PDA

View Full Version : سوال: مشکلی در پیدا نکردن جداول database

esy2012
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 22:16 عصر
با عرض سلام

من یک پروژه با سی شارپ 2010 و اس کیو ال سرور 2008 درست کرده بودم و همه چیزشم درست کار میکرد ولی بعد از این که ویندوز خودمو عوض کردم ، حالا دیگه کار نمیکنه و توی عکس زیر بیشتر میتونید مشکلمو بدونید.
http://s2.picofile.com/file/7328651719/Untitled.jpg

وقتی رفرش میکنم و کمبو باکس مقابل دکمه رفرش رو باز میکنم هیچ چیز پیدا نمیکنه و جداولمو توی پایگاه داده هم اضافه کردم ولی نمیدونم مشکل از کجاست . خیلی ممنونتون میشم اگه جوابمو خیلی سریع بدید:خجالت:

با تشکر

AliSaeedi_v
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 23:03 عصر
سلام توی این کادری که دورش خط کشیدین اول یه . بزار اگه نشد نام سرور اس کیو الت رو تایپ کن و امتحان کن

asadegha
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 23:30 عصر
توی اون کادر بنویس SQLEXPRESS
توی 2010، SQLEXPRESS کار میکنه.

esy2012
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 00:02 صبح
سلام خیلی ممنونم از جوابتون . ولی من فقط می خوام بدونم که چرا اول میومد ولی حالا نمیاد . اون کارای که شما گفتید رو کردم نتیجه نداد. وقتی هم بصورت دستی نام سرور رو وارد میکنم . این ارور رو در زمان اجرای برنامه میده.
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)

Sirwan Afifi
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 00:10 صبح
خوب دوست عزیز حتما روی ویندوز قبلیت سرویس SQL Server نصب بوده.
حالا توی این ویندوز نصب نیست.
می تونی از .\SQLEXPRESS استفاده کنی.

esy2012
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 00:22 صبح
خوب دوست عزیز حتما روی ویندوز قبلیت سرویس SQL Server نصب بوده.
حالا توی این ویندوز نصب نیست.
می تونی از .\SQLEXPRESS استفاده کنی.

سلام اینطوری بنویسم ؟
"Data Source=SQLEXPRESS.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=EJMProject;Integrated Security=True"

و از کجا بدونم که اون سرویس نصبه یا نه؟

ممنونم

Sirwan Afifi
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 00:26 صبح
@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";

esy2012
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 00:45 صبح
@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";

این کدرو مگه میشه توی دستورات شی شارپ بنویشم؟

من با این روش وصل میشدم

SqlConnection conn = new SqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=EJMProject;Integrated Security=True");
conn.Open();
SqlCommand cmd = new SqlCommand();
cmd.Connection = conn;

ولی نمیدونم الان چرا نمیشه

asadegha
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 10:56 صبح
دیتابیست رو یه بار اتچ کن. درست میشه.

تو از دیتاسورس Microsoft SQL Server (SqlClient) برای اتصال به بانک استفاده کردی. واسه همین Connectionstring شما Data Source=.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=EJMProject;Integrated Security=True بوده و کار میکرده.

وقتی کوبو Server Name رو باز میکنی یه لیست از Server های موجود میده(که البته معمولا یکی هست به نام کامپیوتر خودتون).

حالا در قسمت Attach Database، دیتابیس خودتون رو اضافه کنین. و از ConnectionString جدیدی که به شما میده استفاده کنین.

esy2012
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 15:23 عصر
دیتابیست رو یه بار اتچ کن. درست میشه.

تو از دیتاسورس Microsoft SQL Server (SqlClient) برای اتصال به بانک استفاده کردی. واسه همین Connectionstring شما Data Source=.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=EJMProject;Integrated Security=True بوده و کار میکرده.

وقتی کوبو Server Name رو باز میکنی یه لیست از Server های موجود میده(که البته معمولا یکی هست به نام کامپیوتر خودتون).

حالا در قسمت Attach Database، دیتابیس خودتون رو اضافه کنین. و از ConnectionString جدیدی که به شما میده استفاده کنین.

دوست عزیز من اول گفتم که وقتی کمبوی Server Name رو باز میکنم هیچیز موجود نیست . و با اینحال که پایگاه دادهمو اتچ کردم .

asadegha
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 20:27 عصر
از Microsoft SQL Server Database File (SqlClient) استفاده کن. ببین چی میشه.

asadegha
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 20:35 عصر
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/sqlsecurity/thread/cf688cf2-87c4-4f3a-9daf-f79a45a7f9c3

esy2012
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 23:58 عصر
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/sqlsecurity/thread/cf688cf2-87c4-4f3a-9daf-f79a45a7f9c3

سلام ممنونم ولی من جوابمو پیدا نکردم . اکانت ویندوزم رو در زمان نصب پایگاه داده ، بهش معرفی کردم . من نگاه کردم تمام سرویس های پایگاه داده ام هم فعال هستش. جداولمو هم اتچ کردم . دیگه نمیدونم چه مرگش هستش :افسرده:

asadegha
جمعه 26 اسفند 1390, 01:51 صبح
والا منم دیگه بیشتر از این چیزی نمیدونم. sqlserver رو پاک کن. دوباره نصب کن. خود sqlmanagement رو نصب کنی بهتره.

esy2012
جمعه 26 اسفند 1390, 16:02 عصر
والا منم دیگه بیشتر از این چیزی نمیدونم. sqlserver رو پاک کن. دوباره نصب کن. خود sqlmanagement رو نصب کنی بهتره.

سلام خیلی ممنونم ازتون . من یه بار دیگه هم نصبش کردم و باز کار نکرد . اگه دوستان به این مشکل تا به حال برخورد کردن به منم کمک کنن . ممنون:گریه: