PDA

View Full Version : سوال: نحوه ایجاد قفل و انتشار ان

hosein3000
جمعه 26 اسفند 1390, 00:40 صبح
با سلام خدمت دوستان و مهندسان گرامی

من یک نرم افزار تخصصی طراحی کردم که می خوام اونو تو اینترنت منتشر کنم با اینکه امیدی به در اوردن پول ازش ندارم اما می خوام شانسمو امتحان کنم
می خوام برای نرم افزار سریال بذارم که کاربران با پرداخت مبلغی سریال رو دریافت کنن و نرم افزار رو فعال کنن
کل اینترنت رو گشتم اما چیر به درد بخوری پیدا نکردم بعضی از برنامه ها رو هم که پیدا کردم مثل engima وقتی باهاش فایل رو پروتکت کردم دیگه اجرا نشد.یعنی وقتی خروجی ازش میگیرم دیگه برنامه اجرا نمیشه
خلاصه برنامه های زیادی رو تست کردم نتونستم به نتیجه ای برسم و چون تخصص اصلی من برنامه نویسی نیست بلد نیستم بشینم و برای خودم قفل مخصوص طراحی کنم و از طرفی هم چون نمی دونم از برنامه استقبال میشه یا نه به همین علت دنبال یه برنامه رایگان برای ساخت سریال و محافظت از اون می گردم.
اگه براتون ممکنه یه نرم افزاری رو برام معرفی کنین که بتونم به راحتی برای برنامه ام قفل بذارم البته رایگان

تو سایت pscode سورس های زیادی پیدا کردم که میشه با سریال هارد و اینا قفل ساخت اما واقعیتش موندم چطوری از اونا استفاده کنم و این که ایا امن هستند یا نه

برنامه رو با وی بی 6 نوشتم

ممنون میشم راهنماییم کنین چون واقعا تو این چند روز از بس راه حل های مختلف رو امتحان کردم کلافه شدم

با تشکر

Raham
جمعه 26 اسفند 1390, 01:20 صبح
سلام بر دوستان عزیز

ببینید تامین امنیت صرف استفاده از کدنویسی یا پروتکتور نیست...
در مرحله اول خود پروتکتور مهمه...مرحله دوم نوحه بکارگیری اون...و از طرفی اصلا خود کد شما بری لایسنس و بکار گیری خود پروتکتور رو کد های شما و... (SDK & Macro)
به فکر استفاده از سورس آماده و این چیزا هم نباشید...
بین محصولات خارجی , مسلما هرکدوم ضعف و قوت خودشون رو دارن...
یکی License قوی داره. یکی Protection هاش خوبه. یکی VM اش عالیه... یکی Anti Debug ... کلا در طرح ها و رنگ های مختلف با طعم های گوناگون وجود داره!
به نظر من یه تحقیق در مورد همشون بکن - بزار کنار هم بعد یه دونه رو انتخاب کن. البته استفاده تلفیقی از پروکتور ها هم وجود داره.

یه نکته ای رو عرض کنم در انتها:
واقعااااا خیلی ستم هستش ادم واسه تامین امنیت برنامه خودش نخواد یه پروتکتور رو بخره و بره از نسخه کرک شدش استفاده کنه! البته این قضیه به این صورت صرفا در ایران وجود داره :لبخند:
من خودم تا الان کرک هیچ نرم افزار ایرانی رو پخش نکردم! شاید الان دارم یکم تندروی میکنم اما بعضی وقتا که می بینم یه شرکت از یه پروتکتور بصورت کرک شده /غیر مجاز استفاده کرده واقعا لجم می گیره برم کرکش رو پخش کنم! چون اون واسه محصول خودش ارزش قائل نشده. من واسه چی ارزش قائل بشم! (البته احتمالا اینکارو نمی کنم...اما دوستان عزیز دیگه چرا:چشمک:)

موفق باشیم
یا علی

hosein3000
جمعه 26 اسفند 1390, 10:07 صبح
مرسی دوست عزیز به خاطر پاسخگویی تون

صرفا هدف من ففط قرار دادن لاسینسه

با این که می دونم هر کاری هم بکنم باز هم هک خواهد شد.البته فکر نکنم برنامه من اونقدر برای هکر ها ارزش داشته باشه که وقتشونو برای هک کردنش بذارن.و چون نمی دونم خریداری پیدا میشه یا نه به همین خاطر نمی خوام فعلا پول بدم و پروتکتور بخرم

اگه اساتید گرامی لطف کنن و یه نرم افزار برام معرفی کنن که فعلا نیاز منو (ساخت کد فعال سازی ) فراهم کنه ممنون میشم

همانطور که گفتم از engima و. armadillo استفاده کردم .اولش اینکه ویروس کش (سیمانتک) به محض نصب پاکش میکنه و یا اینکه برنامه بالا نمی یاد

با تشکر

aminaltavista
جمعه 26 اسفند 1390, 11:49 صبح
سلام
دوست گرامی روش های زیادی برای محافظت وجود داره . طبق گفته دوست قبلی
یکی از راهها همون قفل نرم افزاری یا دانگی است که با استفاده از یه فلش کلید رو داخل اون میریزی و بعد هنگام اجرای نرم افزار ازتون درخواست میشه که فلش رو نصب کنید تا برنامه اجرا بشه .
خودم هم به دنبال همچین چیزی هستم یا میتونید داخل اینستال شیلد قسمت تنظیمات زبان (همون حوالی)برا فایل ستاپتون پسورد بزارید اون وقت هنگام نصب برنامه ازتون شماره سریال میخواد ولی آسان ترین راه که فعلا ازش استفاده کردم اینه که سورستون رو محدود کنید یا به عبارتی اگه از دیتابیس استفاده کردید برای ورود اطلاعات یه شرط بزارید:
if Adodc1.recordset.recordcount>5 then
یه پیغام نمایش بده : شما از نسخه محدود استفاده میکنید جهت دریافت ورژن فعال با من تماس بگیرید.
وبا یه goto از برنامه خارج بشه!
در غیر این صورت اطلاعات رو دریافت کن.
امتحان کن جواب میده به نظر من هم بهترین و کم هزینه ترین راه همینه...:تشویق:
موفق باشید.

Raham
جمعه 26 اسفند 1390, 11:57 صبح
سلام
if Adodc1.recordset.recordcount>5 then
یه پیغام نمایش بده : شما از نسخه محدود استفاده میکنید جهت دریافت ورژن فعال با من تماس بگیرید.
وبا یه goto از برنامه خارج بشه!
در غیر این صورت اطلاعات رو دریافت کن.
امتحان کن جواب میده به نظر من هم بهترین و کم هزینه ترین راه همینه...:تشویق:
موفق باشید.

بله و همچنین ساده ترین روش ممکن:چشمک: چون در این صورت اولین کرکری که فایل دستش برسه می تونه کرک کنه!
استفاده از دانگل هم راه روش خودش رو داره... در سخت ترین شرایط بعد از اینکه یک بار دانگل به دست کرکر برسه کار تمامه...

موفق باشیم
یا علی

hosein3000
جمعه 26 اسفند 1390, 22:29 عصر
با تشکر

بله این روش به ذهن خودمم هم رسیده بود ولی چون برنامه ام زیاد متکی به دیتابیس نیست به همین علت زیاد کاربردی نیست و هم اینکه چون قراره از طریق اینترنت منتشرش کنم به همین خاطر اگه دست یکی بیافته می تونه اونو براحتی پخش کنه و با این روش هم عملا استفاده از قفل سخت افزاری ممکن نیست (به علت استفاده از اینترنت برای انتشار)
به همین علت نیاز به یه نرم افزاری دارم که بتونم به راحتی کد فعال سازی برای نرم افزارم درست کنم و بدم دست کاربر امنیتش زیاد بالا هم نباشه مهم نیست
فقط اگه لطف کنین یه نرم افزار که هم کار باهاش راحت باشه و هم بتونه یه کد فعال سازی برام بده ممنون میشم
چون من با برنامه هایی که کار کردم نتونستم این کارو انجام بدم یا ویروس کش پاکش کرد یا برنامه کلا بالا نیومد یا اینکه وقتی هم سریال ساختم هر کاری کردم نتونستم با سریال خود برنامه رجیسترش کنم !!!!! چه برسه کاربر

خیلی ممنون