PDA

View Full Version : نیاز به کمک فوری در session_start error

man-meh-o
یک شنبه 06 فروردین 1391, 23:12 عصر
سلام دوستان
یه برنامه کامل و بدون نقص نوشتم و تو سیستم خودم بدون error جواب میده ولی وقتی انتقال دادم به هاست این دوتا error در رابطه با session میده.منتظر لطف و کمکتون هستم.
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/.../index.php:6) in /home/.../header.php on line 44

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/.../index.php:6) in /home/.../header.php on line 44

منتظرم دوستان
اینم از خط 44

session_start();
همین!!!!

MMSHFE
دوشنبه 07 فروردین 1391, 01:16 صبح
دوست عزیز، فایلتون رو با کدگذاری UTF-8 without BOM ذخیره کنید و اگه با این کار مشکل رفع نشد، تابع ob_start رو در ابتدای کد و ob_end_flush رو در انتهای کد فراخوانی کنید. دقت کنید که توابعی که گفتم باید دقیقاً اولین و آخرین دستورات باشن. اگه ابتدای فایلتون HTML و... هست، قبل از اون یک تگ PHP باز کنید و تابع مذکور رو اونجا صدا بزنید. برای انتهای کد هم به همین شکل عمل کنید. موفق باشید.

man-meh-o
دوشنبه 07 فروردین 1391, 12:50 عصر
ممنون از کمکتون
اولین خط کد تمام فایل ها یه فایل include کردم برای functionهای php و جاوا اسکریپت که تو صفحهات از اون استفاده شده.حالا اگه این ob_start که فرمودین رو تو خط اول اون فایل بذارم که ایرادی نداره؟یا باید حتما قبل از include بذارم تو تک تک صفحات؟
چطور با کدگذاری UTF-8 without BOM ذخیره کنم؟تا حالا انجام ندادم این کارو :خجالت:

MMSHFE
دوشنبه 07 فروردین 1391, 18:23 عصر
ob_start باید اولین خط فایلهای PHP شما باشه. توی PHP لازم نیست دستورات include همیشه اول فایل قرار بگیرن. هرجا لازم داشتین یک فایل دیگه رو ضمیمه کنید، میتونید از include استفاده کنید.
برای ذخیره سازی با کدگذاری UTF-8 without BOM هم از یک ادیتور خوب مثل Rapid PHP و ++Notepad استفاده کنید. توی Rapid PHP موقع ذخیره کردن، از قسمت Encoding توی کادر Save As گزینه مربوطه رو انتخاب کنید. توی ++Notepad هم از منوی Encoding گزینه Encode in UTF-8 without BOM رو انتخاب کنید و بعد فایل رو ذخیره کنید. اگه از Dreamweaver هم استفاده میکنید، موقع ذخیره کردن توی کادر Save As گزینه (Include Unicode Signature (BOM رو غیرفعال کنید.
موفق باشید.