PDA

View Full Version : سوال: آیا می شه با زبان سی یه زبان تحت وب شبیه به پی اچ پی نوشت؟

idocsidocs
یک شنبه 06 فروردین 1391, 10:19 صبح
من شنیدم که می شه با زبان سی یه زبان برنامه نویسی تحت وب شبیه به پی اچ پی نوشت.

آیا این موضوع درسته؟

لطفا توضیح بدید.

binyaft
یک شنبه 06 فروردین 1391, 12:02 عصر
بله میشه
زبان سی واس همین کارا هست اصن

eshpilen
یک شنبه 06 فروردین 1391, 16:24 عصر
مگه تاحالا نشنیدی که مفسر PHP با C نوشته شده؟

با C هم میشه کامپایلر یا مفسر برای زبانهای دیگر نوشت و هم میشه مستقیما برنامهء وب نوشت (که تحت CGI اجرا بشه).

البته از نظر تئوریک با هر زبانی میشه زبان دیگری نوشت.
مثلا با همین PHP هم شما میتونی یه زبان دیگه که خودت اختراع کردی رو پیاده سازی کنی. ولی طبیعتا از نظر پرفورمنس و اینا احتمالا خیلی مشکل پیش میاد و عملا بدردی نمیخوره. احتمالا دشواری و محدودیت های پیاده سازی هم داشته باشه (بخاطر اینکه ارتباط مستقیم سطح پایین با سیستم نداری).

idocsidocs
یک شنبه 06 فروردین 1391, 20:07 عصر
مثلا با همین PHP هم شما میتونی یه زبان دیگه که خودت اختراع کردی رو پیاده سازی کنی. ولی طبیعتا از نظر پرفورمنس و اینا احتمالا خیلی مشکل پیش میاد و عملا بدردی نمیخوره. احتمالا دشواری و محدودیت های پیاده سازی هم داشته باشه (بخاطر اینکه ارتباط مستقیم سطح پایین با سیستم نداری).
راستش تو فکرمکه یه زبانی برای خودم اختراع کنم!
توی اکثر فرمها و پردازشها، مجبوریم یه سری تابع از پیش نوشته شده رو بکار ببرم، بعضی وقتا این کار بیش از حد تکراری می شه.

البته بنظرم بجای نوشتن یه زبان جداگانه، باید یه فریم ورک مخصوص خودم ایجاد کنم که با نوشتن یه خط بتونم یه فرم رو پردازش کنم و مقادیر رو توی دیتابیس ذخیره کنم. البته اگه بشه با یه خط چند فیلد از فرم رو هم پردازش کرد، باز بهتره.

شما در این مورد نظری ندارید و نمی دونید باید چیکار کرد؟

parselearn
یک شنبه 06 فروردین 1391, 20:17 عصر
کتاب طراحی کامپایلر در دوره کارشناسی دقیقا ساخت اولیه یک مفسر رو توضیح میده