PDA

View Full Version : Compile نمی شود.

Krubnik
شنبه 05 آذر 1384, 14:23 عصر
سلام،
من وقتی می خواهم برنامه ام را کامپایل کنم تمام خطها کاملا Compile نمی شود و نقطه آبی رنگ در قسمت سمت راست نیز بصورت نامرتب ظاهر می شود و برنامه درست کامپایل نمی شود در نتیجه در زمان Run کردن Error می دهد.
اگر راه حلی برای این قضیه سراغ دارید لطفاً کمکم کنید.

خیلی ممنون

Kamyar.Kimiyabeigi
شنبه 05 آذر 1384, 15:26 عصر
یک بار کل پروژه را Build کنین

mzjahromi
شنبه 05 آذر 1384, 15:40 عصر
اینکه نقطه های آبی نامنظم میاد مهم نیست چون بعضی از خطوط اجرائی نیستند. ولی اینکه خطا میده بایید پیغام خطا رو بنویسی

سید مسعود موحد
شنبه 05 آذر 1384, 16:18 عصر
یک بار دوست عزیز تمام فایلهای با پسوند DCU‌ خود را پاک کنید

Krubnik
یک شنبه 06 آذر 1384, 06:59 صبح
دوستان عزیز،
من در زمان کامپایل پیغام Error نمی گیرم و دستورات مسلمی که باید نقطه آبی کنار خود داشته باشند ، این علامت را ندارند ( در انتهای یونیت بی نظمی نقطه های آبی رنگ بیشتر می شود تا این که دیگر نقطه ای در کار نیست) همچنین پاک کردن DCUها و Build کمکی نکرد.
Errorی که در زمان Run می دهد: Parameter object is improperley defined. Inconsistent or incomplete information was provided..
این Error مربوط به Ado Dataset ها می باشد ولی به عقیده من چون قسمتی از کدها کامپایل نشده این Error را می گیرم.

از توجه شما ممنونم

vcldeveloper
دوشنبه 07 آذر 1384, 00:26 صبح
نیازی نیست اون نقطه ها در کنار همه خطوط برنامه باشند، کامپایلر دلفی بصورت هوشمند کدهایی را که اصلا ازشون استفاده نشده را کامپایل نمیکنه؛ مثلا اگه تابعی بنویسید و اون تابع در جایی فراخوانی نشه، کامپایلر اصلا اون تابع رو کامپایل نمیکنه. نباید نگران اون نقطه های آبی باشید، مشکل شما باید از چیز دیگه ایی باشه.