PDA

View Full Version : سوال: مشکل با connection string در اتصال به sql server 2008 Express Edition

maysam.m
دوشنبه 07 فروردین 1391, 00:09 صبح
سلام

من از وی اس 2010 و sql server 2008 Express Edition استفاده میکنم. و تازه شروع به یادگیری asp.net کردم.
یک پروژه وب تعریف کرده ام (سی شارپ) و میخوام اطلاعاتی رو از دیتابیس db1 و جدول test بخونم. هر کاری میکنم برنامه به مشکل میخوره و اطلاعات رو نمیخونه!
در واقع مشکل اینه که به دیتابیس وصل نمیشه !

لطفا راهنمایی کنید!

string connectionString = "Data Source=(localhost;Initial Catalog=db1;Integrated Security=true;";
SqlConnection conObj = new SqlConnection(connectionString);
string commandText = "select * from test";
SqlCommand cmdObj = new SqlCommand(commandText, conObj);
conObj.Open();

SqlDataReader dr = cmdObj.ExecuteReader();

/////

conObj.Close();

maysam.m
دوشنبه 07 فروردین 1391, 11:57 صبح
بخش php هم آرزوئه!
بچه های دات نت کار یه کمی سرشون شلوغه انگار!

headshoter
دوشنبه 07 فروردین 1391, 14:48 عصر
فکر کنم مشکل از کانکشن استرینگ باشه !! اون پرانتز اولا برای چی باز شده دوما کجا بسته شده؟:لبخند:
اول اون پرانتز رو بردار دوباره امتحان کن !! احتمالا درست میشه !! :چشمک:

maysam.m
دوشنبه 07 فروردین 1391, 19:33 عصر
فکر کنم مشکل از کانکشن استرینگ باشه !! اون پرانتز اولا برای چی باز شده دوما کجا بسته شده؟:لبخند:
اول اون پرانتز رو بردار دوباره امتحان کن !! احتمالا درست میشه !! :چشمک:

میگم یه سوال دیگه! :لبخند:
این داستان LINQ چیه؟ ADO.NET منسوخ شده؟ اگه آره که برم دنبال LINQ این ADO.NET خیلی رو مُخی بود! (خدایی تو پی اچ پی با یه حرکت ساده به دیتابیس وصل میشدی این همه جنگولک بازی نداشت! :لبخند: )

headshoter
دوشنبه 07 فروردین 1391, 21:43 عصر
اینو (http://blogs.msdn.com/b/wriju/archive/2008/07/14/linq-to-sql-vs-ado-net-a-comparison.aspx)یه نگاه بنداز !!

تو همین فروم هم زیاد در مورد این موضوعا بحث شده !! سرچ کنی چیزای خوبی گیرت میاد !!

Hybrid
دوشنبه 07 فروردین 1391, 21:47 عصر
سلام ، نه دوست عزیز منسوخ نشده ، ولی وقتی روش راحت تر و بهتری وجود داره چرا از روش دشوار استفاده کرد؟

maysam.m
سه شنبه 08 فروردین 1391, 09:39 صبح
اینو (http://blogs.msdn.com/b/wriju/archive/2008/07/14/linq-to-sql-vs-ado-net-a-comparison.aspx)یه نگاه بنداز !!

تو همین فروم هم زیاد در مورد این موضوعا بحث شده !! سرچ کنی چیزای خوبی گیرت میاد !!

ممنون بابت لینک

سلام ، نه دوست عزیز منسوخ نشده ، ولی وقتی روش راحت تر و بهتری وجود داره چرا از روش دشوار استفاده کرد؟

یه نگاهی هم به Entity Framework کردم اونم در نگاه اول خیلی عالی بود .
در هر صورت ا linq , Entity Framework رو ادامه میدم و بی خیال ADO.NET شدم و برم یادگیری اونها رو شروع کنم :چشمک:

moslem68
چهارشنبه 16 فروردین 1391, 17:57 عصر
"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"

p.parsaee
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 01:47 صبح
سلام

من از وی اس 2010 و sql server 2008 Express Edition استفاده میکنم. و تازه شروع به یادگیری asp.net کردم.
یک پروژه وب تعریف کرده ام (سی شارپ) و میخوام اطلاعاتی رو از دیتابیس db1 و جدول test بخونم. هر کاری میکنم برنامه به مشکل میخوره و اطلاعات رو نمیخونه!
در واقع مشکل اینه که به دیتابیس وصل نمیشه !

لطفا راهنمایی کنید!

string connectionString = "Data Source=(localhost;Initial Catalog=db1;Integrated Security=true;";
SqlConnection conObj = new SqlConnection(connectionString);
string commandText = "select * from test";
SqlCommand cmdObj = new SqlCommand(commandText, conObj);
conObj.Open();

SqlDataReader dr = cmdObj.ExecuteReader();

/////

conObj.Close();

سلام
احتمالا مشكل از connection string هست. توي پست چهارم از تاپيك زير يه راه ساده براي به دست آوردن connection string نوشتم. مي تونيد connection string پايگاه داده خودتونو از اين روش به دست بياريد و اونو توي برنامه خودتون استفاده كنيد.
اينم لينك تاپيك:
http://barnamenevis.org/showthread.php?329908-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D8%AF%D8%B1-error-.-visual-stdio-%D9%85%DB%8C%D8%AF%D9%87%D8%9F&p=1452755#post1452755

mhdhp86
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 17:06 عصر
من برای کانکشن استرینگ این کد رو نوشتم:
("Data Source=.\SQLEXPRESS;Initial Catalog=neph;Integrated Security=true");

ولی زیر حرف s اوله sqlexpress خط قرمز کشیده ارور میگیره:
Unrecognized escape sequence

چه کنم؟

Hybrid
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 12:21 عصر
من برای کانکشن استرینگ این کد رو نوشتم:
("Data Source=.\SQLEXPRESS;Initial Catalog=neph;Integrated Security=true");

ولی زیر حرف s اوله sqlexpress خط قرمز کشیده ارور میگیره:
Unrecognized escape sequence

چه کنم؟

اگه از سی شارپ استفاده میکنی باید 2 تا \\ قبل از sqlExpress باشه فکر کنم.

karbord83
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 21:50 عصر
یک وبلاگ برای علاقمندان به کار با دیتابیس به خصوص SQLserver (http://www.karbord83.blogfa.com/cat-7.aspx)
(http://www.karbord83.blogfa.com/cat-7.aspx)

gaslakh
شنبه 10 فروردین 1392, 15:41 عصر
بازم نمیشه ببینید من درون این دستور connection string زدم
SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Dbase.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"); kkk
اما در حین اجرا ایراد میگیره !!! چرااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااا:عصبانی++:

Description: An error occurred during the compilation of a resource required to service this request. Please review the following specific error details and modify your source code appropriately.

Compiler Error Message: CS1009: Unrecognized escape sequence

esibarnamenevis
یک شنبه 11 فروردین 1392, 00:17 صبح
منبع معتبر برای تمام کانکشن استرینک ها چیه