PDA

View Full Version : سوال: کسی می دونه چطور می شه افکتهای اسلاید شو nivo رو تغییر داد؟

idocsidocs
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 02:42 صبح
من فایل این اسلاید شو رو دانلود کردم و طبق توضیحات خودشون توی این لینک (http://nivo.dev7studios.com/support/jquery-plugin-usage/) مقدار افکت رو بصورت زیر تغییر دادم ولی هیچ تغییری توی کار ایجاد نشد.

effect: 'sliceDown',

طبق تعریف فوق باید فقط افکت sliceDown انجام بشه ولی درصورتیکه همه نوع افکت (random) درحال اجرا هست !

بنظرتون مشکل چیه؟

cyrusthegreat
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 09:41 صبح
دوست عزیز

من این کد رو امتحان کردم، هیچ مشکلی نداشت:

$(window).load(function() {
$('#slider').nivoSlider({
effect: 'sliceDown',
slices: 15
});

فقط یه نکته ای. شما ببین توی تگ img اسلایدر هات، مقدار attr ای به نام data-transition وجود نداشته باشه. اگه بود اونو حذف کن.

idocsidocs
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 11:48 صبح
فقط یه نکته ای. شما ببین توی تگ img اسلایدر هات، مقدار attr ای به نام data-transition وجود نداشته باشه. اگه بود اونو حذف کن.
مرسی مشکل حل شد. چرا باید مقدار attr به نام data-transition رو حذف کنم تا مشکل بر طرف بشه؟
یه سوال دیگه اینکه می شه همه نوع فرمت تصویر رو توی این اسلاید شو بکار برد؟
چطور می شه این اسلاید شو رو با مروگرهای ie هم سازگار کرد؟ الان توی مرورگر ie به ظاهر اسلاید شو خیلی بد می شه.

cyrusthegreat
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 12:12 عصر
مرسی مشکل حل شد. چرا باید مقدار attr به نام data-transition رو حذف کنم تا مشکل بر طرف بشه؟
یه سوال دیگه اینکه می شه همه نوع فرمت تصویر رو توی این اسلاید شو بکار برد؟
چطور می شه این اسلاید شو رو با مروگرهای ie هم سازگار کرد؟ الان توی مرورگر ie به ظاهر اسلاید شو خیلی بد می شه.

در مورد اولی، این attr، برای این بکارمیره که مثلا می خواییم این عکس از اون مقدار کلی که برای افکت ها در نظر گرفتیم، پیروی نکنه، مقدار بهش می دم تا همیشه با این افکت نمایش داده بشه.
خب، تمامی عکس هایی که مرورگر پشتیبانی کنه، می شه توی این بکار برد. نمی دونم SVG بشه یا نه، ولی خب فکر کنم gif, jpg, png رو بشه توش بکار برد.
مرورگر ie 8 به بالا به خوبی پشتیبانی می کنه. ولی از اون به پایین خیر. بنظر من، خودت رو درگیر نکن. ماکسش، یه جاوا اسکریپت قرار بده، که اگه نسخه 8 به پایین بود، یه عکس ثابت بجاش نمایش داده بشه :دی.

idocsidocs
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 12:36 عصر
الان توی سورس برای تم اسلاید شو 3 تا فایل سی اس اس هست و هر کدوم رو حذف کنم روی ظاهر اسلاید شو تاثیر می ذاره. آیا می شه بدون ایجاد تاثیر روی ظاهر اسلاید شو، این فایلهای اضافه رو حذف کرد؟

<link rel="stylesheet" href="../themes/default/default.css" type="text/css" media="screen" />
<link rel="stylesheet" href="../themes/pascal/pascal.css" type="text/css" media="screen" />
<link rel="stylesheet" href="../themes/orman/orman.css" type="text/css" media="screen" />

cyrusthegreat
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 12:46 عصر
خب اینها فایل theme هستن. شما می تونی با تغییر theme-default در دایو والد، به یکی از دو مقدار theme-pascal و theme-orman تم کلی اسلایدر رو تغییر بدی. بعد هرکدوم رو که دوست داشتی، می تونی نگه داری و بقیه رو پاک کنی :دی. به همین راحتی

idocsidocs
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 14:08 عصر
ترجمه فارسی این چهارتا افکت چیه؟ توی گوگل ترنسلیت هم نگاه کردم ولی معنی مناسبی وجود نداشت.
boxRainReverse
boxRain
boxRainGrow
boxRainGrowReverse

بغیر از تمهای موجود دیگه چه تمهایی وجود داره؟

cyrusthegreat
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 19:23 عصر
ترجمه؟؟؟ نمی دونم والله. اینا یه افکتن. حالا چرا فارسی؟؟ باران جعبه خوبه؟؟؟ :دی. باید خودت امتحانشون کنی براشون اسم بزاری. من امتحان کردم چیزی نتونستم بهتر از باران جعبه پیدا کنم.

تم هاشم من قبلا گشتم، گیر نیاوردم. پولی بودن. ولی شاید الان باشه. سرچ کن :دی

idocsidocs
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 22:59 عصر
الان اسلاید شو رو توی قالب خودم قرار دادم ولی وقتی این کار کردم عرض صفحه خیلی زیاد شد. از 2000 پیکسل هم بیشتر.
هرچی با فایربا تست کردم چیزی پیدا نکردم.
نمی دونید این مشکل چطور بر طرف می شه؟

cyrusthegreat
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 23:20 عصر
شما تمش رو عوض کن، ببین مشکل رفع می شه.

idocsidocs
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 23:41 عصر
شما تمش رو عوض کن، ببین مشکل رفع می شه.

فایل سی اس اس اصلی رو حذف کردم مشکل حل شد. ولی نمی دونم مشکل اصلی چیه.

مسئله دیگه اینه که توی سایت من افکتها خیلی سنگین حرکت می کنن. برای این مورد هم لطفا توضیح بدید.

cyrusthegreat
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 23:48 عصر
خب فایل اصلی، اصلا به تم ربطی نداره و نیازی بهش نیست. بخاطر مقادیرش حتما مشکل ایجاد کرده.

برای مورد دوم هم شما فایل Jquery easing رو اضافه کنید به پیجتون، ببینید چی میشه.

idocsidocs
جمعه 26 اسفند 1390, 00:27 صبح
برای مورد دوم هم شما فایل Jquery easing رو اضافه کنید به پیجتون، ببینید چی میشه. کار این فایل چیه؟

cyrusthegreat
جمعه 26 اسفند 1390, 00:38 صبح
این فایل، باعث می شه که افکت ها بهتر و روانتر انجام بشن و یه سری افکت های زیبا تر و جدید تر اضافه می کنه.

idocsidocs
جمعه 26 اسفند 1390, 00:44 صبح
این فایل، باعث می شه که افکت ها بهتر و روانتر انجام بشن و یه سری افکت های زیبا تر و جدید تر اضافه می کنه.

این فایل رو توسعه دهندگان اسلاید شو ایجاد کردن؟
استفاده از این فایل به تنظیمات خاصی نیاز داره؟

cyrusthegreat
جمعه 26 اسفند 1390, 00:46 صبح
شما فقط بعد از اونجایی که تو هدر خود فریمورک جی کوئری رو فرا خوندی، اینو فرابخون (از تو اینترنت می تونی بگیریش). بعد به من نتیجه رو بگو.

idocsidocs
جمعه 26 اسفند 1390, 01:25 صبح
شما فقط بعد از اونجایی که تو هدر خود فریمورک جی کوئری رو فرا خوندی، اینو فرابخون (از تو اینترنت می تونی بگیریش). بعد به من نتیجه رو بگو.

مشکل پهنای تم رو حل کردم. این مشکل به این دلیل وجود داشت که دیرکشن تگی که خودم ایجاد کرده بودم و و در برگیرنده اسلاید شو بود rtl بود. وقتی دیرکشن تگ اسلاید شو رو ltr قرار دادم مشکل حل شد. شما برای این موضوع دلیل منطقی سراغ دارید؟

برای افکتها هم الان تست می کنم.

cyrusthegreat
جمعه 26 اسفند 1390, 01:44 صبح
شما با چه مرورگری این مشکل رو داشتی؟؟؟

cyrusthegreat
جمعه 26 اسفند 1390, 01:56 صبح
داداش

اون مشکل بخاطر این بود که شما توی CSS مربوط به تم داری :

.nivo-controlNav a {
display:block;
width:10px;
height:10px;
background:url(bullets.png) no-repeat;
text-indent:-9999px;
border:0;
margin-right:7px;
float:left;
}

اون بخش text-indent مشکل ایجاد می کنه. این مقدار، به تکتس ها حالت جلو رفتگی می ده و البته برای خط اول متن هامون. مثل همون چیزی که توی کتاب ها خط اول از بقیه فاصله بیشتری با کناره ای داره که از اونجا شروع می شه. مثلا برای کتاب های فارسی خط اول نسبت به بقیه خط های یک پاراگراف نسبت به سمت راست صفحه فاصله بیشتری داره. حالا اینا برای مقاصدی ازاین استفاده کردن که البته یکیش برای حذف کردن متن لینک به هر عکس و نشون دادن عکس های دایره ای بجای اونها بوده. برای ltr اینها اومدن بهش مقدار منفی دادن. چون در این نوع صفحه از چپ شروع می شه، مقدار منفی زیاد تو شکل کلی صفجه مشکل ایجاد نمی کنه و نشون داده نمی شه. ولی تو زبان فارسی، چون از راست شروع می شه، این مقدار منفی برعکس عمل می کنه. برای رفع مشکل می شه اون منفی رو حذف کرد :دی. به همین راحتی، به همین خوشمزگی.

idocsidocs
جمعه 26 اسفند 1390, 02:17 صبح
اون بخش text-indent مشکل ایجاد می کنه. این مقدار، به تکتس ها حالت جلو رفتگی می ده و البته برای خط اول متن هامون. مثل همون چیزی که توی کتاب ها خط اول از بقیه فاصله بیشتری با کناره ای داره که از اونجا شروع می شه. مثلا برای کتاب های فارسی خط اول نسبت به بقیه خط های یک پاراگراف نسبت به سمت راست صفحه فاصله بیشتری داره. حالا اینا برای مقاصدی ازاین استفاده کردن که البته یکیش برای حذف کردن متن لینک به هر عکس و نشون دادن عکس های دایره ای بجای اونها بوده. برای ltr اینها اومدن بهش مقدار منفی دادن. چون در این نوع صفحه از چپ شروع می شه، مقدار منفی زیاد تو شکل کلی صفجه مشکل ایجاد نمی کنه و نشون داده نمی شه. ولی تو زبان فارسی، چون از راست شروع می شه، این مقدار منفی برعکس عمل می کنه. برای رفع مشکل می شه اون منفی رو حذف کرد :دی. به همین راحتی، به همین خوشمزگی.
با توجه به این کد:

.nivo-controlNav a {
من الان اسلاید شو رو بدون لینک استفاده می کنم و توی اسلاید شو هیچ لینکی وجود نداره. پس این استایل اصلا اعمال نمی شه.

cyrusthegreat
جمعه 26 اسفند 1390, 02:22 صبح
نه داداش

این لینک مربوط به اون گوگولی ها یا دایره های پایین اسلایدر هست که برای navigation استفاده می شه نه لینک عکس ها

idocsidocs
جمعه 26 اسفند 1390, 16:25 عصر
من توی فرم این امکان رو ایجاد کردم که مدیر سایت بتونه طول عرض تصاویر رو وارد کنه ولی وقتی این مقادیر رو توی اسلاید شو اعمال می کنم، اندازه اسلاید شو و اندازه تصاویر با هم هیچ تفاوتی نمی کنه.

این مشکل چطور حل می شه؟