PDA

View Full Version : تغیر اندازه ستون gridview

asemaneiran
دوشنبه 07 فروردین 1391, 13:29 عصر
سلام
سال نو مبارک
چطور وقتی کاربر در اجرا اندازه ستونی رو تغییر میده , چطور این تغییر اندازه در دفعات بعدی که برنامه اجرا می شه باقی بمونه و به حالت پیش فرض گرید برنگرده؟؟؟
من نمی دونم در این رابطه (تغییر اندازه ستون گرید توسط کاربر و ثبت شدنش) چطور باید بنویسم ؟ چی بنویسم؟ کجا بنویسم؟؟؟؟؟
خواهش می کنم راهنمایی کنید

Mahmoud Zaad
دوشنبه 07 فروردین 1391, 18:32 عصر
سلام
شما می تونید اندازه ها رو توی فایل متنی یا xml یا حتی دیتابیس ذخیره کنید ولی ساده ترین راه استفاده از Setting خود پروژه هست.
اول توی رویداد dataGridView1_ColumnWidthChanged کدهای زیر رو بنویسید

MyProject.Properties.Settings.Default.CellSize = dataGridView1.Columns[0].Width;
MyProject.Properties.Settings.Default.Save();
بعد توی لود فرم کد زیر رو بنویسید:

dataGridView1.Columns[0].Width= MyProject.Properties.Settings.Default.CellSize;
CellSize اسم یه فیلد از نوع int هست که توی Setting پروژه (MyProject) تعریف شده.

asemaneiran
دوشنبه 07 فروردین 1391, 21:35 عصر
سلام
شما می تونید اندازه ها رو توی فایل متنی یا xml یا حتی دیتابیس ذخیره کنید ولی ساده ترین راه استفاده از Setting خود پروژه هست.
اول توی رویداد dataGridView1_ColumnWidthChanged کدهای زیر رو بنویسید

MyProject.Properties.Settings.Default.CellSize = dataGridView1.Columns[0].Width;
MyProject.Properties.Settings.Default.Save();
بعد توی لود فرم کد زیر رو بنویسید:

dataGridView1.Columns[0].Width= MyProject.Properties.Settings.Default.CellSize;
CellSize اسم یه فیلد از نوع int هست که توی Setting پروژه (MyProject) تعریف شده.

سلام
تشکر از راهنمایی تون
اما
my project چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باید اول یک setting file درست کنم؟؟؟؟؟؟؟

Hybrid
دوشنبه 07 فروردین 1391, 21:42 عصر
سلام ، دوست عزیز فکر کنم تاپیکی قبلا ایجاد کرده بودید و در اون جوابتون رو داده بودم ، بله شما اول باید از یک Setting بسازید و طبق کد های دوستمون ازش استفاده کنید ، در یک تاپیک آموزش Setting ها رو دادم ،

آموزش: آموزش Settings (http://barnamenevis.org/showthread.php?331456-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-Settings-%28%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%AF%29&highlight=Setting)

Mahmoud Zaad
دوشنبه 07 فروردین 1391, 21:46 عصر
سلام
تشکر از راهنمایی تون
اما
my project چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باید اول یک setting file درست کنم؟؟؟؟؟؟؟
MyProject اسم سولوشن شماست.
نه، اگه زیر عنوان پروژه در سولوشن اکسپلورر رو نگاه کنید یه پوشه می بینید به اسم Properties . اگه این پوشه رو باز کنید یه گزینه هست به اسم Settings.setting . حالا روی این دوبار کلیک کنید یه صفحه باز میشه در اینجا باید فیلد مورد نظر (در اینجا CellSize ) رو تعریف کنید و ...
یه راه دیگه هم برای دسترسی به این قسمت وجود داره: باید از منوی Project توی ویژوال استودیو گزینه آخر این منو که نام سولوشن هست رو کلیک کنید و در پنجره باز شده به قسمت Settings بروید.

من پست دوستمون رو ندیدم ایشون خیلی خوب توی اون تاپیک توضیح دادند.

asemaneiran
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 16:40 عصر
MyProject اسم سولوشن شماست.
نه، اگه زیر عنوان پروژه در سولوشن اکسپلورر رو نگاه کنید یه پوشه می بینید به اسم Properties . اگه این پوشه رو باز کنید یه گزینه هست به اسم Settings.setting . حالا روی این دوبار کلیک کنید یه صفحه باز میشه در اینجا باید فیلد مورد نظر (در اینجا CellSize ) رو تعریف کنید و ...
یه راه دیگه هم برای دسترسی به این قسمت وجود داره: باید از منوی Project توی ویژوال استودیو گزینه آخر این منو که نام سولوشن هست رو کلیک کنید و در پنجره باز شده به قسمت Settings بروید.

من پست دوستمون رو ندیدم ایشون خیلی خوب توی اون تاپیک توضیح دادند.

سلام
ممنون
خدا خیرتون بده . جواب داد...
فقط
من گریدم 10 تا ستون داره . باید برای هر ده ستون دو خط کدی که توی لود اشاره فرمودید رو تکرار کنم؟؟؟
با سپاس

Hybrid
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 16:48 عصر
سلام
ممنون
خدا خیرتون بده . جواب داد...
فقط
من گریدم 10 تا ستون داره . باید برای هر ده ستون دو خط کدی که توی لود اشاره فرمودید رو تکرار کنم؟؟؟
با سپاس

سلام ، چرا تکرار ، خوب از حلقه For استفاده کن .