PDA

View Full Version : سوال: مشورت در مورد استفاده از cms open source یا نوشتن cms

rrasheli
شنبه 05 فروردین 1391, 12:26 عصر
سلام
از دوستان می خوام که نظرشون رو در مورد نوشتن سیستم مدیریت محتوا (cms) و یا استفاده از cms open source بگن.
کدوم بهتره و خوب به درد می خوره؟
اگه cms open source کدومش؟ DotNetNuke, Umbraco,...
ممنون

rezaomigo
شنبه 05 فروردین 1391, 19:05 عصر
خوب باید نگاه کنی سایتت به کدوم بیشتر میاد مثلا اگر سایتت را می خواهی تمام قسمت ها را باب میلت باشه باید خودت cms بنویسی اگر که می خواهی یه سیات سریع و کلیشه ای درست کنی بهتر هست که از cms استفاده کنی که پیشنهاد من dotnetnuke هست...

rrasheli
شنبه 05 فروردین 1391, 22:49 عصر
خب من فقط سایت خودم نیست و می خوام چند تا سایت که مال کسای دیگه هستش رو راه اندازی کنم.
دوستان و استاتید نمیخوان نظری بدن؟

mehrdad85
یک شنبه 06 فروردین 1391, 02:17 صبح
سلام
به نظر من این که اکتفا کنی که کدوم روش بهتره هر چقدر هم که دوستان نظر بدن باز هم شاید نتونه خیلی کمکت کنه
اگه واقعا دوست داری که به نتیجه قابل قبول برسی باید یه cms را بلد باشی چطور باهاش کار کنی بعد خودت متوجه میشی این cms تا چه حد میتونه مشکلات را حل کنه و چقدر نیازات را برآورده میکنه و اگه تا حدو حدودی اشراف داشته باشی به cms مذکور اون موقع وقی یه پروژه میگیری میتونه راحتتر تحلیل کنی که آیا پیاده سازی اون با cms امکان پذیره و چه کارایی خواهد داشت
این نکته را هم نباید فراموش کرد که نوشتن یه cms کار چندان راحتی نیست و هم زمان میبره و هم اینکه نکات و تکنیک های زیادی را نیاز داره که کار کردن روی اون باید با برنامه ریزی و هدف باشه البته منظور من یه cms هست که اگه هر چقدر هم زمان میبره مثل یه cms آماده و open source نباشه و حرفی واسه گفتن داشته باشه که cms های open source نداشته باشن .

این نظر شخصیه من در این زمینه هستش
امیدوارم که دوستان نظر خودشونو بگن و تجربیاتشون را شیر کنن
موفق باشید

rrasheli
یک شنبه 06 فروردین 1391, 13:25 عصر
می دونم نوشتن cms کار ساده ای نیست ولی خب میخوام ببینم کدوم بهتره واسه سایت زدن؟
من خودم تا حالا واسه سایت هام از جوملا و ورد پرس استفاده کردم راضی بودم ولی خوب میخوام که با asp باشه.
حالا دوستان دیگه نظر بدن ببینیم نتیجه چی میشه