PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن ارایه های انجمنی به انتهای آرایه همراه یک نکته جالب!

majid.ebrahimi
سه شنبه 01 فروردین 1391, 21:40 عصر
84494
با سلام خدمت تمامی کاربران یک سوال داشتم در مورد اضافه کردن آرایه های انجمنی به انتهای آرایه و چاپ آن که سوالم را به صورت تصویر آماده کردم تا راحت تر بتونید به سوال پاسخ بدید اگر امکان این کار باشه لطفا توضیح بدید اگر هم نباشه بگید که نمیشه ! دوستان توجه کنند که من یک نکته هم با همین موضوع برای آرایه های عادی قرار دادم که شاید در پاسخ به سوال کمک تون کنه من خودم که به نتیجه نرسیدم موفق باشید.

MMSHFE
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 01:46 صبح
با سلام، دوست گرامی میتونید از تابع array_merge برای ادغام دو آرایه و تولید یک آرایه نهایی که اندیسهای هر دو آرایه رو داخل خودش داره، استفاده کنید. موفق باشید.

mahan19
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 14:06 عصر
علاوه بر array_merge از کد زیر هم میتوان استفاده کرد :

$array1=array("ali","hasan","hosain");
$array2=array("mohsen","javad","akbar");
foreach($array2 as $key=>$val)array_push($array1,array_pop($array2));
var_dump($array1);

این مثال از توابع array_pop و array_push بود
البته توی همین مثال میشد از key $val$ برای ساخت آرایه و در نهایت اضافه کردن به آرایه اول استفاده کرد.

majid.ebrahimi
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 14:16 عصر
علاوه بر array_merge از کد زیر هم میتوان استفاده کرد :

$array1=array("ali","hasan","hosain");
$array2=array("mohsen","javad","akbar");
foreach($array2 as $key=>$val)array_push($array1,array_pop($array2));
var_dump($array1);

این مثال از توابع array_pop و array_push بود
البته توی همین مثال میشد از key $val$ برای ساخت آرایه و در نهایت اضافه کردن به آرایه اول استفاده کرد.

دوست عزیز خیلی جالب بود ولی اگه تشریح بدید خیلی ممنون می شم و اینکه این مربوط به کدام نسخه از پی اچ پی میشه ؟

mahan19
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 05:02 صبح
توضیح :
در هر بار از حلقه ی foreach ، تابع array_pop یک عضو از آرایه دوم جدا میکنه و تابع array_push اون رو به آرایه اول اضافه میکنه.