PDA

View Full Version : وصل شدن به پایگاه داده

atefe_piriaee
شنبه 05 فروردین 1391, 12:10 عصر
سلام
من یک پایگاه داده access دارم که میخوام از طریق برنامه بهش وصل بشم و بتونم عملیات حذف و اضافه و ویرایش رو انجام بدم.
پایگاه داده رو کجا باید بسازم که اگه خواستم برنامه رو روی هرسیستمی نصب کنم برای وصل شدن بهش مشکلی پیش نیاد؟

ircast
شنبه 05 فروردین 1391, 12:20 عصر
سلام
توی برنامه access بانکتون رو طراحی کنید بعد میتونید بهش وصل بشین و روی اون عملیات درج و حذف و... انجام بدین
نه خوشبختانه روی همه سیستم ها جواب میده
موفق باشید

amirzazadeh
شنبه 05 فروردین 1391, 20:09 عصر
سلام
همون طور كه دستمون فرمودند مسير ساخت پايگاه داده زياد مهم نيست بلكه اين كانكشن استرينگ هست كه عمل اتصال رو انجام ميده و بهتر هست كه در ابتداي اون به جاي نام درايو تنها از علامت" \" استفاده كنيديعني به عنوان مثال به جاي:

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\mydatabase.mdb;User Id=admin;Password=;

از

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=\mydatabase.mdb;User Id=admin;Password=;

دراين حالت ديتا بيس در هر درايو قابل دستيابي هست.
..........................
موفق باشيد

rashidizx
یک شنبه 06 فروردین 1391, 17:00 عصر
هر وقت خواستی بانک اطلاعاتی رو طراحی کنی یادت نره که اسم ستون ها رو داخل ردف اول بنویسی
و با چه زبونی مینویسی اگه سی شارپ هست تا کدهاش رو بزارم
:)

atefe_piriaee
دوشنبه 07 فروردین 1391, 11:01 صبح
ممنون از راهنمایی هاتون.
آره با c# می نویسم اگه لطف کنی و بیشتر توضیح بدی ممنون می شم

rashidizx
دوشنبه 22 خرداد 1391, 17:59 عصر
OleDbConnection con = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=bookstore.mdb");
OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter("select * from info", con);
OleDbCommandBuilder com = new OleDbCommandBuilder(da);
DataSet ds = new DataSet();
da.Fill(ds);
dataGridView1.DataSource = ds.Tables[0];

محمد رضا انوری
سه شنبه 23 خرداد 1391, 08:33 صبح
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
من میخواستم بپرسم که میشه واسه linked table manager هم فرمی درست کرد که از طریقه اون فرم بشه جداول رو به برنامه لینک کرد . یعنی منظورم اینه که من کاربر و نمی خوام به پشت برنامه بکشونم . چون برنامه تحت شبکه است میخوام کاربر بیاد از طریق یک فرم اطلاعات اصلی رو (که بروی سرور هست ) به برنامه وصل کنه . و این ارتباط هیچ پیچیدگی خاصی نداره .

محمد رضا انوری
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 14:10 عصر
دوست بزرگوار راهنمایی بفرمائید .

محمد رضا انوری
شنبه 27 خرداد 1391, 08:00 صبح
بزرگوارن عزیز لطفاً راهنمایی فرمائید .
که میشه واسه linked table manager هم فرمی درست کرد که از طریقه اون فرم بشه جداول رو به برنامه لینک کرد .

محمد رضا انوری
سه شنبه 30 خرداد 1391, 10:48 صبح
جناب آقای amirzazadeh مدیریت محترم بخش شما نظری ندارید