PDA

View Full Version : سوال: مقایسه دو دیتا تیبیل و به دست آوردن سطرهای غیر همسان

nasser115
دوشنبه 29 اسفند 1390, 00:45 صبح
سلام دوستان من میخوام دو تا جدول که یکی تو اس کیو ال هست و دیگری تو فایل اکسس یا ایکس ام ال را با هم مقایسه کنم و سطرهایی که در جدول اول هست و در دومی نیست رو بدست بیارم بعد از اینکه هر دو جدول رو تو دوتا دیتا تیبل جدا ریختم چجوری با هم مقایسه کنم که بهینه هم باشه هر جدول حدود 5 هزار سطر داره و هر 5 دقیقه هم اینا با هم مقایسه میشن بعد از مقایسه هم جدول اولی کلا جایگزین دومی میشه . مشکل من الان فقس سر مقایسه این دو است و به دست آوردن اختلاف آنها .

asadegha
دوشنبه 29 اسفند 1390, 01:10 صبح
فکر کنم اگه توی جدول sql یه جدول موقت درست کنی(با دستور create table) و اطلاعاتی که از اکسس میخونی رو بریزی توی اون جدول و بعد بیای سطر های غیر همسان این دو جدول رو با دستور select بریزی توی یک dataTable که این طوری بهینه تره.

nasser115
دوشنبه 29 اسفند 1390, 02:01 صبح
فکر کنم اگه توی جدول sql یه جدول موقت درست کنی(با دستور create table) و اطلاعاتی که از اکسس میخونی رو بریزی توی اون جدول و بعد بیای سطر های غیر همسان این دو جدول رو با دستور select بریزی توی یک dataTable که این طوری بهینه تره.

من میخوام این مقایسه رو تو کد بین دوتا دیتا تیبل انجام بدم مشکلم مقایسه دو تا دیتا تیبل هست

asadegha
جمعه 04 فروردین 1391, 02:37 صبح
فکر میکنم اگه همون راهی که اول گفتمو انجام بدی راحتتر و بهتر باشه. چون باید 5هزار رکورد هر پنج دقیقه بررسی بشه. و این یعنی زمان بسیار بسیار بسیار مهمه.