید و چند پنجره جدید باز کنید برای ساخت PlayList ها .

در نهایت دوستانی که دانلود میکنند لطف کنند نظر بدند تا تاپیک بالا بمونه تا بقیه که ندیدند برنامرو و دانلود نکردند هم بتونند استفاده کنند.

در ضمن در مورد سورس هم باید بگم کسی اگه با کار با فایل ها , اجرای فایل ها , امکانات Vb برای ساخت Xml و LinqToXml ویا امکانات Drag&Drop یا Background Worker مشکل داشتند نمونه کار کردن با تمام اینها توی برنامه هست .

موفق باشید .

koorosh-soft
جمعه 26 اسفند 1390, 11:37 صبح
Dim lst As New Collections.ObjectModel.Collection(Of String)
یه توضیح کوچک در باره این خط میدین ؟:لبخند:

Alirezanet
جمعه 26 اسفند 1390, 13:25 عصر
Dim lst As New Collections.ObjectModel.Collection(Of String)
یه توضیح کوچک در باره این خط میدین ؟:لبخند:

این دقیقا مشابه لیست های جنریک هست ولی به روش قدیمی تر ! و دلیل اینکه من از Collection استفاده کردم نه از جنریک لیست ها این بود که شاید لازم چه بعد ها فریم ورک این برنامرو تبدیل کنم به 2 ! :چشمک: چون توی فریم ورک های قدیمی جنریک ساپورت نمیشه !
نمونه لیست جنریک :
Dim lst as new List (Of String)

Alirezanet
شنبه 27 اسفند 1390, 15:26 عصر
سلام ورژن جدید برنامه رو از پست اول حتما دانلود کنید . امکانات زیادی بهش اضافه شده و یکسری تغییرات هم دادم .

موفق باشید

kiarashk
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 22:06 عصر
سلام ورژن جدید برنامه رو از پست اول حتما دانلود کنید . امکانات زیادی بهش اضافه شده و یکسری تغییرات هم دادم .

موفق باشید

سلام دوست عزيز
اگه ميشه لطف كنيد و بگيد برنامه تحت چه مجوزي هست من مي خوام اون رو بصورت كتابخانه در بيارم و بعد توي نسخه جديد پليرم استفاده كنم اما نمي خوام سورس رو منتشر كنم براي همي مي خوام كه مجوز و لايسنس اين سورس رو بدونم

Alirezanet
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 01:13 صبح
سلام دوست عزیز
این سورس رو گذاشتم که کسی احتیاج داشت استفاده کنه اگه هم خواستید توی برنامه های خودتون استفاده کنید مشکلی نیست .
دوست داشتید منبع سورس (نویسندش ) ذکر شه نداشتید هم فدای سرتون !

1 ورژن از برنامتون واسه من هم بفرستن خوشحال میشم !

موفق باشید

kiarashk
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 08:10 صبح
سلام دوست عزیز
این سورس رو گذاشتم که کسی احتیاج داشت استفاده کنه اگه هم خواستید توی برنامه های خودتون استفاده کنید مشکلی نیست .
دوست داشتید منبع سورس (نویسندش ) ذکر شه نداشتید هم فدای سرتون !

1 ورژن از برنامتون واسه من هم بفرستن خوشحال میشم !

موفق باشید
ممنون حتما براتون ارسال خواهم كرد.

Reza Safa
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 10:33 صبح
با سلام آقا این کارتان واقاَ جای تقدیر داره امید وارم همیشه موفق و پیروز باشید
منظورم opensource هستش
امید وارم دیگران این play list را بهتر کنن

SilverGold
جمعه 02 تیر 1391, 12:51 عصر
سلام من اول تیرماه سال 91 برنامه شما رو دیدم حقیقتش دنبال فایلهای ایکس ام ال می گشتم خیلی جالب بود دیدم فقط با یک کلید تشکر کردن فایده نداره واقعا دستتون درد نکنه و خیلی خیلی برنامه ای که نوشتین جالب بود احسنت بر شما همیشه موفق و پیروز باشین

xxnagin
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 18:05 عصر
سلام
تو برنامه تون از تگ های id3 و m3u استفاده کنید

Alirezanet
سه شنبه 14 آذر 1391, 02:57 صبح
سلام
تو برنامه تون از تگ های id3 و m3u استفاده کنید

حقیقتش میخواستم این کارو کنم ولی دیگه وقت نداشتم روش بزارم و تا حدی نوشتم که نیازهامو برطرف کنه ... کاره خاصی نداره ! سورس روکه قرار دادم هرکسی بخواد با یک کپی پیست و یکمی تغییر برنامه رو میتونه به روز کنه !
فقط واسه ما هم اگه این کارو کرد نسخه جدید بفرسته ! ;)