PDA

View Full Version : سوال: ایجاد یک parametric query در پروژه اکسس (adp)

mohsen.sh88
شنبه 27 اسفند 1390, 12:13 عصر
با سلام خدمت اساتید
با توجه به این که در پروژه اکسس ساخت query مانند بانک mdb نیست و از زبان تحت اس کیو ال استفاده می شود ساخت یک query که با دادن پارامتر اجرا میشود به سبک mdb ممکن نیست آیا شیوه ای وجود دارد که بتوان query در پروژه اکسس (adp ) طراحی کرد تا هنگام اجرا پارامتر ورودی را از کاربر سوال کرده و داده ها را بر آن مبنا فیلتر کند .
باتشکر

M.Nadiri
شنبه 27 اسفند 1390, 12:35 عصر
بله ، من سوالت رو درست متوجه نشدم ولی فک کنم منظورت این باشه
برای مثال اگر:
SELECT * FROM TABLE1 WHERE Feild1 = mansour
آن موقع هنگام اجرا این query ابتدا مقدار mansour رو از شما میگیره بعد بر اساس مقدار mansour اطلاعات را نشام میده، به جای منصور هر چیز دیگه ای میتونی بزاری مثلاً Data1

mohsen.sh88
شنبه 27 اسفند 1390, 12:43 عصر
بله ، من سوالت رو درست متوجه نشدم ولی فک کنم منظورت این باشه
برای مثال اگر:
SELECT * FROM TABLE1 WHERE Feild1 = mansour
آن موقع هنگام اجرا این query ابتدا مقدار mansour رو از شما میگیره بعد بر اساس مقدار mansour اطلاعات را نشام میده، به جای منصور هر چیز دیگه ای میتونی بزاری مثلاً Data1

نه دوست من منظورم اینه که به جای منصور شما یک دیالوگ باز بشه و از ما چیزی رو که دنبالشیم بپرسه مثلا فاکتور های یک تاریخ رو که میتونه هر تاریخی باشه تا با اون کوری بعدا یک گزارش بسازیم کاری که در فایل mdb به راحتی با قرار دادن عنوان پارامتر داخل [ ] در قسمت شرط های کوری انجام میدادیم .

amirzazadeh
یک شنبه 28 اسفند 1390, 11:42 صبح
سلام
شما براي اين منظور بايد از يك sp استفاده كنيد مثل نمونه كد زير

ALTER PROCEDURE dbo.farayandq
(@first_date datetime,
@last_date datetime)
AS SELECT keshvarzinaf, tolidkonandeh, shomaretarikhazmayesh, namekala, date FROM dbo.farayand
WHERE (date BETWEEN @first_date AND @last_date)

همانطور كه ملاحظه ميكنيد در adp اول پارامتر و نوع اون تعريف ميشه (با علامت @ در ابتداي اون) و بعد در هنگام اجراي sp مقادير از كاربر درخواست ميشه.
...................................
موفق باشيد

mohsen.sh88
دوشنبه 29 اسفند 1390, 12:40 عصر
از راهنمایی شما ممنونم :قلب: