PDA

View Full Version : xml در sql server

oliya24
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 11:28 صبح
سلام و خسته نباشید دوستان
سوال من اینه که در چه مواردی در اس کیو ال از xml استفاده میشه؟؟؟؟

vof.ir
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 12:01 عصر
http://programmers.stackexchange.com/questions/54685/when-should-i-use-the-xml-data-type-in-sql-server

oliya24
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 12:07 عصر
http://programmers.stackexchange.com/questions/54685/when-should-i-use-the-xml-data-type-in-sql-server
میشه لطفا لینک فارسی بدید

Galawij
جمعه 26 اسفند 1390, 22:19 عصر
در اصل این نوع داده برای نگهداری و استفاده از تمام اطلاعات و فایل هایی با ساختار XML هست. موارد استفاده از این نوع داده بیشتر به خلاقیت شما و نحوه استفاده از XML برمی گرده! به عنوان مثال یکی از موارد کاربردش زمانی هست که می خوایم چندین رکورد را همزمان در یک جدول و یا چندین جدول مختلف درج کنیم، ابتدا این رکوردها را از سمت برنامه تبدیل به فایل XML می کنیم و بعد از سمت SQL اطلاعات را واکشی کرده و در جدول مربوطه درج می کنیم و ... .

baktash.n81@gmail.com
شنبه 27 اسفند 1390, 07:46 صبح
بعضی وقتها می خوایم اطلاعاتی رو نگه داری کنیم که در چهارچوب خاصی قرار نمی گیرند و نمی تونیم براشون جدول طراحی کنیم ... در این گونه موارد هم می شه از XML استفاده کرد

mohammad_kerman65
چهارشنبه 19 مهر 1391, 07:05 صبح
در اصل این نوع داده برای نگهداری و استفاده از تمام اطلاعات و فایل هایی با ساختار XML هست. موارد استفاده از این نوع داده بیشتر به خلاقیت شما و نحوه استفاده از XML برمی گرده! به عنوان مثال یکی از موارد کاربردش زمانی هست که می خوایم چندین رکورد را همزمان در یک جدول و یا چندین جدول مختلف درج کنیم، ابتدا این رکوردها را از سمت برنامه تبدیل به فایل XML می کنیم و بعد از سمت SQL اطلاعات را واکشی کرده و در جدول مربوطه درج می کنیم و ... .
با سلام.
میشه لطفا یه مثال بذارید
همین که بخوایم چند رکورد رو تو یک سطر نمایش بدیم.
من با دلفی کار میکنم
با تشکر

mohammad_kerman65
پنج شنبه 20 مهر 1391, 11:03 صبح
خدا رو شکر بالاخره مشکلم حل شد با کمک آقای کشاورز.
Select stuff((select ',' +NameField from NameTable for xml path('')),1,1,'')as result

nafasak
جمعه 10 خرداد 1392, 13:25 عصر
سلام
برای نظرسنجی آیا درسته از xml استفاده کرد؟
مثلا اگر من یه رکورد دارم که سواله٬ درسته یه فیلد xml براش بگیرم که کد رای دهنده و پاسخشو ذخیره کنم؟
و فرض کنیم بیش از چند میلیون رای داریم....

<root>
<ops>
<op userid="1" selected="4" />
<op userid="5" selected="2" />
</ops>
</root>

saeed123
جمعه 10 خرداد 1392, 23:54 عصر
به نظر من کار درستی نیست
و بستگی به اطلاعاتی داره که می خواهید بعدا استخراج کنید
به عنوان مثال اگر فقط می خواهید که تعداد رای برای هر جواب رو نگهداری کنید می تونید فقط یه فیلد Count داشته باشید ولی اگر می خواهید که جزئئات در مورد کاربری که رای داده و تاریخ و ... داشته باشید یه جدول دیگه در نظر بگیرید که به جدول جوابها Foreign key داشته باشه .

من فکر می کنم استفاده از فیلدهای از نوع xml در خیلی از مواقع به راحتی کار با فیلدهای معمولی نیست و در مواقعی کاربرد داره که شما بخواهید آیمتهایی رو ذخیره کنید که از قبل ساختاری برای آنها در نظر نگرفته اید.