PDA

View Full Version : آدرس دهی در آندروید

amiralavi74
جمعه 26 اسفند 1390, 11:42 صبح
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم من در برنامه آندروید خودم دوتا صفحه ایجاد کردم و حالا می خوام با استفاده از یک کلید کاربر رو از صفحه اول به صفحه دوم هدایت کنم اگر ممکنه کد این کار را برای من قرار داده و من را راهنمایی کنید با تشکر.

amiralavi74
جمعه 26 اسفند 1390, 12:08 عصر
اگه کسی جواب بده ممنون میشم

codelover
جمعه 26 اسفند 1390, 17:20 عصر
سلام

منظورتون از صفحه همون Activity هست ؟
اگر منظورتون همینه خوب این لینک می تونه کمکتون کنه : (کاملا تصویری)

http://www.warriorpoint.com/blog/2009/05/24/android-how-to-switch-between-activities/

srfarzad
دوشنبه 29 اسفند 1390, 11:26 صبح
بهتره برای شروع به وب سایت kamalan.com برید و آموزش های اندروید را ببینید

amiralavi74
دوشنبه 29 اسفند 1390, 14:10 عصر
خوب سلام دوباره به دوستان چون این تاپیک رو خودم داده بودم و سایر کاربر ها به من جواب قانع کننده ای ندادند احساس میکنم کسی این کار رو به صورت حرفه ای نمیدونه و برای همین چون خودم نزدیک به یک هفته دنبال جوابم بودم حالا خودم جواب این تاپیک رئ میدم تا حداقل سایر افراد مثل من زودتر به جوابشون برسند.
برای آدرس دهی:
1.ابتدا باید دوتا صفحه ایجاد کنیم.
2. باید دوتا اکتیویتی بسازیم
3.یک کلاس جدید جاوا ایجاد کینم
4.یک کلید ایجاد کنیم
خوب حالا باید یک استرینگ برای کلید بسازیم تا اکلیپس بهمون در حین انجام کار گیر نده و بعد آدرس استرینگ رو به کلید میدیم.

حالا وارد کلاس جاوای جدیدمون میشیم یک رشته url استرینگ ایجاد وآدرس استرینگی که ساختیم رو به اون میدیم.
البته توجه داشته باشید در زمان ایجاد استرینگ در قسمت value اون اسم اکتیویتی دوم رو بدید!
حالا وارد اکتیویتی دوم میشیم و کلیدی که در صفحه اصلی قرار دادیم فراخوانی میکنیم.
این برای رفت و آمد در بین صفحات به صورت قانونی (یک راه غیر قانونی وجود داره که در آندروید های با API پایین به درستی کار نمیکنه و آبروریزیه)
!قسمت دوم کلیدی که به یک صفحه ی وب ختم بشه
برای این کار کافیه که یک کلاس جدید ایجاد کنیم یک url براش بگیریم و در اکتیوتی اصلی آدرس سایت رو بدیم و اسم کلید رو برای اکتیویتی تعریف کنیم در اصل اسم فراخوا نurl ر وهمون اسم کلید قرار بدیم.
در صورت نیاز برای زیبایی بیشتر برنامه میتونیم از یک وب ویو هم استفاده کنیم که میتونید اون رو ازقسمت گرافیکی صفحه انتخاب و در اکتیویتی دوم بگونجونیم و برای کد دهی از همون مراحل بالا استفاده کنید.

dbdbdb
جمعه 04 فروردین 1391, 15:48 عصر
رویداد کلیک مربوط به Button رو چک کن و کد جاوا زیر را براش بنویس

setContentView(Name of New Page);

omidbizdotcom
شنبه 05 فروردین 1391, 22:38 عصر
شما نیاز به ساخت دو اکتیویتی دارید و سپس می توانید با استفاده از Intent صفحات را سویچ کنید

startActivity(new Intent(Intent.Action_VIEW, uri))