PDA

View Full Version : سوال: احتیاج فوری به یک کام‍‍بایلر زبان سی برای محیط ابونتو

k.asasi_programmer
شنبه 27 اسفند 1390, 19:45 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز

من برای یک ‍بروژه نیاز به یک کامبایلر و ادیتور قدرتمند زبان سی برای محیط ابونتو دارم
خیلی ممنون می شم اگر سریعا راهنمایی فر مایید

با تشکر فراوان از لطفتان:متفکر:

Arcsinos
شنبه 27 اسفند 1390, 20:20 عصر
چرا از GCC استفاده نمی کنی ؟

vistacali
شنبه 27 اسفند 1390, 23:12 عصر
من خودم از code::Blocks ID استفاده میکنم البته این کامپایلر قدرتمندی هست و نوشتن باهاش هم راحت هست کدبازم هست و حجمشم معرکه هست و توی ویندوزم پشتیبانی میشه
ُْکیوت (ُْQt) هم هست ولی من نتونستم باهاش کار کنم یعنی محیطش برام گنگ بود کمی خوشم نیومد درد کیوت حجم بالایی هم داره فکر کنم 230 مگ بود
g++ هم هست که اونم با هر چی خواستی مینویسی و تحت ترمینال کامپایل میکنی ولی من همون اول رو پیشنهاد میکنم

soorena
دوشنبه 29 اسفند 1390, 00:20 صبح
سلام

البته تا جایی‌ که بنده می‌دونم code::blocks یک ide اگر هست نه یک کامپایلر.ضمنا Qt هم یک کتابخونه crossplatform هست که کلا قضیش فرق می‌کنه.تو محیط اوبونتو هم بعید میدونم کامپایلر‌ای قویتر از GCC برای سی‌ و ++g برای سی‌ پلاس پلاس پیدا کنی‌ البته از code::blocks هم میتونی‌ به عنوان IDE برای راحت تر کد نوشتن استفاده کنی‌.

vistacali
دوشنبه 29 اسفند 1390, 00:51 صبح
Code::Blocks نام یک نرم‌افزار رایگان و در حقیقت یک IDE مخصوص C++‎ است که از جمله نرم‌افزارهای متن‌باز است که به خود زبان C++‎ نوشته شده است و کدهای آن نیز در اختیار کاربران قرار داده شده است. این نرم‌افزار مخصوص سیستم عامل‌های لینوکس، ویندوز و Mac OS X عرضه شده است
این IDE از کامپایلرهای مختلفی از جمله ++Visual C مایکروسافت، ۵/۵ Borland C++‎ ، GCC، Digital Mars، Open Watdcom و غیره پشتیبانی می‌کند. از قابلیت‌های بارز این IDE، سرعت بالای آن است. ضمن آنکه قادر است پروژه‌های تولید‌شده توسط Visual C++‎ و DevC++‎ را نیز درون خود باز کرده و کامپایل کند. در صورت وجود بیش از یک پردازنده یا وجود پردازنده‌های ۲ یا چند هسته‌ای، این IDE قادر است از امکانات پردازش موازی این پردازنده‌ها برای ساخت همزمان پروژه‌ها استفاده کند.
ظاهر گرافیکی این نرم‌افزار بسیار زیبا و کاربرپسند بوده و طراحی ساده آن برنامه‌نویسی را راحت و لذتبخش می‌کند. محیط ویراستار این IDE از ویژگی Syntax highlighting پشتیبانی می‌کند. با استفاده از این ویژگی،‌ کلمات کلیدی،‌ توابع، توضیحات و… موجود در کد برنامه به صورت رنگی یا برجسته نمایش داده می‌شوند تا خوانایی برنامه افزایش یابد.
خصوصیت Code Completion موجود در آن نیز باعث می‌شود که شما مجبور نباشید همه متن برنامه مورد نظر را به صورت کامل تایپ کنید. برنامه به شما کمک خواهد کرد که کلمات و متغیرهای طولانی موجود در برنامه و همچنین توابع ممکن در متن برنامه را بدون تایپ کامل وارد برنامه کنید. در واقع برنامه با پیشنهاد عبارت‌های ممکن به شما امکان انتخاب را فراهم می‌کنند تا ضمن سرعت بخشیدن به برنامه‌نویسی و راحتی عمل برنامه‌نویس، میزان خطای گرامری برنامه نیز تا حد امکان کاهش یابد. ابزارهای کامل و توانای موجود برای Debuging در این نرم‌‌افزار، این امکان را فراهم می‌آورند تا شما بتوانید به سرعت خطای منطقی موجود در برنامه را یافته و آن را رفع کنید و به عبارتی برنامه را اشکال‌زدایی کنید.
//************************************************** **************************
درباره کیوت اطلاعات زیادی ندارم چون زیاد باهاش کار نکردم یعنی دارم روی سیستم عاملم ولی ازش استفاده نمکنم با کدبلاکس راحت ترم اگر جایی اطلاعات اشتباه دادم عذر میخوام

ولی واقعا برنامه نویسی زبان سی توی اوبونتو خیلی حال میده من که کلی حال میکنم همه چیز وجود داره ای جونممممممممممممممممممم

amir.bakhtiari
دوشنبه 29 اسفند 1390, 02:57 صبح
ولی واقعا برنامه نویسی زبان سی توی اوبونتو خیلی حال میده من که کلی حال میکنم همه چیز وجود داره ای جونممممممممممممممممممم
فقط تو ابونتو؟؟؟

one hacker alone
دوشنبه 29 اسفند 1390, 08:45 صبح
برنامه نويسي يعني لينوكس و لينوكس يعني فدورا در نتيجه برنامه نويسي يعني فدورا در نتيجه فدورا يعني برنامه نويسي
Qt كتابخانه هست و تو موبايل و مك و ويندوز و لينوكس ميتونيد كد نويسي كنيد
كامپايلر خوب هم همون طور كه دوستان گفتن GCC خيلي قوي هست IDE هم نميخواد با همون gedit يا vi برو حال كن

vistacali
دوشنبه 29 اسفند 1390, 09:09 صبح
برنامه نويسي يعني لينوكس و لينوكس يعني فدورا در نتيجه برنامه نويسي يعني فدورا در نتيجه فدورا يعني برنامه نويسي
Qt كتابخانه هست و تو موبايل و مك و ويندوز و لينوكس ميتونيد كد نويسي كنيد
كامپايلر خوب هم همون طور كه دوستان گفتن GCC خيلي قوي هست IDE هم نميخواد با همون gedit يا vi برو حال كن

من فدورا رو دارم ولی هنوز از اونم استفاده نکردم اخه من تازه یک ماهی میشه از ویندوز کاملا مهاجرت کرد و اومدم به اوبونتو ،،، برای این برای اولین سیستم عامل لینوکسی اوبونتو رو انتخاب کردم که هم ساده هست و فقط برای اینکه توی لینوکس کمی راه بیفتم و تغییر بدم و برم سر یه نسخه خوب و همگانی اون حالا فدورا رو هم نصب میکنم ببینم چطوره ممنون دوست گرامی

amir.bakhtiari
دوشنبه 29 اسفند 1390, 15:26 عصر
شما هرتوزیع ی از لینوکس رو نصب کنید قدرت و توانایی خاص خودش رو داره
بعضی از توزیع های برای کاربران حرفه ای و بعضی دیگر برای مبتدی که البته حرفه ای ها هم میتونن استفاده کنن
بهتره کاری که میخواید انجام بدید مناسب باکارتو توزیع موردنظر خودتون رو انتخاب کنید

open suse - fedora-ubuntu

GCC
Eclipse IDE
emacs

IamOverlord
شنبه 20 شهریور 1395, 21:55 عصر
برای ادیتور Code::Blocks و Spacemacs (http://spacemacs.org/) رو بررسی کنید.. (Spacemace یه نسخه ی Customize شده از emacs هست..)
برای کامپایلر هم gcc و clang رو..