PDA

View Full Version : سوال در مورد خبرهای زنده و livescore

fun_9990
یک شنبه 28 اسفند 1390, 00:45 صبح
با سلام

یه سایتی هست به اسم http://www.livescore.pro.tc

این سایت اومده خروجی های varzesh3.com و soccerway.com و یه سری دیگه سایت ها رو گذاشته تو سایت خودش

من یه سری مطالبی خوندم در مورد rss , xml ,ajax , و تابعی به اسم preg_split

ولی بالاخره نفهمیدم باید چی کار کنم تا بتونم یه سایتی مثل این بیارم بالا

اینها رو تقریبا می دونم که یه سری سایت ها هستن که با ajax این مطالب رو تو سایتشون قرار می دن و چون دسترسی مثل php , html براشون نیست نمیشه هسته کد رو بیرون کشید

خوب یه سری هم از xml rss و اینها استفاده می کنن که کار با اینها راحتتر هست و فقط باید یه سری بلوک بندی های یانجام دادم

دقت کنین چیزی که من می خوام iframe نیست

در کل اساتید قابل و محترم الان من چی کار کنم تا یه سایت مثل این سایت طبق اون افکار خودم که مثل این سایت هست و می خوام اینها رو داشته باشم رو قرار بدم

یعنی جدول + نتایج هر لیگ + خبرهای زنده از سایت هایی که می خوام

MostafaEs3
یک شنبه 28 اسفند 1390, 01:35 صبح
آره منم دیدم اینجور چیزا ... اینجا یک آجاکس لودر هست که با توابعی مثل setTimeout (و همینطور فراخوانی تابع آجاکس توی خودش) مرتب ارتباط رو وصل میکنه به سرور ... درواقع سریع چک میکنه ببینه چیزی جدید اومده یا نه ... من با یک سیستمی شبیه به این یک محیطی درست کردم که دوتا کاربر رو میشناسه و اگه مثلا کاربر اول یک چیزی بنویسه سریعا همون برای کاربر دوم میره و همینطور برعکس

حالا مثلا برای خبر زنده باید خبر ها توی دیتابیس ذخیره بشه و مرتب آجاکس چک کنه اگه چیز جدید اومده سریع برگردونه ... البته با XML و RSS هم میشه خبر ها رو روی سرور دریافت کرد

fun_9990
یک شنبه 28 اسفند 1390, 05:12 صبح
اینهایی که گفتین درست اما همیشه چه توی انجمن داخلی و چه خارجی نوع جواب به این صورتی هست که شما گفتید

من یه جواب عملی و کاربری می خوام دقیقا برای چیزی که لازم دارم

مثلا خود سایت ورژش 3

این دوستمون تو سایتش اومده اینها رو قرار داده چه نتایج زنده و چه جدول و چه خبرها رو

من الان چطور می تونم اینها رو داشته باشم تو سایتم

( داخل پرانتز اگه نمیشه اینجا گذاشت یکی پیغام بده بیرون انجمن راهنمایی کنه ) البته نمی دونم خاف قوانین انجمن هست این حرف من یا نه

ولی هدفم اینه به یه نتیجه ای برسم و البته عملی و درست

ممنون و مرسی از اینکه توجه کردین

farhadfery
یک شنبه 28 اسفند 1390, 08:54 صبح
من سایت ورژش 3 را ندیدم. نمی دونم چه کار می کنه. اما یه سوال دارم: شما rss می دونید؟ می تونید از rss سایت های دیگه تو سایتت استفاده کنی؟ فعلا دنبال این بگرد.

fun_9990
یک شنبه 28 اسفند 1390, 19:37 عصر
من سایت ورژش 3 را ندیدم. نمی دونم چه کار می کنه. اما یه سوال دارم: شما rss می دونید؟ می تونید از rss سایت های دیگه تو سایتت استفاده کنی؟ فعلا دنبال این بگرد.

این خدمت شما http://www3.varzesh3.com/livescores.do

در مورد rss هم بله می دونم

اما بالا گفتم

این دوستمون تو سایتش اومده اینها رو قرار داده چه نتایج زنده و چه جدول و چه خبرها رو

من الان چطور می تونم اینها رو داشته باشم تو سایتم

من اول باید بدونم چی رو برداشته ajax یا php یا rss

بعد بدونم چطور باید تغییرات بدم و بزارمش تو سایت خودم

farhadfery
یک شنبه 28 اسفند 1390, 19:49 عصر
خوب شما ایتدا اول همون rss که تو سایت گذاشته را تو سایتون نمایش بدید. تا بخش بعدش (که البته تو انجمن دربارش زیاد صحبت شده.) به قولی : آسیاب به نوبت.

fun_9990
سه شنبه 01 فروردین 1391, 06:03 صبح
عزیز اونو قرار دادم

اولا که توی rss نمیشه متن ها رو کامل دید باید یه سری خط دستورات دیگه ای هم نوشته بشه

یک سری تغییرات این شخص انجام داده حالا شما چه اصراری دارید که من حتما قرار بدم ! قرار دادن rss با دو خط دستور خیلی ساده هم انجام میشه و خبرهای سایت مورد نشر به صورت ناقص توی سایت نشون داده میشه !!

این اقا یه سری دستورات کاملتر و بهتر و ajax و غیره رو به کار برده که من اینها رو نمی دونم

farhadfery
سه شنبه 01 فروردین 1391, 19:46 عصر
آهان (یعنی OK). می خواهید مطلب را دقیق بردارید بگذارید تو سایت؟ حق کپی رایت رعایت می شه؟ خود مسول سایت مورد نظر از اینکه شما مطلب را دقیقا بدارید اطلاع داره و راضی هست؟

MostafaEs3
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 01:39 صبح
آها اینطوریه ... فکر کردم میخوای آنلاین بلاگ راه بندازی که مثلا یکنفر نشسته اون پشت همینطوری تند تند پست میده و برای مردم هم مرتب نمایش داده میشه (سایت فیسبوک هم تقریبا همینطوره)