PDA

View Full Version : add class

m.khani_121
یک شنبه 06 فروردین 1391, 00:38 صبح
دوستان کسی طریقه اضافه کردن کلاس تو ویژوال رو میدونه ؟؟

سرچ کردم ولی مرتبط نبود .

amin1softco
یک شنبه 06 فروردین 1391, 13:12 عصر
در سی++ که کاره خاصی لازم نیست باید بنویسید class و ادامه تعریف ها رو انجام بدید ؟!!
http://www.codepedia.com/1/CPP-Beginners-Tutorial-III

m.khani_121
یک شنبه 06 فروردین 1391, 13:18 عصر
در سی++ که کاره خاصی لازم نیست باید بنویسید calss و ادامه تعریف ها رو انجام بدید ؟!!
http://www.codepedia.com/1/CPP-Beginners-Tutorial-III

نه عزیز من میخوام کلاسی رو که نوشتما رو به کتابخانه اضافه کنم که بعدا ازش استفاده کنم . یعنی کلاسی رو که نوشتم خودش یه header بشه .

amin1softco
یک شنبه 06 فروردین 1391, 13:48 عصر
تا جایی که من کار کردم. همچین ابزاری ندیدم ولی خوب اینجا رو بخونید فکر کنم مفید باشه http://bytes.com/topic/c/answers/135954-automatic-c-header-generation

m.khani_121
یک شنبه 06 فروردین 1391, 14:23 عصر
تا جایی که من کار کردم. همچین ابزاری ندیدم ولی خوب اینجا رو بخونید فکر کنم مفید باشه http://bytes.com/topic/c/answers/135954-automatic-c-header-generation

یعنی من نمیتونم مثلا یه کلاس stack بنویسم بعد تو کتابخونه ذخیره اش کنم بعد تو یه برنامه دیگه بیام تو headar بنویسم include "stack.h" . بعد از کلاس استفاده کنم ؟؟

vistacali
یک شنبه 06 فروردین 1391, 14:27 عصر
تا جایی که من هم کار کردم میشه این کار رو کرد اینم فیلم اموزش ساختش خیلی راحت هست

مدت فیلم 3 دقیقه حجمشم زیاد نیست لینک مشاهده (http://www.youtube.com/watch?v=vendfK3QaGs)

اگر توی یوتیوپ بگردی خیلی فیلمهای بدردبخوری میتونی پیدا کنی در این زمینه

پیروز موفق و سربلند باشی

Arcsinos
یک شنبه 06 فروردین 1391, 15:34 عصر
سلام به برادران مومن و بسیجی، واسه چی شلوغش می کنید :لبخند:؟ فکر کنم منظور دوستمون اینه که میخواد یه هدر بسازه و در اختیار دیگران قرار بده . دوست عزیز این کار هیچ کاری نداره . همون طور که میدونی توی ویژوال استادیو چند تا پوشه هشت که یکیش Source Fileهستش و یکی هم Header File . خب توی Source File که یه فایل main.cpp (فرض می کنیم) هست که برنامه ی اصلیته ، حالا برای ساخت هدر دو تا کار میتوی کنی یکی اینکه روی پوشه ی header کلیک راست کنی و گزینه ی Add رو انتخاب کنی و تو پنجره ای که باز میشه (header file(.h رو انتخاب کنی و کل کلاست رو یه جا توی هدرت پیاده کنی، یا میتونی همین کارو کنی و و فقط پروتوتایپ های توابع کلاست رو توی هدر بیاری و توابع رو توی یه فایل دیگه مثلا اگه هدرت myHeader.h باشه ، myhearder.cpp بسازی و توابعت رو توی این فایل تعریف کنی . که معمولا دو تیکه می کنن . عکس زیر گویا تر است.

amin1softco
یک شنبه 06 فروردین 1391, 17:14 عصر
به خدا ما این ستاره ها رو تو آسیاب زرد نکردیم !!
شما جفتتون فقط روش اضافه کردن یک هدر به پروژه را نمایش دادید چه اون فیلم یوتوب و چه این عکسه 4 مرحله ایی ولی به این تکه از جمله توجه نکردید:

یعنی کلاسی رو که نوشتم خودش یه header بشه . در پستی هم که لینک دادم دو تا برنامه برای ساخت اتوماتیک هدر از روی فایل cpp وجود داشت

The only tools I have found are "chic" and "lzz".
بهتره قبل از جواب , سوال رو خوب درک کنیم.

Arcsinos
یک شنبه 06 فروردین 1391, 18:12 عصر
چه شیر تو شیری شد :لبخند: . ما قسد جسارت نداشتیم :خجالت::خجالت::خجالت:

به خدا ما این ستاره ها رو تو آسیاب زرد نکردیم !! :تشویق::تشویق::تشویق: ستاره های منو که رنگشون سبزه می بینید؟ اینا سبزه ی عید بودن که سر سفره ی هف سین دزدیدمشون :لبخند::لبخند::لبخند:

در پستی هم که لینک دادم دو تا برنامه برای ساخت اتوماتیک هدر از روی فایل cpp وجود داشت

حالا واقعا برای ساخت یه هدر از روی فایل cpp. اینهمه کار لازمه ؟ والا من extention فایل cpp. رو کردم h. و تونستم includeش کنم و ازش استفاده کنم.:متعجب::متعجب::متعجب:

بهتره قبل از جواب , سوال رو خوب درک کنیم.

آقا من به شخصه اعتراف میکنم شعور ندارم :لبخند:و اینجور مسائل فلسفی رو نمیتونم درک کنم، در ذهن فندوقیه من نمی گنجند .:لبخند::لبخند::لبخند:

یعنی کلاسی رو که نوشتم خودش یه header بشه

برداشتی که من از این جمله می کنم اینه که کلاسی رو که ساختیم تو مثال من کلاس hello خودش یه هدر بشه و ما بتونیم توی برنامه includeش کنیم و ازش استفاده کنیم و نیازی به تعریف کلاس توی فایل main.cpp نداشته باشیم. حالا دیگه نمی دونم برداشت شما چیست و یا منظور نویسنده چیست:متفکر::متفکر::متفکر:

با تشکر از همه ی دوشتان :لبخند::لبخند::لبخند:

amin1softco
یک شنبه 06 فروردین 1391, 18:34 عصر
ای بابا ولش کن دنبال حرف رو
ولی من برداشتم این بود که خوده ویژوال فایل هدر رو ایجاد کنه یا یک چیزی تویه این مایه ها...

m.khani_121
یک شنبه 06 فروردین 1391, 19:28 عصر
Arcsinos :
برداشتی که من از این جمله می کنم اینه که کلاسی رو که ساختیم تو مثال من کلاس hello خودش یه هدر بشه و ما بتونیم توی برنامه includeش کنیم و ازش استفاده کنیم و نیازی به تعریف کلاس توی فایل main.cpp نداشته باشیم. حالا دیگه نمی دونم برداشت شما چیست و یا منظور نویسنده چیست:متفکر::متفکر::متفکر:

با تشکر از همه ی دوشتان :لبخند::لبخند::لبخند:[/QUOTE]

منظور منا ایشون بهتر فهمیدن . شایدم من سوالا درست مطرح نکردم . در هر صورت راهنمایی های همه ی دوستان عالی بود . ممنون

amin1softco
یک شنبه 06 فروردین 1391, 19:35 عصر
به هر حال من تسلیم ...

m.khani_121
یک شنبه 06 فروردین 1391, 19:38 عصر
آقایون یه چیزی الان فهمیدم . تو یکی از راهنمایی های دوستان بود که هدری که میسازیم فقط برا همون برنامه بود . ولی من میخوام تو هر برنامه ای که میخوام این هدر رو اضافه کنم . الان از کدوم راهنمایی باید استفاده کنم ؟؟؟

vistacali
یک شنبه 06 فروردین 1391, 19:53 عصر
آقایون یه چیزی الان فهمیدم . تو یکی از راهنمایی های دوستان بود که هدری که میسازیم فقط برا همون برنامه بود . ولی من میخوام تو هر برنامه ای که میخوام این هدر رو اضافه کنم . الان از کدوم راهنمایی باید استفاده کنم ؟؟؟

همون هدر رو با پسوند .hذخیره کن و به برنامت اضاف کن

m.khani_121
یک شنبه 06 فروردین 1391, 19:58 عصر
همون هدر رو با پسوند .hذخیره کن و به برنامت اضاف کن

یعنی من تو هر برنامه اسمه هدری رو که ساختم مثل هدر conio یا هر چیز دیگه بزنم بدون این که بخوام فایلشا به برنامه اضافه کنم ؟؟

Arcsinos
یک شنبه 06 فروردین 1391, 20:19 عصر
یه کار راحت تر اینه که هدر رو که ساختی برداری توی مسیر هدر های خود ویژوال استادیو کپیش کنی . توی کامپیوتر من این مسیر اصلیه فایل های هدر هست . مگر اینکه بخوای تو هر برنامه به قول دوستمون اون فایل هدرت رو کنار برنامه ی اصلی نگه داری . ولی اگه زیاد ازش استفاده می کنی مثل conio.h کپی کن تو روتِ اصلی. (البته به شرطی که توابعت رو هم توی همون فایل هدر تعریف کرده باشی، یعنی دو تیکه نباشه . اگه دو تیکه باشه فایل cpp. حتما باید کنار برنامه ی main.cpp باشه)

C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio 10.0\VC\include