PDA

View Full Version : سوال: برای مدیریت ستونهای وب سایت چیکار می کنید؟ (تنها مشکلی که نتونستم حل کنم)

idocsidocs
دوشنبه 07 فروردین 1391, 10:40 صبح
من می خوام وب سایت طوری طراحی بشه که مدیر سایت بتونه انتخاب که صفحات اصلی سایت چند ستونه باشن و هر ستون چه محتویاتی (فرم، لینک، منوهای باز شونده و ...) داشته باشه.

لطفا در این مورد راهنمایی کنید.

تنها مشکلی که هنوز نتونستم حل کنم همین مشکل هست. چون چندان به کد نویسی مربوط نمی شه.

MMSHFE
دوشنبه 07 فروردین 1391, 10:56 صبح
همونطور که خودتون اشاره کردین، این موضوع بیشتر مرتبط با طراحی سایت و بخصوص CSS هست اما میتونید یک فایل CSS به این شکل درست کنید و از اون در تگ link برای قالب استفاده کنید:
@import url(style.php);
و توی فایل style.php بصورت پویا قالب دلخواه رو با دستور echo و به کمک PHP ایجاد کنید. اینطوری مدیری میتونه تعداد ستونها و... رو برحسب شرایط مختلف، تنظیم کنه. مثلاً میتونید قالب انتخابی رو برای هر کاربر، تغییر بدین تا به محض لاگین، سایت با قالب انتخاب شده توسط خودش ظاهر بشه یا اینکه توی دیتابیس تنظیمات بخشهای مختلف مثل فرمها، منوها و... رو بگذارین و از دیتابیس بخونید و فایل قالب رو متناسب با اون، بسازین.
موفق باشید.

MSN_Issue
دوشنبه 07 فروردین 1391, 12:09 عصر
راه دیگه اینه که یه سری قالب (Template) برای خودتون طراحی کنید .
مثلا یکی دو ستونه باشه، یکی سه ستونه و ...
بعد برای مدیر سایت هم یه قسمت بذارید که بتونه قالب سایتش رو انتخاب کنه.
این بخش مدیریتش هم میتونه اینطوری باشه که مثلا به مدیر بگه توی ستون اول میتونی ماژول X ,Y,Z,... رو وصل کنی حالا خودت انتخاب کن که کدوم ماژول وصل بشه...

موفق باشید.

idocsidocs
دوشنبه 07 فروردین 1391, 13:25 عصر
با قالب مشکلی ندارم.

الان توی بخش مدیریت محتوا امکان ایجاد منو و زیر منو وجود داره. وقتی یه منو به بخش مدیریت محتوا اضافه می شه، آیا این منو باید توی پنل سمت راست نمایش داده باشه؟

در این مورد شما چیکار می کنید؟

MSN_Issue
دوشنبه 07 فروردین 1391, 14:25 عصر
با قالب مشکلی ندارم.

الان توی بخش مدیریت محتوا امکان ایجاد منو و زیر منو وجود داره. وقتی یه منو به بخش مدیریت محتوا اضافه می شه، آیا این منو باید توی پنل سمت راست نمایش داده باشه؟

در این مورد شما چیکار می کنید؟
منظورتونو متوجه نمیشم !
این چه ربطی داشت به پست اولتون ؟!؟!؟
معمولا ممکنه توی سایت چند گروه منو داشته باشید و هر گروه یک جای سایت باشه !
حالا وقتی یه منو اضافه میکنید یه آپشن دیگه هم براش دارید که تعیین میکنه که تو کدوم گروه منو هست ...!

idocsidocs
دوشنبه 07 فروردین 1391, 14:36 عصر
حالا وقتی یه منو اضافه میکنید یه آپشن دیگه هم براش دارید که تعیین میکنه که تو کدوم گروه منو هست!
لطفا در این مورد بیشتر توضیح بدید.

الان من توی یه صفحه آی دی و اسم منو رو می گیرم و برای اضافه کردن منو به صفحات اصلی سایت باید از طریق یه صفحه دیگه این منو به سایت اضافه بشه. نظرتون در مورد این روش چیه؟

MSN_Issue
دوشنبه 07 فروردین 1391, 21:50 عصر
من نمیدونم شما از چه CMSی استفاده میکنی یا CMSی که نوشتی چطوریه !
اما معمولا منو ها رو برای تمام صفحات سایت یکسان میگیرن که البته اگه نگیری هم مشکلی نیست. به هر حال...
ببینید شما میتونی یه سری گروه منو داشته باشی. ( مثلا گروه منوی بالای صفحه، گروه منوی عمودی، گروه منوی پایین و ... )
بعد هر منویی که میخوای اضافه کنی یه select میذاری که گروهش رو هم انتخاب کنه ! به همین راحتی .
حالا بعد اگه خواستی میتونی بگی که مثلا فلان منو توی فلان قالب نیاد ...!