PDA

View Full Version : خبر: آیا گوگل از پی اچ پی استفاده میکنه؟

majid.ebrahimi
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 11:46 صبح
سلام همین الان اتفاقی که وارد گوگل پلاس شدم دیدم رفع فیلتر شده.!!!
دوستان یه سوال دیگه می خواستم بدونم که گوگل از پی اچ پی استفاده می کنه؟

MMSHFE
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 15:20 عصر
نه دوست عزیز، گوگل از زبان برنامه نویسی خاص خودش که GWT (مخفف Google Web Toolkit) نامیده میشه، استفاده میکنه. البته در بخشهایی هم از Python استفاده کرده. موفق باشید.

MostafaEs3
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 17:06 عصر
این که فقط برای ایجکس و اینا هست ... یک سوال : چطوری میشه یک زبان برنامه نویسی خیلی ساده رو پیاده کرد ؟؟ و اینکه آیا درسته که میشه توی ساختار پی اچ پی دست برد و زبون رو تغییر داد ؟؟

mostafa_shaeri_tj
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 17:41 عصر
گوگل از زبان برنامه نویسی خاص خودش که GWT (مخفف Google Web Toolkit) نامیده میشه، استفاده میکنه

فکر نمیکنم gwt زبان سمت سرور باشه.

آیا درسته که میشه توی ساختار پی اچ پی دست برد

php یه زبان اوپن سورسه با همون متن بازه.

eAmin
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 17:54 عصر
این که فقط برای ایجکس و اینا هست ...
دقیقا"!
به احتمال زیاد همون Python هست، که گفته شد. ولی با قاطعیت نمیشه این حرف رو زد، شاید دربخشهایی از یک زبان دیگه استفاده کرده باشه و ...

MostafaEs3
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 18:22 عصر
دقیقا"!
به احتمال زیاد همون Python هست، که گفته شد. ولی با قاطعیت نمیشه این حرف رو زد، شاید دربخشهایی از یک زبان دیگه استفاده کرده باشه و ...

منم همینطور فکر میکنم ... گوگل یک زبان برنامه نویسی دیگه هم زده به اسم DART .. که اون نمیدونم چطوریه

php یه زبان اوپن سورسه با همون متن بازه.

در مورد اپن سورس بودن php ... کدوم فایلها رو میشه ویرایش کرد و با چه سیستمی ؟

MMSHFE
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 18:34 عصر
فکر نمیکنم gwt زبان سمت سرور باشه.
طبق صحبتی که لری پیچ در یک کنفرانس خبری داشت (لینکش الآن یادم نیست) گفت که GWT که در اختیار عموم برای استفاده هست، فقط بخشی از Google Web Toolkit هست نه کل زبان برنامه نویسی گوگل. انتظار که ندارین گوگل همه ابزارشو یکجا در اختیارتون بگذاره؟

در مورد اپن سورس بودن php ... کدوم فایلها رو میشه ویرایش کرد و با چه سیستمی ؟
تقریباً تمام هسته PHP قابل ویرایش هست. کل سورس کدش از سایت php.net قابل دریافت هست و به شرط عدم ادعای مالکیت و سایر شرایط توافقنامه موجود در سایت، میتونید همه بخشهای اون رو ویرایش کنید.
ضمناً استفاده از Python قطعی هست (سرگئی برین خودش گفته) ولی من هم فکر میکنم برخی جاها از زباناهی دیگه استفاده شده باشه. حتی زبانهایی که مختص وب نیستن و صرفاً کارهای سیستمی و مدیریتی سرور رو انجام میدن مثل C و...
برای پیاده سازی یک زبان برنامه نویسی هم مباحث زیادی رو باید رعایت کنید. مثل Parser و Lexer و دستور زبان (Syntax) و قواعد معنایی (Semantics) و... که توی درسهای اصول طراحی کامپایلر و نظریه زبانها و ماشینها تا حدودی در این زمینه صحبت میشه.

MostafaEs3
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 18:59 عصر
:متفکر: من الان مقالات اصول طراحی کامپایلر رو گرفتم کمی گیج کننده اس ! مثالی چیزی باشه خیلی راحتتره ... این که میگید میشه همشو ویرایش کرد منظور کدوم فایله ؟ توی پوشه ی php کلی فایل dll هست که کدی چیزی نداره .. اینارو با چی باید بازش کرد ؟؟ :متفکر:

majid.ebrahimi
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 21:48 عصر
:متفکر: من الان مقالات اصول طراحی کامپایلر رو گرفتم کمی گیج کننده اس ! مثالی چیزی باشه خیلی راحتتره ... این که میگید میشه همشو ویرایش کرد منظور کدوم فایله ؟ توی پوشه ی php کلی فایل dll هست که کدی چیزی نداره .. اینارو با چی باید بازش کرد ؟؟ :متفکر:
دوست عزیز شما باید به سراغ فایل php.in برید از آن جا هم میشه خیلی کار ها کرد.

MostafaEs3
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 21:52 عصر
بابا من منظورم این نیست ، من php.ini رو میدونم چیه ولی منظور من تغییر توی کل زبان برنامه نویسی هستش ... چون کدباز هست میشه همه چیز رو عوض کرد ...

ayub_coder
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 23:01 عصر
شما باید سورس کد های php رو دانلود ویرایش و دوباره کامپایل کنید.
و برای سوال مربوط به گوگل . گوگل روی پایتون سرمایه گذاری می کنه. و برنامه های مربوط به بخش وب رو بیشتر از پایتون استفاده می کنه.. البته شرکتهای بزرگی مثل گوگل از ترکیبی از زبان ها استفاده میکنند و فقط به یک زبان متکی نیستند

majid.ebrahimi
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 23:56 عصر
شما باید سورس کد های php رو دانلود ویرایش و دوباره کامپایل کنید.
و برای سوال مربوط به گوگل . گوگل روی پایتون سرمایه گذاری می کنه. و برنامه های مربوط به بخش وب رو بیشتر از پایتون استفاده می کنه.. البته شرکتهای بزرگی مثل گوگل از ترکیبی از زبان ها استفاده میکنند و فقط به یک زبان متکی نیستند
دوست عزیز گوگل از زبان های مخصوص به خودش هم استفاده می کنه!!!

binyaft
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 12:05 عصر
نمیشه هیمنطور یهو بیای بگی گوگل از فلان زبان استفاده میکنه
گوگل از همه ی زبان ها استفاده میکنه ، از هر کدام که لازم باشه
تنها هم بگی پیتون ، PHP ، C و.... نمیشه ...
ولی خب بخوای طبق گفته های خودشون نتیجه گیری کنی ، اونطوری که من فهمیدم بیشتر پیتون و جاوا هست . ( ابداع کننده های این دو زبان هم کارمند گوگل هستند )

majid.ebrahimi
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 14:22 عصر
نمیشه هیمنطور یهو بیای بگی گوگل از فلان زبان استفاده میکنه
گوگل از همه ی زبان ها استفاده میکنه ، از هر کدام که لازم باشه
تنها هم بگی پیتون ، PHP ، C و.... نمیشه ...
ولی خب بخوای طبق گفته های خودشون نتیجه گیری کنی ، اونطوری که من فهمیدم بیشتر پیتون و جاوا هست . ( ابداع کننده های این دو زبان هم کارمند گوگل هستند )

دوست عزیز آقای شهرکی که گفتن از چه زبانی استفاده می کنه لازم نیست که فرت و فرت دوباره تکرار کنیم می خواستی از اول همه مطالب رو بخونی اینکه از جاوا استفاده می کنه که شکی نیست چون زبان جاوا شی گرایی می باشد و بیشترین شرکت های آمریکا و معتبرترین شرکت ها از این زبان استفاده می کنند!!! موفق باشید.

binyaft
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 15:44 عصر
چه طرز صحبت کردنه!؟
شما مطمئنی من همه ی پست ها رو نخوندم!؟
اگه قراره فقط آقای شهرکی نظر بده ، شما برو تا یاهو و... با ایشون صحبت کن!
دلیل اینکه اسم اینجا "انجمنه" اینه که همه حق دارن نظرشونو مطرح کنن! تاپیک زمین بابای شما نیست که از وسطش جاده بین الملل رد شده باشه ، که تا امثال بنده نظر بدن شما بهش بپری ، هست!؟
تاپیک هم که نبش قبر نشده ، آخرین پست مال دیروزه .
در ضمن شما مجبور به نگاه کردن ادامه این تاپیک نیستی که!؟هستی!؟ دیتابیس و هزینه سرور هم که مال شما نیست!؟ هست!؟
پس بفرمایید یه کنار بشینید بذارید ما کارمون رو انجام بدیم :)

MMSHFE
جمعه 04 فروردین 1391, 00:05 صبح
دوستان عزیز، لطفاً بحث و مجادله نکنید. اینجا یک محیط دوستانه برای تبادل علم هست. هر فردی هم کاملاً آزاده تا وقتی که به دیگران اهانت نکرده، نظر خودش رو اعلام کنه. حتی اگه کپی برداری کامل از صحبتهای فرد دیگری هم باشه، کسی بجز خود اون فرد (همراه با اثبات) اجازه اعتراض نداره. تا جایی هم که دوستمون جناب binyaft (ببخشید اسمتون رو نمیدونم) رو میشناسم، فردی نیستن که بخوان صرفاً مطالب دیگران رو کپی کنن و خودشون در مطالبی که وارد بحث میشن، صاحبنظر هستن. دوستان جدید الورود هم کاملاً محترم هستن و فقط ازشون درخواست میکنم کمی صبر و حوصله داشته باشین تا با محیط انجمن بیشتر انس بگیرین. اونوقت خواهید دید که هیچ کس اینجا قصد خودنمایی یا خدای نکرده ادعای فضل با کپی برداری مطالب سایرین رو نداره و محیطی کاملاً دوستانه در اینجا حکمفرماست (هرچند گاهی اوقات کمی بحث بالا میگیره که خوب توی جوامع حقیقی هم طبیعی هست و مراقب هستیم کار به جاهای باریک نکشه). داشتن کمی صبر و حوصله و بالابردن آستانه تحمل باعث میشه بزرگترین نعمت (یعنی دوستان خوب) رو بدست بیارین. ضمناً تقاضا میکنم صحبتهایی که در شأن خودتون و طرف مقابلتون و این محیط نیست رو هم بیان نکنید چون موجب دلخوری میشه (فرت و فرت تکرار کردن، زمین بابا و...) شرمنده که مثال زدم، فقط خواستم بگم روی صحبتم با هر دو دوست عزیز و گرامی هست. برای پیشرفت، باید در کنار هم باشیم، نه مقابل هم.
موفق باشید.

majid.ebrahimi
جمعه 04 فروردین 1391, 10:03 صبح
چه طرز صحبت کردنه!؟
شما مطمئنی من همه ی پست ها رو نخوندم!؟
اگه قراره فقط آقای شهرکی نظر بده ، شما برو تا یاهو و... با ایشون صحبت کن!
دلیل اینکه اسم اینجا "انجمنه" اینه که همه حق دارن نظرشونو مطرح کنن! تاپیک زمین بابای شما نیست که از وسطش جاده بین الملل رد شده باشه ، که تا امثال بنده نظر بدن شما بهش بپری ، هست!؟
تاپیک هم که نبش قبر نشده ، آخرین پست مال دیروزه .
در ضمن شما مجبور به نگاه کردن ادامه این تاپیک نیستی که!؟هستی!؟ دیتابیس و هزینه سرور هم که مال شما نیست!؟ هست!؟
پس بفرمایید یه کنار بشینید بذارید ما کارمون رو انجام بدیم :)

حق با شما هست دوست عزیز ولی چون شم ابا اینکه تمامی پست ها را خونده بودید در پست قبلی با تندی جواب دادید من هم جواب شما را دادم همین!

majid.ebrahimi
جمعه 04 فروردین 1391, 10:06 صبح
دوستان عزیز، لطفاً بحث و مجادله نکنید. اینجا یک محیط دوستانه برای تبادل علم هست. هر فردی هم کاملاً آزاده تا وقتی که به دیگران اهانت نکرده، نظر خودش رو اعلام کنه. حتی اگه کپی برداری کامل از صحبتهای فرد دیگری هم باشه، کسی بجز خود اون فرد (همراه با اثبات) اجازه اعتراض نداره. تا جایی هم که دوستمون جناب binyaft (ببخشید اسمتون رو نمیدونم) رو میشناسم، فردی نیستن که بخوان صرفاً مطالب دیگران رو کپی کنن و خودشون در مطالبی که وارد بحث میشن، صاحبنظر هستن. دوستان جدید الورود هم کاملاً محترم هستن و فقط ازشون درخواست میکنم کمی صبر و حوصله داشته باشین تا با محیط انجمن بیشتر انس بگیرین. اونوقت خواهید دید که هیچ کس اینجا قصد خودنمایی یا خدای نکرده ادعای فضل با کپی برداری مطالب سایرین رو نداره و محیطی کاملاً دوستانه در اینجا حکمفرماست (هرچند گاهی اوقات کمی بحث بالا میگیره که خوب توی جوامع حقیقی هم طبیعی هست و مراقب هستیم کار به جاهای باریک نکشه). داشتن کمی صبر و حوصله و بالابردن آستانه تحمل باعث میشه بزرگترین نعمت (یعنی دوستان خوب) رو بدست بیارین. ضمناً تقاضا میکنم صحبتهایی که در شأن خودتون و طرف مقابلتون و این محیط نیست رو هم بیان نکنید چون موجب دلخوری میشه (فرت و فرت تکرار کردن، زمین بابا و...) شرمنده که مثال زدم، فقط خواستم بگم روی صحبتم با هر دو دوست عزیز و گرامی هست. برای پیشرفت، باید در کنار هم باشیم، نه مقابل هم.
موفق باشید.

آقای شهرکی منظور بدی نداشتم شرمنده !!!
این فرت و فرت رو هم از تلویزیون یاد گرفتم!!! (از برنامه نقطه سر خط)

mtchabok
جمعه 04 فروردین 1391, 13:13 عصر
سلام دوستان یه سوالی الان واسم پیش اومده و اونم اینکه شرکت گوگل که دارای سرورهای زیادی در اکثر مناطق هس . چطور این سرورها با هم در ارتباط هستن که مشکل پهنای باند براشون بوجود نمی آد ؟ یه سوال دیگه اینکه به نظرتون مخارج یه ماه نگهداری از سرورهاشون حدودا چقدر میشه ؟ ( خیلی دوس دارم بدونم که چقدر هزینه میکنن )

ccmccm
جمعه 04 فروردین 1391, 13:39 عصر
با سلام شما می تونید از لینک زیز منبع اصلی php رو بگیرید و ویرایشش کنید و بعد هم کامپایلش کنید
http://windows.php.net/downloads/releases/php-5.4.0-src.zip
فقط یادتون باشه این منبع برای ویندوز است و دقیقاً نمی دونم چه طور می شه تو ویندوز کامپایلش کرد ولی اگه تو لینوکس کامپایلش کنید مقالات زیادی تو اینترنت هست.

binyaft
جمعه 04 فروردین 1391, 13:50 عصر
سلام دوستان یه سوالی الان واسم پیش اومده و اونم اینکه شرکت گوگل که دارای سرورهای زیادی در اکثر مناطق هس . چطور این سرورها با هم در ارتباط هستن که مشکل پهنای باند براشون بوجود نمی آد ؟ یه سوال دیگه اینکه به نظرتون مخارج یه ماه نگهداری از سرورهاشون حدودا چقدر میشه ؟ ( خیلی دوس دارم بدونم که چقدر هزینه میکنن )
در اکثر مناطق!؟
فکر نکنم در چند منطقه باشن ، من یه مستند درباره شرکت گوگل دیدم ، سرور ها همه یه جا بود به نظرم ، خیلی هم تشکیلات واس سرد کردن و مدیریت داشتن و ...
اگر اینطور هم نباشه ، غولی مثل گوگل نباید مشکلاتی مثل پهنای باند براش پیش بیاد ....
تو ماه های اخیر هم گوگل اقدام به انتشار هزینه های نگهداری سرورها و پابرجا نگه داشتن سرویس هاش کرده ، سرچ کنید در این مورد .

Beginner2013
شنبه 05 فروردین 1391, 11:19 صبح
این گوگلم سرو و ته نداره که بگیم با چی نوشته شده.اما اگه منظور جستجو گر گوگل باشه میدونم که هستش با C++ (به خاطر کاراییش) نوشته شده ولی لایه های بالاییش اطلاعی ندارم.اما حدس میزنم جاوا باشه.

majid.ebrahimi
یک شنبه 06 فروردین 1391, 19:05 عصر
حالا بحث از استفاده ی گوگل از چندین زبان های برنامه نویسی برای مدیریت سایت استفاده می کنه شد لطفا کسی می دونه که چطور میشه زبان های مختلف رو به هم دیگه وصل کرد البته من اینطور فکر می کنم اگه رابط های دیگه ایی هم وجود داره آن ها را نام ببرید و این که چطور با زبان های مختلف میشه یه سایت ساخت!

MMSHFE
یک شنبه 06 فروردین 1391, 22:07 عصر
درمورد CGI یا Common Gateway Interface تحقیق کنید.