PDA

View Full Version : سوال: نمایش رکوردها با تعداد بالا؟!

ali190
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 19:29 عصر
باسلام و عرض خسته نباشید
من در حال حاضر مشغول انجام یک پروژه بایگانی هستم
در یک قسمت از این برنامه قراره اسامی و مشخصات کلیه افرادی که در این سازمان قرار پرونده هاشون بایگانی بشه ثبت نام بشن
کد-نام - فامیلی - سکونت - تحصیلات - نام پدر - ش.ش- و...
حالا میخوام این اطلاعات در یک گرید نمایش داده بشه و بعد از کلیک بر روی هر فرد چند تا جدول دیگه که در رابطه با این جدول رابطه یک به چند دارند فراخوانی بشن (مثل مدارکشون ، نامه های مرتبط باهاشون ، سوابق اجراییشون و...)
پس تا این جای کار جدول Base همون جدول افراد هست که سایر اطلاعات بر حسب رکوردهیا این جدول قراخوانی میشن
من در پروژم میخوام از گرید جانوس استفاده کنم ، چون از قابلیت RTL پشتیبانی میکنه ، ضمناً امکانات خوبی مثل گروه بندی ، فیلتر چند گانه و ... داره
حالا میخوام بدونم به نظر شما تمام اطلاعات رو یک ضرب در گرید نمایش بدم
مثلاً فرض بفرمائید 70000 هزار نفر در دیتابیس لود شده اند ، زمانیکه گرید باز میشه هر 70000 هزار نفر نمایش داده بشن؟
آبا این کار عاقلانه و مقرون به صرفه هست؟
از طرف دیگه اگر از روش دیگه ای استفاده کنم و اطلاعات رو بر حسب یک فیلد فیلتر کنم و بخشی از اونا رو نمایش بدم یا با دستور Top در یک Select Command گروهی از اطلاعات رو در گرید لود کنم ، عملاً دست یوزرم رو بستم ، اولاً اون به تمام اطلاعات در لحظه دسترسی نداه و ثانیاً با این کار سایر امکانات گردم (مثل گروه بندی ، فیلترینگ و ....) عملاً فلج میشه
ممنون میشم راهنماییم کنید
در ضمن خیلی خوشحالم این چند روزه این بخش بیشتر داره روی مباحث دیتابیس زوم میکنه ، انشاء الله این موضوع بتونه به همه کمک کنه
ممنونم
یاعلی

spring69
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 20:42 عصر
سلام
شما میتونید این کار رو برعهده کاربر بزارید مثل نرم افزار پاتریس
یعنی شما بیاید قبل از لود فرم از کاربر مثلا محدوده تاریخ بگیرید و همون محدوده رو براش نمایش بدید و اگر کاربر واقعا به همه داده ها نیاز داره خب دیگه حاضر شده که هزینشو پرداخت کنه (زمان) شما این کار رو برای کاربر آسون کنید.مثلا در نرم افزار پاتریس ، زدن دکمه '+' در صفحه وارد کردن محدوده تاریخ معنیش اینه که محدوده تاریخ برام مهم نیست و تمامی فاکتور ها رو برام نمایش بده.
یک راه دیگه هم صفحه بندی گریدتون هست.
و یه چیز دیگه هم که هست اینه که معمولا تو چنین برنامه هایی، همه فیلدها هیچوقت بدرد کاربر نمیخوره که میتونی تعداد فیلدهات رو کمتر کنی و برای نمایش کل فیلدهاش یه رکورد خاص یه گزینه اضافه کنی
-------
برای نمایش رکوردها نمایش یه پروگرس بار تو روحیه کاربر تاثیر داره (:لبخندساده:) که میتونی این کارو با این کد (http://barnamenevis.org/showthread.php?329105-%D8%A8%D9%87-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%86-progress-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%82%D9%81&p=1448064&viewfull=1#post1448064)انجام بدی