PDA

View Full Version : سوال: استفاده از خاصيت فشرده سازي Winrar در برنامه

akhlaghi_mohammad
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 12:49 عصر
با سلام
چه جوري ميشه كاري كرد كه تو برنامه از نرم افزار هايي مثل Winrar استفاده كرد. ؟ مثلا از طريق برنامه بشه يه فايل رو با استفاده از Winrar به صورت فشرده در آورد و جايي ذخيره كرد.
با تشكر...

asadegha
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 13:26 عصر
باید از الگوریتم های فشرده سازی استفاده کنی.

برنامه 7z و برنامه های مشابه توی تالار هست. یه سرچ کنی پیدا میکنی.

akhlaghi_mohammad
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 13:45 عصر
باید از الگوریتم های فشرده سازی استفاده کنی.

برنامه 7z و برنامه های مشابه توی تالار هست. یه سرچ کنی پیدا میکنی.

ممنونم دوست عزيز ، ولي منظور من استفاده از الگوريتم فشرده سازي نيس ، بلكه اسفاده مستقيم از خود Winrar‌ تو برناممه...
يعني مي فرماييد كه اصلا امكانش نيس...
چون من مي خوام از فايل هاي ديتابيسم يه .rer تحت برنامم درست كنم و يه جا ذخيره كنم....
ممنون

asadegha
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 20:45 عصر
اینطوری که نمیشه. مگر اینکه از طریق برنامه خود winrar رو اجرا کنی و کاربر خودش این کارو انجام بده.

برای فشرده کردن دیتابیس اگه از sql استفاده میکنی، فکر کنم خودش یه دستوری داره واسه زیپ کردنش.

vof.ir
پنج شنبه 25 اسفند 1390, 23:14 عصر
با سلام برای فشرده سازی فایل ها در دات نت می توانید از لینک ذیل کمک بگیرید
یک کتابخانه متن باز بود به اسم ، اگر اشتباه نکنم، zLib
https://www.google.com/search?q=zlib+for+dotnet&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

RED-C0DE
جمعه 26 اسفند 1390, 09:18 صبح
با سلام
چه جوري ميشه كاري كرد كه تو برنامه از نرم افزار هايي مثل Winrar استفاده كرد. ؟ مثلا از طريق برنامه بشه يه فايل رو با استفاده از Winrar به صورت فشرده در آورد و جايي ذخيره كرد.
با تشكر...

می تونی از طریق خط فرمان برنامه WinRar با سوییچهای مختلفی ک داره اینکارو انجام بدی.
برای تست این قضیه از طریق Run > CMD برو جایی ک winrar نصبه ، اونجا 2تا فایل اجرایی با نام Rar.Exe , UnRar.Exe هست که می تونی توی CommandPrompt ازشون استفاده کنی و همونطور ک از اسمشون پیداس ، Rar.exe مسئول rar کردن و فشرده سازی ، و UnRar.exe برعکس اینکارو انجام می دن. می تونی از اینا استفاده کنی با استفاده از کلاس Process توی دات نت :

public static Process Start(ProcessStartInfo startInfo);

r0ot$harp
جمعه 26 اسفند 1390, 13:03 عصر
دوست عزیز راه هایی که بالا گفته شده راه های خوبی هستند اما برای راهتی کار شما می تونیم از این Component استفاده کنید.

http://nunrar.codeplex.com/

باتشکر احسان

group45
جمعه 26 اسفند 1390, 13:30 عصر
با سلام
این برنامه رو من خیلی وقت پیش واسه بکاپ گیری از دیتابیس نوشتم
کارم باهاش راحته.طرز کارشم اینه که یه فایل به اسم zip.txt رو که کنارش هست و برنامه اصلیتون اونو ایجاد میکنه باز میکنه. بعد توی این فایل سه خط نوشته شده که اولی مسیر فایلتونه و دومی اسم دیتابیستونه و سومی هم اسم برنامه اصلیتتونه.
کارشم اینه زمانی که در برنامه اصلی اول باید فایل تکست با اطلاعاتش ایجاد بشه بعد برنامه فراخونده بشه بعد برنامه اصلی بسته بشه (چون برنامه داره با دیتابیس کار میکنه اس کیو ال اجازه دسترسی هیچ برنامه ای رو به فایل نمیده) بعد که کار با برنامه تموم شد و برنامه بسته شد برنامه اصلی خودکار باز میشه