PDA

View Full Version : مبتدی: اخرین سطر بروز رسانی شده

Emir New
یک شنبه 06 فروردین 1391, 09:55 صبح
با سلام
من می دونم به احتمال زیاد این سوال من تکراری هست ولی من تو این نتونستم پیداش کنم
می خواستم بدونم که چطور بفهمم که توی اس کیوال اخرین رکوردی که بروزرسانی شده چی هست تا بتونم به کاربر نمایشش بدم

sarbaz_esf
یک شنبه 06 فروردین 1391, 14:28 عصر
سلام
خوب فکر کنم بهترین راه ممکن این باشه که شما در تیبل مورد نظرتون یک فیلد تعریف کنید به نام update و با هر بار زدن دکمه ثبت تاریخ و ساعت جاری سیستم را درون فیلد مورد نظر ثبت کنه وبعد تیبل را بر اساس فیلد update ان را مرتب کنی (sort ascending) کنی و اولین سطر را به کاربر نمایش دهی

Hybrid
یک شنبه 06 فروردین 1391, 23:54 عصر
سلام ،

اگه جزئیات بیشتری از سوالت رو مطرح میکردی بهتر میشد راهنمایی کرد ، مثلا چه وقتی میخواین این سطر رو به کاربر نشون بدین ؟؟ بعد از اینکه برنامه رو بست هم بشه آخرین سطری که ویرایش شده رو مشاهده کرد؟؟

لطفا جزئیات رو خوب مشخص کن.

یکی از روش ها همونه که دوستمون گفتن ، یکی از راههای دیگه اینه که بیای کلی اون سطر رو داخل Setting ها ذخیره کنی و بعدا سطر مورد نظر رو سلکت کنی ، اگه با Settting ها آشنایی نداری یک تاپیک زدم دیدنش خالی از لطف نیست !

آموزش: آموزش Settings (http://barnamenevis.org/showthread.php?331456-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-Settings-%28%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%AF%29)

موفق باشید./

Emir New
دوشنبه 07 فروردین 1391, 10:20 صبح
با تشکر از راهنمایی شما
من در برنامه که دارم می نویسم یه دکمه دارم که باهاش عمل ذخیره و ابدیت رو انجام میدم می خوام وقتی عمل رفرش رو انجام میدم تا اطلاعات اضافه شده در گرید ویو دیده بشه
میخوام دقیقا بره روی همون رکوردی که اضافه یا ابدیت شده هست قرار بگیره

Hybrid
دوشنبه 07 فروردین 1391, 10:36 صبح
وقتی که رکوردی اضافه میشه ، معمولا میشه آخرین سطر بنابر این میتونین از قطعه کد زیر استفاده کنین :

this.dataGridView1.Rows[this.dataGridView1.Rows.Count-1].Selected = true;
this.dataGridView1.FirstDisplayedScrollingRowIndex = this.dataGridView1.Rows.Count - 1;

برای وقتی که آپدیت میکنی هم میتونی به روش مشابه مسئله رو حل کنی چیزی شبیه کد زیر :

this.dataGridView1.Rows[this.dataGridView1.CurrentRow.Index].Selected = true;
this.dataGridView1.FirstDisplayedScrollingRowIndex = this.dataGridView1.CurrentRow.Index;