PDA

View Full Version : جلوگيري از كپي پيست كردن برنامه

hadisadaghatmehr
سه شنبه 01 فروردین 1391, 15:01 عصر
با سلام و تبريك سال نو

بنده يه نرم افزاري نوشتم.تو اين نرم افزار از يه قفل نرم افزاري استفاده كردم كه با شماره سريال هارد مي كنه و.... ديگه نمي خوام وارد جزييات بشم خلاصه يه قفل نرم افزاري هست
حالا مي خوام يه كاري كنم وقتي نرم افزار تو يه كامپيوتر رجيستر شد،كاربر نتونه فايلهاي نصب شده برنامه روي سيستم رو كپي كنه كنه ببره تو يه كامپيوتر ديگه بازش كنه.چون كدفعالسازي كه من براش ميدم تو ديتابيس ذخيره ميشه و با كپي كردن ديتابيس هم اون كدفعالسازي به همراش ميره
چي كار ميشه كرد كه جلوي كپي پيست كردن برنامه رو از كاربر گرفت تا كاربر نتونه از اون تو يه كامپيوتر ديگه استفاده كنه

البته اينم بگم ها نرم افزار تحت شبكه هست.يعني هم ميتونه تحت شبكه كار كنه هم لوكال
با تشكر

debugger
سه شنبه 01 فروردین 1391, 19:18 عصر
مورد اول ) قفل نرم افزار باید هیچ گونه وابستگی به کپی پیست کردن فایل ها نداشته باشه . فایل ها هر کجا که کابر میخواد باید انتقال پیدا کنه . من قکر می کنم معماری طراحی قفل شما نادرست بوده است

مورد دوم ) سریال را در دیتابیس ذخیره کردید . هیچ مشکلی نداره . اصلا کاربر دیتابیس را هم کپی کنه . مگه سریال هر سیستم منخصر به فرد نیست . ؟ سریال قدیمی که تو دیتا بیس هست به چه دردی میخوره ؟؟؟

amin_sltny
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 14:00 عصر
من با دوستمون موافقم

شما برای برنامتون میتونید کدی بذارید که اول برنامه کد فعال سازی را چک کنه اگه درست بود برنامه اجرا بشه در غیر این صورت برنامه اجرا نشه.

lvlaziar
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 18:41 عصر
من با دوستمون موافقم

شما برای برنامتون میتونید کدی بذارید که اول برنامه کد فعال سازی را چک کنه اگه درست بود برنامه اجرا بشه در غیر این صورت برنامه اجرا نشه.
اتفاقا قرار دادن کد static تو برنامه کار خیلی ناشیانه اســـــــــــــــــــــــ ت! :گیج:
چون تو 3 سوت کرک میشه!
نظر شخصیم:
یکی از اطلاعات کامپوتر یا چند تاش :اشتباه:
بعد باش عملیات ریاضی انجام بده! در آخرم کد داخل باکسو با نتیجه مقایسه کن!
بعد میتونی تو این روند مقادیر رشته ای به عدد تبدیل کنی و بر عکس! ک یکم کد قوی تر شه! :لبخند:
سورس برنامتو هم ببند!
کار کرکر سخت تر میشه!
ولی یادت نره ک امنیت هیچ وقت 100% نیست ( نظر خودم 50% چه برسه به 100 :لبخند: )
ویندوز 7 تو 5 دقیقه کرک شد! :لبخند:
یه کرکر کار بلد هیچ چی جلوشو نمیگیره! ولی میشه یه کارایی کرد ک حداقل واسه چند ثانیه گیج شه! :قهقهه:
خوش باشید!
سال نو مباک! :قلب: