PDA

View Full Version : برنامه نویسی شی گرا (کلاس نویسی و..) با VB.net

sanaz12345
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 00:44 صبح
سلام ب همه
از دوستان یه آموزش برنامه نویسی شی گرا با VB.net بزارید
جستجو کردم اما مفید نبود
اگه امکان داره کلاس نویسی رو بیشتر توضیح داده باشه
و اگه امکان هم داره مثال هم بزارید (مخصوصا کلاس نویسی رو)

ممنون:لبخندساده:

alimanam
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 01:14 صبح
با سلام

به این لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?319334) سری بزنید فکر میکنم مشکلتون حل بشه .

موفــــــق باشید./

sanaz12345
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 03:05 صبح
سلام
از جوابتون ممنون
اما فایل شیگرایش رو قبلا تو یه جای دیگه دانلود کرده بودم
راستش ازش هیچی نفهمیدم
اگه میشه یه آموزش شیگرایی دیگه همراه با مثال برام بذارید
ممنون میشم

ROSTAM2
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 10:19 صبح
با سلام
منظور شما از کلاس نویسی ساخت کلاس جهت ایجاد شئ component هست؟

sanaz12345
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 10:35 صبح
حقیقتش من از شی گرایی هیچی نمیدونم!
اما میخوام با شی گرا و مفهومش و اینکه اصلا به چه دردی میخوره آشنا بشم و میخوام بدونم شی گرا چه دردی و دوا میکنه!
وی بی رو بلدم اما شی گرایش رو اصلا بلد نیستم (نه کد نویسی و نه مفهموم شی گرایی رو نمیدونم)
برای همین یه مقاله ای جزوه ای چیزی در مورد شیگرا و یه سمپل خوب که بتونم متوجه بشم از شما درخواست دارم

ممنون

Hybrid
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 11:29 صبح
سلام ،

داخل همون لینکی که دوست خوبمون دادن یک پی دی اف خیلی جالب در مورد برنامه نویسی شی گرا بود :

برنامه نویسی شئی گرایی در وی بی دات نت (http://alimanam.persiangig.com/download/pdf/OOP%20In%20VB.rar)

موفق باشید./

sanaz12345
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 11:39 صبح
ن به این شکل نمیخوام یعنی ازش هیچی متوجه نشدم. نه خوب توضیح داده و مثالاش اصلا به درد نمیخوره
بیشتر درباره کلاس نویسی میخوام بدونم
مثلا رابطه بین Actorها و روابط ارث بری بین انها
رابطه بین کلاس ها
رابطه ارث بری بین کلاس ها
(( در کل پیاده سازی UML با زبان VB.net رو میخوام))

امیدوارم دوستان کمکم کنن:افسرده:

ROSTAM2
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 11:55 صبح
خلاصه : برنامه ای که با اشیاء سر و کار داره
همونطور که می دونید هر شئ یه کلاس خاص داره شما هم می تونید برای اینکار یه پروژه جدید با انتخاب آیتم Windows Forms Control Library برای ساختن شیء ایجاد کنید این نوع پروژه از یک شئ UserControl بهره منده که می تونید برای اون خصوصیت
property ,Function,Subroutine, event, structure,enum
و .... بسازید که هر کدوم عملی انجام می دن که شما می خواید مزیت شئ این هست که می شه در پروژه های مختلف اون رو استفاده کرد و روی UserControl اشیاء دیگری رو بکار گرفت که به اون نیاز دارید
یه پروژه گذاشتم واسه دانلود ببین بدردت می خوره http://www.upitus.net/nfefjmu6d7kl

اینم نحوه استفاده از توابع اون
Dim Font_ As New Font(Font, FontStyle.Regular)

ExplorerBar1.AddTask("Play List", "Play List Control Items", My.Resources.Close_1, My.Resources.Close_2)
ExplorerBar1.AddTask("Control Media", "Media Controls Items")
ExplorerBar1.AddTask("Other Places", "Go to Somewhere with one click")
ExplorerBar1.AddTask("Control Panel Tools", "Visit Control Panel Tools with one Click", Font_, Color.Goldenrod)
ExplorerBar1.AddTaskItem(0, "Add File", "Add File to Play List", My.Resources.App_05)
ExplorerBar1.AddTaskItem(0, "Clear Play List", "Remove All Items from Play List", My.Resources.App_06)
ExplorerBar1.AddTaskItem(1, "Play", "Play Selected Item", My.Resources.App_08)
ExplorerBar1.AddTaskItem(1, "Pause", "Pause Media", My.Resources.App_09)
ExplorerBar1.AddTaskItem(1, "Back", "Back Media File", My.Resources.App_09)
ExplorerBar1.AddTaskItem(1, "Next", "Next Media File", My.Resources.App_09)
ExplorerBar1.AddTaskItem(1, "Stop", "Stop Media", My.Resources.Icon_47)

ExplorerBar1.AddTaskItem(2, "My Documents", "Go to my Documents place", My.Resources.Icon_127)
ExplorerBar1.AddTaskItem(2, "My Pictures", "Go to my Pictures place", My.Resources.Icon_128)
ExplorerBar1.AddTaskItem(2, "My Music", "Go to my Music place", My.Resources.Icon_129)
ExplorerBar1.AddTaskItem(2, "My Videos", "Go to my videos place", My.Resources.Icon_130)

ExplorerBar1.AddTaskItem(3, Explorer_Bar.ExplorerBar.DisplyItem.TextWithImage, "Add or Remove Programs", "Go to my Documents place", Me.Font, Color.BlueViolet)
ExplorerBar1.AddTaskItem(3, "Display Settings", "Go to my Pictures place", My.Resources.Icon_128)
ExplorerBar1.AddTaskItem(3, "Date and Time", "Go to my Music place", My.Resources.Icon_129)
ExplorerBar1.AddTaskItem(3, "Sound Settings", "Go to my videos place", My.Resources.Icon_130)
ExplorerBar1.AddTaskItem(3, "New Item", " Go to my videos place", My.Resources.Icon_130)
ExplorerBar1.AddTaskItem(3, "Rostam Item", My.Resources.App_09)
ExplorerBar1.AddTask(FlatStyle.Standard, "Abut Product...", "Product Information")

Me.Refresh()

برای استفاده از ایونت اون هم اینطوری عمل کن
Private Sub ExplorerBar1_TaskItemClick(ByVal index As Integer, ByVal Item As Integer) Handles ExplorerBar1.TaskItemClick

Select Case index
Case 0
Select Case Item
Case 0

case 1

case 2

end select

case 1
Select Case Item
Case 0

case 1

case 2

end select
case 2
Select Case Item
Case 0

case 1

case 2

end select
end select
End Sub

sanaz12345
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 14:41 عصر
مامان :گریه:
چرا کسی متوجه نمیشه
دست همتون درد نکنه
اما من هیچی بلد نیستم از شی گرا . یه چیزی بگید که از پایه برنامه نویسی شی گرا باشه
مثلا فرض کنید چند تا Actor داریم و میخوایم با یک کلاس و رابطه ارث بری این ها رو به هم وصل کنیم چه طوری باید کدشو بنویسیم
لطفا توضیح کامل + سمپل

خیلی ممنونم

فرید نجفلو
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 15:06 عصر
اما من هیچی بلد نیستم از شی گرا . یه چیزی بگید که از پایه برنامه نویسی شی گرا باشه
مثلا فرض کنید چند تا Actor داریم و میخوایم با یک کلاس و رابطه ارث بری این ها رو به هم وصل کنیم چه طوری باید کدشو بنویسیم
لطفا توضیح کامل + سمپل

شما چطوری VB.NET رو یاد گرفتید که هیچی از کلاس و شیئ گرایی نمی دونید؟!
هر کتابی که خونده باشید به صفحه 200 -300 نرسیده کلاس ، توارث و ... رو توضیح می ده
حتما می دونید ولی اشکالاتی دارید!
باید شما بگید تا چه حد از توارث ، پراپرتی ها ، Attributi ها چند ریختی و ... می دونید!
کم یا زیاد هر چی می دونید بگید تا ما هم مجبور نباشیم(و نمی تونیم) از اول توضیح بدیم!

مامان :گریه:

چیزی برای گفتن ندارم:ناراحت::متعجب:

sanaz12345
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 19:47 عصر
سلام دوستان
از این که میخواید کمکم کنید خوشحالم میکنه..:لبخندساده:
:لبخندساده:به نظرم اگه خودم یه سوال طرح کنم بهتر باشه:لبخندساده:
مثلا فرض کنید میخوایم کد نویسی کلاس ها و ارتباط بین این کلاس ها رو بنویسیم
چطور باید بنویسیم؟
لطفا توضیح (document) رو همراه با کد بذارید:لبخند: چون نمیفهمم!
(این یک نمونه کوچک Use case - UML)

ممنون از همه

ROSTAM2
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 20:03 عصر
راستشو بخوا ی من دقیق متوجه نشدم چطور ارتباطی میان کلاسها مد نظر شماست؟؟؟!

sanaz12345
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 22:16 عصر
راستشو بخوا ی من دقیق متوجه نشدم چطور ارتباطی میان کلاسها مد نظر شماست؟؟؟!
کلا کلاس نویسی و نحوه ارتباط بین کلاس ها رو بلد نیستم
مثلا دقت کنید

کلاس اول
شی = Company(شرکت)

کلاس دوم
شی= Employee (کارمند)

حالا میخوام این دوتا کلاس رو بنویسم و بهم دیگه ارتباط بدم

از دستور Structure توی کلاس استفاده کن اگه می خوایی به هم مرتبط باشند
توی یه کلاس می تونی از تعداد زیادی Structure استفاده بکنی
ای کیو من پایینه و دیر متوجه میشم. اگه میشه مثال بزنید و تو کاربرد بهم نشون بدید.

تروخدا . من باید یاد بگیرم!!!!!!!!!!!!:گریه::گریه:

ROSTAM2
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 22:56 عصر
Employee

Public Class Employee
Public Name, Family, Addres, Phone As String
End Class

Company

Public Class Company
Public CompanyEmployees As New List(Of Employee)
End Class

اگه یه لیست ویو داشته باشیم با 4 ستون پر از اطلاعات
نام و فامیل و تلفن و آدرس اینطور مقدار میدیم به متغیر کلاسمون
این متغیر که از نوع کلاسمون در قسمت Declarations تعریف می کنیم
Dim CompanyInfo As New Company

اینا رو تو یک Event از کلیک یک کلید برای وارد کردن اطلاعات لیست

Dim itm As New Employee
CompanyInfo.CompanyEmployees.Clear()
With listView1
For i = 0 To .Items.Count - 1
itm.Name = .Items(i).Text
itm.Family = .Items(i).SubItems(1).Text
itm.Phone = .Items(i).SubItems(2).Text
itm.Addres = .Items(i).SubItems(3).Text
CompanyInfo.CompanyEmployees.Add(itm)
Next
End With

و این رو برای فرا خوانی اطلاعات به کار می گیریم

For i = 0 To CompanyInfo.CompanyEmployees.Count - 1
With listView1.Items.Add(CompanyInfo.CompanyEmployees.I tem(i).Name)
.SubItems.Add(CompanyInfo.CompanyEmployees.Item(i) .Family)
.SubItems.Add(CompanyInfo.CompanyEmployees.Item(i) .Phone)
.SubItems.Add(CompanyInfo.CompanyEmployees.Item(i) .Addres)
End With
Next
می تونی امتحان کنی ببین درست کار میکنه یا نه

sanaz12345
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 23:37 عصر
خیلی عالی:تشویق:
اما اگه میشه درباره کلاس دوم بیشتر توضیح بدید

ROSTAM2
جمعه 04 فروردین 1391, 07:53 صبح
Public Class List(Of T)
Inherits System.Object
Member of System.Collections.Generic
Summary:
Represents a strongly typed list of objects that can be accessed by index. Provides methods to search, sort, and manipulate lists

يک ليست متغير از اطلاعات با نوع داده اي که شما مي خوايد
که مي تونيد به اون اطلاعات اضافه کنيد وويرايش کنيد حذف کنيد سورت کنيد
داخل اون جستجو کنيد و ...

System.Collections.Generic.List(Of T)

T هر نوع داده یا کلاسی که می خوای

اطلاعات در مورد متدها و خصوصيت هاش مي خوايي
Object Browser

hakim22
جمعه 04 فروردین 1391, 12:23 عصر
حتی String ها در وی بی دات نت به صورت یک شی هستند و نه یک نوع و کلی متد ، خصوصیت دارند ، از هر ده خطی که در وی بی دات نت برنامه نویسی میشه 9 تاش مربوط به یک کلاس میشه و از یک استفاده میشه ، آموزشش و اطلاحاتش هم در حوصله و فضای یک تاپیک نیست ، اینهمه کتابهای مرجع فارسی با مثال های فراوان ، یکیش رو تهیه کنید و مطالعه بفرمایید دوست عزیز.

sanaz12345
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 19:18 عصر
از دوستمون که کد گذاشتن تشکر میکنم:لبخندساده:
ولی اما

اینهمه کتابهای مرجع فارسی با مثال های فراوان ، یکیش رو تهیه کنید و مطالعه بفرمایید دوست عزیز.
اگه امکان داره
یه کتابی کهع مرجع UML که کدنویسیش(کلاس نویسیش) VB.net باشه رو بهم معرفی کنید
توی کتابی که معرفی میکنید
نمودار كلاس (Class Diagram) با کد نویسی VB.net
نموداراشیاء (Object Diagram) با کد نویسی VB.net
تا تهیه کنم و مطالعه بفرمایم:لبخند:

sanaz12345
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 21:38 عصر
:گریه: چرا هیچ کس به من توجه نمینمویه؟؟ :گریه:
لطفا کمک کنید دوستان!!

Hybrid
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 21:46 عصر
:گریه: چرا هیچ کس به من توجه نمینمویه؟؟ :گریه:
لطفا کمک کنید دوستان!!

دوست عزیز ، سلام ،

دلیله اینکه کسی به شما کمک نمیکنه اینه که کسی وقت نداره همین!!! شما میخواین کل کلاس نویسی رو یاد بگیرین که در این تاپیک نمیگنجه آموزشش ، یک پی دی اف بهتون معرفی کردم که گفتین راحت نیست !

خوب شما اول باید اونو بخونین بعد هر جایی که مشکل داشتین بپرسین ، اگه هم منابع دیگری میخواین داخل گوگل جستجو کنین تا کلی مطلب آموزشی چه به زبان فارسی و چه لاتین واستون بیاره.

امیدوارم از حرف های من ناراحت نشده باشین.

موفق باشید./

sanaz12345
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 23:11 عصر
چرا به خودت سخت گرفتی اونقدرا هم که فکر میکنی سخت نیست تا حالا با class builder vb6 کلاس ساختی؟ اگه نه که یه امتحانی بکن ...

نه با اون کلاس نساختم. حقیقت من فقط سی شارپ و دات نت بلدم. و اصلا 6 کار نکردم

می تونی با اون کلاسها رو به هم مرتبط کنی و براشون هر چقدر دلت می خواد متد و خصوصیت و .... تعریف کنی
این تایپیک رو پیدا کردم
http://barnamenevis.org/showthread.php?3953-UML-%D9%85%D9%81%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%85-%D9%85%D9%82%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C
اما فقط uml گفته و هیچ مثالی با vb.net نزده

دلیله اینکه کسی به شما کمک نمیکنه اینه که کسی وقت نداره همین!!!
:ناراحت:

شما میخواین کل کلاس نویسی رو یاد بگیرین که در این تاپیک نمیگنجه آموزشش ،
هیچ کی منو دوست نداره:گریه:

یک پی دی اف بهتون معرفی کردم که گفتین راحت نیست !
اخه اون پی دی افی که توی پست 6 گذاشتید اصلا هیچ ربطی به UML نداره. اگه میشه پی دی افی بزارید که uml باشه و مثال های کلاس نویسیش رو با VB.net نوشته باشه. (من همچین چیزی تو اینترنت پیدا نکردم)

امیدوارم از حرف های من ناراحت نشده باشین.
از اینکه سعی دارید کمکم کنید متشکرم:لبخندساده: ولی بازم همچنان منتظر دوستانم!

mansourii
جمعه 11 فروردین 1391, 14:27 عصر
اگه میخوای کلاس دیاگرام رو همراه با مثال یاد بگیری (اگه منظورت اینه) یسری به این ادرس بزن!
http://www.codeproject.com/Articles/15885/Class-Diagram-in-VS-NET-2005

اگه منظورت این نیست سوالت رو واضح بگو. چون فهم سوال نصف جوابه!

lastmory
جمعه 11 فروردین 1391, 14:40 عصر
سلام ببین این بدردت میخوره ؟؟؟؟ :لبخند:
http://mihandownload.com/2012/03/amozesh-barnamenevisi-sheygara-dar-21rooz.php

sanaz12345
جمعه 11 فروردین 1391, 18:31 عصر
اگه میخوای کلاس دیاگرام رو همراه با مثال یاد بگیری (اگه منظورت اینه) یسری به این ادرس بزن!
http://www.codeproject.com/Articles/...in-VS-NET-2005

اگه منظورت این نیست سوالت رو واضح بگو. چون فهم سوال نصف جوابه!
دقیقا منظورم همین بود
اون سایتم خیلی مفید بود:لبخندساده:
اما
من نمیدونم چطوری باید از روی کلاس وراثت رو انجام داد
GET و SET رو نفهمیدم
اگه میشه یه مثال برام بزارید تا دانلود کنم و گت و ست رو هم توضیح بدید

سلام ببین این بدردت میخوره ؟؟؟؟
http://mihandownload.com/2012/03/amo...dar-21rooz.php
دست شما درد نکنه
رمزی که تو سایت گفته معتبر نیست . ولی همین رو یه سایت دیگه ای داشت و دیدم
اما با VB.net نبود با C++ و java بود:ناراحت:
دستتون درد نکنه وراثت و گت و ست رو توضیح بدید!
از همه دوستان ممنونم:لبخندساده:

lastmory
جمعه 11 فروردین 1391, 19:48 عصر
زبان اصلی اگه میخونی

http://developerpro.mihanblog.com/post/category/2

sanaz12345
شنبه 12 فروردین 1391, 11:29 صبح
زبان اصلی اگه میخونی

http://developerpro.mihanblog.com/post/category/2
مطمئنید که درباره کلاس دیاگرام نوشته؟:متفکر:
خودتون مطالعه کردید؟

sanaz12345
شنبه 12 فروردین 1391, 20:22 عصر
هلپ می!
:ناراحت::ناراحت::ناراحت::نار حت::ناراحت::ناراحت::ناراحت:: اراحت::ناراحت::ناراحت::نارا ت::ناراحت::ناراحت::ناراحت::ن راحت::ناراحت::ناراحت::ناراح ::ناراحت::ناراحت::ناراحت::نا احت::ناراحت::ناراحت::ناراحت: :ناراحت::ناراحت::ناراحت::نار حت::ناراحت::ناراحت::ناراحت:: اراحت::ناراحت::ناراحت::نارا ت::ناراحت::ناراحت::ناراحت::ن راحت::ناراحت::ناراحت::ناراح ::ناراحت::ناراحت::ناراحت::نا احت::ناراحت::ناراحت::ناراحت: :ناراحت::ناراحت::ناراحت::نار حت::ناراحت::ناراحت::ناراحت:

sepehr.net
شنبه 12 فروردین 1391, 20:41 عصر
سلام

یه کتاب داشتم ، امیدوارم مفید باشه

alimanam
یک شنبه 13 فروردین 1391, 03:32 صبح
با سلام

کلاس نویسی علی ماشاا.. خودش یه کتاب 1000 هم میتونه باشه ( با اقراق ! ) همون طوری که دوستان گفتن شما بهتره کمی بیشتر وقت بزارین و تلاش مضاعف کنین و هرکجا که براتون نامفهوم بود سوال کنین نه این یه سوال کلی بپرسین کسی هم ندونه ( نمیتونه ) کل مباحث رو براتون توضیح بده .

و اما در مورد سوالی که در مورد Get و Set و چطوری از روی کلاس یه نمونه بسازین رو کمی باز میکنم امیدوارم که متوجه بشین .

ببین دوست عزیز شما وقتی یک کلاس مینویسی حالا این کلاس میخواد یک کنترل باشه یا یه رفرنس که متشکل شده از چندتا فانکشن و متد و ... هنگامی که میخواین از این کلاس در یک قسمت از برنامه استفاده خاصی بکنین باید یک نمونه بسازین که به صورت کلی اینجوری نوشته میشه :

Private objName As New ReferenceName.className

که در اینجا objName نامی هست که به این نمونه اختصاص دادیم .
ReferenceName نام رفرنس یا کنترلی هست که نوشتیم .
classname نام کلاسی هست که ما میخوایم ازش نمونه بسازیم .

شما میتونی در ابتدای پروژه یا برنامه رفرنس مورد نظر رو اضافه (Add Reference ) کنی و بدون اینکه نام رفرنس رو ذکر کنی فقط نام کلاس مربوطه رو بنویسی یعنی کد بالا اینجوری تغییر کنه :

Imports ReferenceName

Private objName As New ClassName

خوب تا اینجا ما تونستیم از کلاسی که نوشتیم یک نمونه بسازیم . و اما توضیحات تکمیلی :

شما میتونی در کلاسی که نوشتی جوری کدنویسی بکنی که هنگامی که قراره یک نمونه از این کلاس ارث بری بشه بعضی از پارامترهای مورد نظر خودت رو هم مقدار دهی کنی , چطوری ؟

کافیه در کلاسی که مینویسی کد زیر رو اضافه کنی :

Public Sub New(ByVal parameter1 As String, ByVal parameter2 As Int32)
Property1 = parameter1
Property2 = parameter2
End Sub

که در اینجا Property1 و Property2 بوسیله parameter1 و parameter2 مقدار دهی شدن ( بوسیله Function New ) . حالا به فرض استفاده از کد ذکر شده در کلاس مورد نظر کدهای مطرح شده در قسمت بالا به این صورت قابل تعریف هستن : ( به فرض اینکه شما 2 تا Property در کلاس نوشته باشی به اسم MyName و Age

Private obj1 As New className("Ali dakhilzadeh", 22)
)

در کد بالا ما مقادیر پروپرتی های MyName و Age رو هنگام ساخت یک Instance یا نمونه از کلاس className مقدار دهی کردیم !

خوب حالا که تا قسمتی بحث ارث بری از کلاس روشن شد بریم به سوال دوم شما که Set و Get باشه :

ببین دوست عزیز ست و جت به صورت معمول هنگامی استفاده میشن که بخوایم یک پروپرتی ( Property ) ایجاد کنیم ( برای کلاس مورد نظر خودمون ) اگه این پروپرتی فقط خواندنی باشه دیگه نیازی به Set نداره چون فقط خواندنی هست و کاربر نباید و نمیتونه مقدار این پروپرتی رو تغییر بده این نوع پروپرتی ها به صورت معمول برای نمایش اطلاعات یک رخداد خاص استفاده میشن . برای مثال شما Progress یک نخ رو در نظر بگیرین شما مثلا وقتی دارین یک فایل رو دانلود میکنین احتمالا یک Progressbar دارین که درصد دانلود شدن اون فایل رو بهتون نمایش میده ! مقدار این درصد به صورت فقط خواندنی هست یعنی اینکه کاربر نباید و نمیتونه درصد دانلود شدن اون فایل رو دستکاری کنه چون دسترسی به منابع اون نداره . شما این کد رو در نظر بگیرین :

Public ReadOnly Property ClassOwner() As String
Get
Return "Ali Dakhilzadeh"
End Get
End Property

در این قطعه از کد با توجه به نوع پروپرتی که از نوع فقط خواندنی ( ReadOnly ) بود فقط از Get استفاده کردیم .

و اما Set :

برای اینکه بتونیم مقدار یک Property رو تغییر بدیم باید کد بالا رو به صورت زیر تغییر بدیم :

Private _classOwner As String = String.Empty
Public Property ClassOwner() As String
Get
Return _classOwner
End Get
Set(ByVal value As String)
_classOwner = value
End Set
End Property

دیگه نیازی به توضیح بیشتر حس نمیشه که Value منظور همان مقداری هست که ما بعداً میتونیم مقداردهی اش کنیم .

من یک سورس کوچک با توجه به این موارد توضیح داده شده برای شما نوشتم میتونین تمرین کنین و اگر سوالی بود بگین دوستان دیگر بهتر و بیشتر راهنمایی میکنن .

موفـــــق باشید./

sanaz12345
یک شنبه 13 فروردین 1391, 20:18 عصر
سلام و ممنون از پاسخ خوبتون
اما یه چیزی!

Private obj1 As New className("Ali dakhilzadeh", 22)
این کد یعنی اینکه شما از کلاسی که قبلا نوشته بودید ارث بردید؟ به این کار میگن ارث بری از کلاس؟؟

Hybrid
یک شنبه 13 فروردین 1391, 22:31 عصر
با اجازه دوست بسیار عزیز Alimanam

اون کدی که رو که گذاشتین یک Instance یا نمونه از اون کلاس رو میسازه ، و امکان استفاده از خصوصیات و متد های کلاس رو به وسیله ی اون شی امکان پذیر میکنه

alimanam
دوشنبه 14 فروردین 1391, 13:26 عصر
با سلام و تبریک سال نو خورشیدی

با عرض ادب و احترام به دوست بسیار خوبم من هم چند خط به توضیحات VbBoss اضافه میکنم .

ببین دوست عزیز خانم Sanaz شما در سوالی که داشتین که آیا با این کد کلاسی که نوشتیم رو به ارث بردیم یا نه ؟ باید عرض کنم بله دقیقاً شما با ایجاد یک Instance یا نمونه از این کلاس در واقع یک شیء از کلاس پدر به ارث بردین یعنی اینکه به تمامی خصوصیات و متدها و ویژگیهای کلاس پدر دسترسی خواهین داشت . ارث بری که در برنامه نویسی شیء گرایی بیشتر نمود رو پیدا کرده خودش یه بحث مفصله و همونگونه که عرض کردم در یک خط و 20 خط نمیشه توضیحش داد و نیاز به وقت بیشتر داره شما بهتره در این مورد چندتا فایل pdf یا مقاله بخونین خیلی روان و سلیس توضیح داده حتما هم نیاز نیست به زبان خاصی باشه به هرزبانی که باشه تقریبا مباحثش شبیه به هم دیگه است .

وراثت خودش به 2 مبحث مجزا تفکیک میشه :

1- وراثت منفرد یا Single Inheritance
2- وراثت چندگانه یا Multiple Inheritance

برای اطلاعات بیشتر سرچ سرچ سرچ (http://www.google.com/#hl=en&sclient=psy-ab&q=%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87+%D9%86%D9%8 8%DB%8C%D8%B3%DB%8C%2B%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%AB%D8% AA&oq=%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87+%D9%86%D9% 88%DB%8C%D8%B3%DB%8C%2B%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%AB%D8 %AA&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=hp.3...3737l10677l0l10907l18l17l0l1l1l1l811l8 368l3-1j8j4j3l17l0.frgbld.&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=ce7868657b5cb0e2&biw=1280&bih=681) . باز هم خاطر نشان میکنم نیاز نیست حتما حتما به زبان VB.NET باشه اکثرا مطالبشون شبیه به هم دیگه است .

موفـــــق باشید./