PDA

View Full Version : سوال: چگونگی حفاظت از سورس برنامه در برابر DECOMPILER ها ؟؟؟

tam2145
یک شنبه 06 فروردین 1391, 17:16 عصر
سلام دوستان !!
چون من تازه برنامه نویسی را برای پیشرفت نه سرگرمی انتخاب کردم ، پس خیلی موضوعات برای من مهم و ... هست !!
به تازگی وارد مبحث مهندسی معکوس شدم که واقعا اعصابم بهم ریخت با وجود ابزار های مانند .NET Reflector 7 !!! واقعا .... !!:گریه:
می خواستم بدونم که چطوری می توانم از برنامه های خود در برابر اینگونه نرم افزار ها محافظت کنم ؟؟؟
آیا نرم افزار خوبی وجود دارد ؟؟ مثلا بنده Dotfuscator Professional Edition Evaluation 4.9 را دانلود کرده ام که گفته شده برای حفاظت برنامه در برابر اینگونه برنامه ها است و ... ؟!!! ولی اصلا نمی دانم چی به چی هست و باید چی کار کرد ؟؟؟:عصبانی++::متفکر:
می دانم سوال خیلی عمومی هست ولی اگه دوستان کمک کنند ، خیلی ممنون می شوم ، نمی دانم چه کنم و از کجا شروع کنم !!!؟؟؟؟:متفکر::عصبانی++::گریه:

فرید نجفلو
یک شنبه 06 فروردین 1391, 18:53 عصر
اگه می خوای قفل برنامت نشکنه بی خیال شو!
گردن کلفتر از من و تو توش موندن:قهقهه:
بهتره با همون روش های عادی قفلت رو بسازی واسه کاربران عادی
اتفاقا اگه زیاد پافشاری کنی هرچی هکر محترم گل گلاب داریم میان عرض ارادت:بوس::قهقهه:

tam2145
یک شنبه 06 فروردین 1391, 19:09 عصر
اگه می خوای قفل برنامت نشکنه بی خیال شو!
گردن کلفتر از من و تو توش موندن:قهقهه:
بهتره با همون روش های عادی قفلت رو بسازی واسه کاربران عادی
اتفاقا اگه زیاد پافشاری کنی هرچی هکر محترم گل گلاب داریم میان عرض ارادت:بوس::قهقهه:

سلام آقا فرید !!
می دونم منظورت چیه !! یعنی حرف نزنم تا توجهات دوستان به من بیشتر نشه !!:لبخند:
این درسته ولی یاد گرفتن که بهتر از یاد نگرفتن هست !! شاید بالاخره برنامه نویسان توانستند بر کرکر های محترم پیروز شوند !! آینده بسیار دور .... :لبخند::قهقهه:
من دیگه زیاد حرف بزنم ، دیگه جایز نیست ، باید به نظرات دوستان احترام گذاشت !!:چشمک:
از تمامی هکران و کرکر های عزیز ، پوزش می خواهم ، کاری به کار ما نداشته باشید !! :شیطان::قهقهه::لبخند:

Veteran
یک شنبه 06 فروردین 1391, 19:22 عصر
کلا قفل رو بیخیال.
میگن توی .net امنیت کد ها پایینه میشه راحت اونارو decompile کرد و کد هارو نوشته شده رو دید.
برای این روشی مد نظر دارید ؟

فرید نجفلو
یک شنبه 06 فروردین 1391, 19:37 عصر
می دونم منظورت چیه !! یعنی حرف نزنم تا توجهات دوستان به من بیشتر نشه !!:لبخند:

هرگز نتوان به این آرزو رسید:قهقهه:
هکر اول یک برنامه نویس خبره است بعد یک هکر
پس طبق قوانین ریاضی داریم:

Hacker VS Programer
Hacker = Programer + Hacking
Programer + Hacking VS Programer
Hacking VS Programer-Programer
Hacking VS 0

So

Hacking > 0

اون صفر آخر اشاره به من و تو داره:گریه::قهقهه:

mansour01
یک شنبه 06 فروردین 1391, 21:47 عصر
سوال رو باید در بخش امنیت نرم افزار مطرح می کردید و بارها در موردش صحبت شده .
امنیت دات نت نسبت به کدهای نیتیو فوق العاده پایین تره ، ولی از طرفی دات بدرد اپلیکیشن نویسی تجاری نمیخوره {در سطح جهانی} ولی شرکتی خوبه .
برنامه : Xenocode پیشنهاد میشه که سرعت رو کند میکنه ، البته vm هم خوبه در بخش امنیت نرم افزار جستجو کنید نرم افزارهای جالبی وجود داره که دوستان معرفی کردن .
برنامه برای دیکامپایل کدهای دات نت : Reflector
به هر صورت هر جور هست و هر چه هست نهایتا شکسته میشه . اما در مورد دات نت این مورد بازگشت سورس آزار دهنده هست .

هدف : هدف نهایی شما این هست که وقتی داری برنامه شرکتی عرضه میکنی برنامه خودت رو با بالاترین راه حل محافظت کنی ، هم کد نویسی داخل برنامه شرطه ، هم پروتکتور ! پروتکتورهای ایراین توصیه میشه چون روشون کار نشده . آموزش های کرکینگ همه جا موجوده ، ولی فقط یک حرفه ای میتونه همه چیز رو دور بزنه ، شما باید از دسترسی کرکرهای نوب جلوگیری کنی . در نهایت هم با ثبت نرم افزار میتونی حقوق متعلق به اون نرم افزار رو از آن خودت کنی و غرامت بگیری .
متاسفانه دات نت پلتفرم مطمئنی برای ایرانی جماعت نیست ! ولی میشه از دسترسی نوب ها جلوگیری کرد .
موفق باشید

فرید نجفلو
دوشنبه 07 فروردین 1391, 02:08 صبح
با احترام و پوزش :

در نهایت هم با ثبت نرم افزار میتونی حقوق متعلق به اون نرم افزار رو از آن خودت کنی و غرامت بگیری .

فقط می تونم بگم:
:قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:: هقهه::قهقهه::قهقهه:

قضیه ایرن همون قضیه دزد از دزد و شاه دزد و این حرفاست
البته شاید واسه شما که محل سکوننتون تعریف نشده مسئله فرق کنه(N/A):قهقهه:

تو ایران نیتیو و آره تیو هیچ فرقی نمی کنه وقتی نرم افزاری که قفل سخت افزاری داره قفلش منهدم شده این قفل نرم افزاری که کشکه
باور نمی کنید؟!
یه قفل عالی با مشارکت 10 نفری بنویسید و جای دوری هم نمی خواد برید بدید به همین بخش امنیت خودمون واستون بترکوننش

در نهایت من رو گفته خودم تاکید دارم یعنی نمی گم قفل نسازید بسازید خوبشم بسازید ولی برای کاربران عادی(نه هکران گران قدر) تا این مرحله که رسوندید بسه دیگه تلاش بیشتر هدر دادن وقت و انرژی گرن بهاست!

این پروتکتور ها هم اگه خیلی ادعا دارن از کد های نیتیو خودشون حفاظت کنن کدهای IL ما هم پیش کش!
در نهایت اگه بی ادبی بوده معذرت می خوام(انقدر آدم حرصش در می یاد که ...)

koorosh-soft
سه شنبه 08 فروردین 1391, 01:13 صبح
با روش های زیادی میتونی جلوی کرک رو بگیری اما خودت یه نگاه به نرم افزار هایی که داریم استفاده میکنیم بکن

Adobe Photoshop,3D max , Audition , Microsoft Office, "WINDOWS" در آخر همه کرک شدن ! پس طبق گفته دوستمون
اتفاقا اگه زیاد پافشاری کنی هرچی هکر محترم گل گلاب داریم میان عرض ارادت

نمونش Garshasp
بیخیال شی بهتره :)) هیچ وقت امنیت 100% نیست ;)

فرید نجفلو
سه شنبه 08 فروردین 1391, 15:11 عصر
نکنه که شما یه نرم افزار تجاری نوشتید که نمونش تا حالا و در قرن 21 نبوده که تمام هکرها کرکرها واکرها دیگه عرض بکنم به خدمتتون کلاه سفید ها ، سیاهها ، صورتی ها ، خاکستر ی ها ،و........... نشستن منتظر شما. تا این برنامه رو بدی بیرون

من به کلاه و یونفرم کاری ندارم ولی فکر کنم منظور ایشون دوستان و هکران حاضر در این سایت و بالاخص این تالار بود که همین الان دارن به من و شما می خندن:قهقهه:
شما هم کجا می دونید شاید نوشتن (آقای م.ب نوشتید؟!:چشمک:)

حالا که شما کارو بصورت جدی گرفتید یدفعه بیاید یه کامپایلر بنویسید که سورسو از دو طرف Code بکنه که دیگه کسی برنامتون رو کرک نکنه

اگه ما ایرانی ها بخوایم این که سهله از بزگترشم کاری نیست(حیف که نمی خوایم:قهقهه:)

و فکر کنم اگه اینطوری به بحث ادامه بدیم مدیران محترم و عزیز ( اصل پاچه خواری:قهقهه:) تاپیک رو حذف کنن:متفکر:

حداقل لای حرفتون یه مطلب علمی بگید ناراضی نباشن:چشمک:

tam2145
سه شنبه 08 فروردین 1391, 20:05 عصر
با سلام !!

نکنه که شما یه نرم افزار تجاری نوشتید
بله ، یک دونه خوبشم نوشتم !! تازه همین برنامه ای که اخیراً نوشته ام مورد توجه بعضی ها قرار گرفته و می خواستند سورس آن را از من بخرند و ... !!
پس هیچ برنامه ای را دست کم نگیرید !!

من به کلاه و یونفرم کاری ندارم ولی فکر کنم منظور ایشون دوستان و هکران حاضر در این سایت و بالاخص این تالار بود که همین الان دارن به من و شما می خندن:قهقهه:
بله ، آقا فرید ، منظور بنده دوستان همه فن حریف انجمن برنامه نویس بود ، گفتم تا کاری با ما نداشته باشند !!

حالا که شما کارو بصورت جدی گرفتید یدفعه بیاید یه کامپایلر بنویسید که سورسو از دو طرف Code بکنه که دیگه کسی برنامتون رو کرک نکنه
این کار را خواهم کرد اگر شدنی باشد !! ضرب المثل (( خواستن توانستن است )) را شنیده اید ؟؟ اینقدر تنبل نباشید و بیاید دست در دست هم دهیم و دات نت خویش را کنیم آباد !!:قهقهه:
-------------------------
اگر دوستان علاقه مند باشند در این تایپک نرم افزار ها را چه کامپایلر و دیکامپایلر را با هم مقایسه کنیم تا به یک نتیجه ای برسیم !!
البته خودم چند نرم افزار خوب گیر اورده ام که ......

hakim22
سه شنبه 08 فروردین 1391, 21:22 عصر
دوست عزیز شما اول یک برنامه ای بنویسید که ارزش شکستن قفل و در آوردن کدشو داشته باشه بعد به فکر جلوگیری از دسترسی دیگران به سورسش بشید

بعدش هم ما که از ویندوزمون تا ویژوال استودیومون و همه ی نرم افزارهای دیگمون قفل شکستس انتظار زیادیه که بخوایم هچکی نرم افزارهای مارو نشکنه !
مدیریت فروش نرم افزار ها راه بهتریه تا اینکه هزارتا قفل روی یک نرم افزار بزاریم
من خودم از این نرم افزارهای ایرانی که ده جور قفل دارن و بعد که میخری واحد پشتیبانی محل سگ هم بهت نمیزاره ! متنفرم !

در ضمن برای شخص من که خوندن کدهایی که دیگران نوشتن یک پروژه ای هست که چند برابر نوشتن دوباره وقت میبره !
هر چقدرم یک برنامه رو به تعداد زیادی ماژول و کلاس و تابع تقسیم کنیم باز هم خوندن کدهای یک برنامه نویسی برای برنامه نویس دیگه مشکله
مخصوصا اگه توضیحات درون کد رو حذف کنیم. و حجم سورس هم زیاد باشه.

من توی 10 سال عمر برنامه نویسیم تا بحال نخواستم به سورس یک برنامه دیگه دست پیدا کنم ، دیگه اون چه شاهکاری توی برنامه نویسی باشه که بخواهیم ازش کپی بگیریم
با وجود این همه دوستانی که همه جور سورس رایگان در اختیار دیگران قرار می دهند و سایتهایی که کارشون آموزش و اشتراک سورس هاست وقت گذاشتن برای اینکار غیر منطقیه

در ضمن ما اول باید مشکل حقوقی نرم افزاهامون رو حل کنیم و ثبت کردن حق فروش و غیره که اگر کسی کپی گرفت پیگرد قانونیش کنیم و پولمون رو از همون راه برگردونیم ، اینجوری دردسر فروشمون هم کمتره !!! (خانه از پایبست خراب است !)

نرم افزار خوب بنویسید و اول به حق دیگران احترام بزارید و بعد انتظار داشته باشید که به حقوق شما هم احترام گذاشته بشه .
وقتی کرک ویندوز سون رو هکرها میساختن خوب بودن وقتی نوبت به برنامه ی شما میرسه بدن !!؟

موفق باشید.

JaVa
سه شنبه 08 فروردین 1391, 21:41 عصر
سلام....

ارزش شکستن قفل و در آوردن کدشو داشته باشه بعد به فکر جلوگیری از دسترسی دیگران به سورسش بشید
:قهقهه:

مدیریت فروش نرم افزار ها راه بهتریه تا اینکه هزارتا قفل روی یک نرم افزار بزاریم

دوستان با این بحث که در این زمینه صورت گرفت یه سئوال برای من پیش اومد: اگه تمام سورس برنامه در فایل های DLL قرار بگیره باز هم احتمال اینکه از سورس برنامه استفاده بشه هست؟

یا اصلا تا کنون هکرها کراکرها واکرها کلاه سیاها وسفید ها و...........:قهقهه::قهقهه: موفق به باز کردن فایلهای DLL شدن .

فرید نجفلو
سه شنبه 08 فروردین 1391, 22:23 عصر
اگه تمام سورس برنامه در فایل های DLL قرار بگیره باز هم احتمال اینکه از سورس برنامه استفاده بشه هست؟

در این مورد هیچ فرقی در EXE و DLL نیست وقتی شما با تغییر مقدار یک کمبو باکس(از پراپرتی پروژه) می تونی پروژت رو از EXE به DLL و بالعکس تبدیل کنی می خوای فرقشون چقدر باشه!

یا اصلا تا کنون هکرها کراکرها واکرها کلاه سیاها وسفید ها و...........:قهقهه::قهقهه: موفق به باز کردن فایلهای DLL شدن .

اتفاقا ول DLL ها رو باز می کنن چون معمولا قفل ه به صورت DLL ساخته می شن

وقتی این فایل ها رو با NotePad باز می کنیم یه مشت حروف عجیب غریب نشون می ده؟

آره راست می گی وقتی منم دل و روده یه گوسفند رو با اره می ریزم بیرون چیزی جز چند تا دل و قلوه و یه لوله دراز که توش پره ... نمی بینم!:متفکر::متفکر::قهقهه::قه قهه::قهقهه:
ولی نمی دونم این دکترای جراح و کالبد شکاف چه ج.وری ازش سر در می یارن:متفکر::متفکر::بامزه::قه هه::قهقهه:
آخه DLL رو با NotePad باز می کنن!:تشویق::تشویق::تشویق:

JaVa
سه شنبه 08 فروردین 1391, 22:35 عصر
سلام و خسته نباشید...

اتفاقا ول DLL ها رو باز می کنن چون معمولا قفل ه به صورت DLL ساخته می شن
پس با این حساب اصلا قفل های نرم افزاری امنیت ندارن .:قهقهه:
با چه نرم افزارههایی می شه DLL ها رو باز کرد ؟.
آیا فایل های DLL هم بصورت CODE شده ان ؟

آره راست می گی وقتی منم دل و روده یه گوسفند رو با اره می ریزم بیرون چیزی جز چند تا دل و قلوه و یه لوله دراز که توش پره ... نمی بینم!
فکر کنم شما هم قصاب هستید از نوع ناشی ؟:قهقهه:

hakim22
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 02:29 صبح
اوه اوه اوه !
اتقاقا dll ها که دیگه محشرن
شما هر کتابخونه ای رو میتونی به راحتی بیاری تو برنامه ی خودت تازه میتونی با استفاده از ارث بری خیلی از قابلیتهای درون dll ها رو باز نویسی و اختصاصی کنی و توی برنامه ی خودت استفاده کنی
تازه اگر هم بخوای جلوی اینکارو بگیری پروسه ی درهمی از نوع StrongNaming در راه داری که من خودم تا بحال زورم اومده برم سراغش و سورس کتابخونه هامو امنیتی کنم.
با این روش میشه کلید بسازی تا دیگران نتونند به dll هارو دوباره کامپایل کنند و داستان ها ی دیگر ...

واقعیت رو باید پذیرفت که مایکروسافت با همه ی بزرگیش نتونسته در برابر هکرها مقاومت کنه و تلاش بیش از حد کردن در این مورد خطاست
اینم باید بدونید که با وجود این همه هکر و کرکر هنوز نرم افزارها دارن به فروش میرسند و هزاران برنامه نویس با نوشتن نرم افزارهای تازه درآمد خیلی خوبی دارن هزاری هم که نرم افزارها قفلشون بشکنه و کپی بشن و ...