PDA

View Full Version : سوال: اتاق گفتگو بدون استفاده از جاوا اسکریپت

mohsen.nsb44
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 10:56 صبح
با سلام خدمت همه بچه های سایت برنامه نویس.
سال نو رو به همه دوستان تبریک میگم
همانطور که از عنوان سوالم مشخصه من میخوام بدونم میشه بدون استفاده از کد های جاوا اسکریپت با استفاده از اجاکس یک اتاق گفتگو ساخت ؟ و همینطور گفتگوی دو نفره؟
کمی در همین سایت جستجو کردم اما همشون با جاوا اسکریپت نوشته شده بودند از انجا که با جاوا اسکریپت کار نکرده خواستم شما دوستان بنده را راهنمایی بکنید.

raziee
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 12:32 عصر
با سلام
صحبت شما مثل این میمونه که بگید من میخوام غذای "سوسیس ، تخم مرغ" درست کنم و لی بدون "تخم مرغ"!!!

به طور کلی :
زمانی که میدونید فلان پروژه با فلان تکنولوژی یا فلان زبان برنامه نویسی بهتر پیاده سازی میشه ، به خاطر عدم تسلط بر روی اون تکنولوژی یا اون زبان برنامه نویسی - صورت مسئله رو تغییر ندید.
نگید چون من با JavaScript آشنایی ندارم میخوام پروژه ای که شاید بر پایه JavaScript باشه رو بدون JS بنویسم.

برای همه ی برنامه نویسان وب تسلط کافی روی JavaScript , CSS , HTML الزامی هست. شما تا زمانی که این موارد رو بلد نیستید نمیتونید بگید برنامه نویس وب هستید.

mohsen.nsb44
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 14:01 عصر
من html و css رو بلدم اما به دلایلی فرصت نشد که برم سراغ جاوا اسکریپت.
پیشنهاد شما چیه؟ چقدر طول میکشه جاوا اسکریپت رو در حدی یاد بگیرم که بتونم مشکلمو حل کنم

raziee
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 14:13 عصر
Jquery یک Framework بر پایه JavaScript هست که کدنویسی رو خیلی راحت کرده.
شروع به یادگیری اون بکنید.

mohsen.nsb44
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 16:05 عصر
Jquery یک Framework بر پایه JavaScript هست که کدنویسی رو خیلی راحت کرده.
شروع به یادگیری اون بکنید.
تو چه محیطی کد واسش باید نوشت ؟ نرم افزارشو از کجا باید دانلود کرد منبع فارسی دارین که معرفی بکنین

Slytherin
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 16:07 عصر
با سلام
صحبت شما مثل این میمونه که بگید من میخوام غذای "سوسیس ، تخم مرغ" درست کنم و لی بدون "تخم مرغ"!!!

به طور کلی :
زمانی که میدونید فلان پروژه با فلان تکنولوژی یا فلان زبان برنامه نویسی بهتر پیاده سازی میشه ، به خاطر عدم تسلط بر روی اون تکنولوژی یا اون زبان برنامه نویسی - صورت مسئله رو تغییر ندید.
نگید چون من با JavaScript آشنایی ندارم میخوام پروژه ای که شاید بر پایه JavaScript باشه رو بدون JS بنویسم.

برای همه ی برنامه نویسان وب تسلط کافی روی JavaScript , CSS , HTML الزامی هست. شما تا زمانی که این موارد رو بلد نیستید نمیتونید بگید برنامه نویس وب هستید.

به نظر من هیچ الزامی در استفاده از جاوااسکریپت نیست. هرچند که در 98% مواقع جاوااسکریپت بهتر هست!
به جای جاوااسکریپت میشه از هر زبون اسکریپتی کلاینت ساید دیگه هم استفاده کرد...
اینطور نیست؟;)

Slytherin
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 16:22 عصر
تو چه محیطی کد واسش باید نوشت ؟ نرم افزارشو از کجا باید دانلود کرد منبع فارسی دارین که معرفی بکنین

منبه فارسی رو نمی دونم ولی این بهترین منبع انگلیسی زبان برای شروع هست که اتفاقا کلمات سختی هم نداره و کلی مثال داره...
http://www.w3schools.com/jquery/default.asp