PDA

View Full Version : ساخت ستون ردیف در entity framework

aghayex
یک شنبه 06 فروردین 1391, 18:24 عصر
آیا دوستان راهی بغیر از اینکه خاصیت ستون رو identity کنیم برا ساخت ستون ردیف می دونن ؟
من تو چند تا از جدولهام یه ستون دارم یه شماره مشخصه هست و با جدول های دیگه در ارتباط هستن و از اون طرف نمی خوام از identity استفاده کنم چون مشکلاتی از قبیل ایکه اگه رکوردی در وسط پاک بشه شماره ای که برا رکورد جدید می ندازه یه رکورد جدید هست و دیگه اونو استفاده نمی کنه و بخواهی درستش کنی دردسر های خاص خودشو داره.

aghayex
دوشنبه 07 فروردین 1391, 14:14 عصر
دوستان نظری در مورد این موضوع ندارن :ناراحت:

hakim22
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 02:59 صبح
خب مثلا چطوری باید باشه که شما کارت راه بیوفته !؟
اگر هم به صورت دستی اطلاعات رو وارد کنید وقتی رکوردی حذف بشه باز باید خودت دستی کار کنی !

اگر مشکل شما فقط اینه که یک کد داشته باشی که بتونی خودت تغییر بدی و مثل identify عمل کنه فقط این قابلیت رو داشته باشه که اگر رکوردی حذف شد بشه بعدا رکوردی با همون شماره ساخت
میتونی از یک ستون دیگه کنار ستون id استفاده کنی. و شماره اونو خودت تنظیم کنی.
در این حالت میتونی identify اصلی رو به صورت کلید اصلی تعریف کنی و از این ستون دوم کارت رو انجام بدی
اون قسمت که مربوط به ساختن کلیدهای تکراری SQL انجام میده و روی id اصلی اعمال میکنه که شما باهاش کاری نداری
شما همه ی برنامت با ستون دوم کار میکنه . به این دلیل هم که فقط یک شمارست حجم زیادی اشغال نمی کنه

اما به نظرم شما الگوریتمی که برای کارت در نظر گرفتی یک جایی میلنگه چون روش معمولی نیست و پیشنهاد می کنم یک راه دیگه برای برنامه انتخاب کنید