PDA

View Full Version : سوال: سوال

Mohsen.
دوشنبه 29 اسفند 1390, 10:55 صبح
سلام دوستان
چه جوری میشه با کیبورد در زبان Cpp کار کرد. به صورتی که مثلا یک دکمه رو زد و نتیجه رو ببینه؟
آیا همه خروجی های زبان Cpp به صورت همان Cmd هستند و نمیشه برای اونها یک فرم و منو مانند VB6 درست کرد؟
به جوابها خیلی احتیاج دارم. متشکر

sharin
دوشنبه 29 اسفند 1390, 11:14 صبح
بهتر نبود يه عنوان بهتر براي تاپيك مي ذاشتيد ؟

چيزي رو كه شما مي خوايد ويژوال C++ هست.

موفق باشيد.

vasilopita
دوشنبه 29 اسفند 1390, 11:26 صبح
ببین دوست عزیز در ویژوال استادیو شما می تونید به شیوه های مختلفی کد نویسی کنی. یک شیوه کد نویسی در محیط کنسوله. یک شیوه ی دیگه برنامه نویسی بصورت MFC هستش که یک مقدار شبیه به #C و VB هست ولی دستت خیلی باز تره و البته کد نویسی های بیشتری داره. یک شیوه هم بصورت windows applicatation هستش یا همون win32/64. البته شیوه های دیگه ای هم وجود داره اما اینا معروفاش بودن.
موفق باشید

vasilopita
دوشنبه 29 اسفند 1390, 11:28 صبح
در ضمن سوال اولت رو دقیقا متوجه نشدم. دقیقا می خوای با کیبور چیکار کنی ؟

Mohsen.
دوشنبه 29 اسفند 1390, 11:46 صبح
نه منظور بنده فقط زبان Cpp است که با کامپایلر Turbo C++ 5 کامپایل میشه.
میخواستم بپرسم آیا میشه Menu در این کامپایلر ساخت؟
و میخواستم وقتی کاربر کلید چپ رو فشار داد یک حرف به سمت چپ حرکت کنه.(در اصل میخوام یک ادیتور متن بسازم.)

vasilopita
دوشنبه 29 اسفند 1390, 12:22 عصر
اینکه بخوای با این کامپیلر منو بسازی میشه ولی کاری بسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس طولانی و سخت خواهد بود (البته تا جایی که من اطلاع دارم!). اما اگه منو منظروت ساخت منو به اون شکلی هست که تو VB انجام میدی باید بگم تو این کامپایلر نمی شه.
اما واسه سوال دومت :
void main()
{
int x=10,y=20;
char chr;
chr=getch();
if(chr==77)
gotoxy(x++,y);
}
تو این کد اگه کاربر دکمه ی راست رو بزنه مکان نما به سمت راست حرکت می کنه. خودت می تونی کدش رو توسعه بدی اون کاری که می خوای انجام بدی.

Mohsen.
دوشنبه 29 اسفند 1390, 12:24 عصر
واقعا متشکر
حالا ذهنم باز شد.

حامد مصافی
دوشنبه 29 اسفند 1390, 13:22 عصر
کاربر گرامی، جناب Mohsen. برای عنوان تاپیک بعدی جمله مناسبی انتخاب کنید.