PDA

View Full Version : سوال: کلاس PDO

prisa_srr
یک شنبه 06 فروردین 1391, 19:42 عصر
سلام
دوستان کسی تا به حال از واسط pdo برای اتصال به بانک اطلاعاتی استفاده کرده ؟ من با ومپ کار میکنم اما با وجود فعال کردن dll های مربوط به pdo بازهم پیغام مربوط به شناخته نشدن این کلاس به من داده میشه . نمیدونم مشکل از کجاست :متفکر: ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
Fatal error: Class 'PDO' not found in C:\wamp\www\Design\PDO.php on line 13

البته باید بگم وقتی از phpinfo() استفاده می کنم در مورد dll های مربوط به pdo چیزی نشون نمیده اما وقتی از تب php extension نگاه میکنم این dll ها کنارشون فلش خورده یعنی فعاله

Reza1607
یک شنبه 06 فروردین 1391, 20:07 عصر
شما آپاچي رو ريست كردين يا نه؟

farhadfery
یک شنبه 06 فروردین 1391, 21:37 عصر
سلام
دوستان کسی تا به حال از واسط pdo برای اتصال به بانک اطلاعاتی استفاده کرده ؟ من با ومپ کار میکنم اما با وجود فعال کردن dll های مربوط به pdo بازهم پیغام مربوط به شناخته نشدن این کلاس به من داده میشه . نمیدونم مشکل از کجاست :متفکر: ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
Fatal error: Class 'PDO' not found in C:\wamp\www\Design\PDO.php on line 13

البته باید بگم وقتی از phpinfo() استفاده می کنم در مورد dll های مربوط به pdo چیزی نشون نمیده اما وقتی از تب php extension نگاه میکنم این dll ها کنارشون فلش خورده یعنی فعاله

عزیز ومپ ورژن جند دارید؟ (من قبلا از ورژن قدیمی استفاده می کردم تو uft-8 مشکل داشتم. 2.1 را دانلود کردم حل شد.
) اکستنشن pdo_mysql_ فعال کنید. همانطور که آقا رضا گفت wamp را هم ریست کن.

prisa_srr
دوشنبه 07 فروردین 1391, 12:08 عصر
من ومپ ورژن 1.7.4 رو دارم . آپاچی رو هم ریاستارت کردم . اکستنشن php_pdo_mysql هم فعال هست . بازم درست نشد:ناراحت: . یعنی به نظرتون ورژن :ناراحت:ومپ رو باید درست کنم ؟

farhadfery
دوشنبه 07 فروردین 1391, 13:05 عصر
من ومپ ورژن 1.7.4 رو دارم . آپاچی رو هم ریاستارت کردم . اکستنشن php_pdo_mysql هم فعال هست . بازم درست نشد:ناراحت: . یعنی به نظرتون ورژن :ناراحت:ومپ رو باید درست کنم ؟
مطمین نیستم. اما این ورژن شما هم خیلی قدیمه. کلا بروزش کنید.

prisa_srr
سه شنبه 15 فروردین 1391, 19:28 عصر
حق با شما بود . ومپ 2.1 رو نصب کردم و درست شد . ممنون از راهنماییاتون