PDA

View Full Version : لینک اختصاصی به هر کاربر

masud8002k
دوشنبه 07 فروردین 1391, 15:52 عصر
سلام
من میخوام به هر کاربری کخ در سایتم عضو شده لینک اختصاصی بدم برای بازاریابی مثلا به شکل زیر
www.site.com/order.aspx?username&idmahsol
یعنی آی دی محصول با یوزر نیم باشه تا بدونیم از طرف کی سفارش داده شده است.

hamid_shrk
دوشنبه 07 فروردین 1391, 16:25 عصر
خوب مشکلتون الان کجاس؟
من همچین کاریو کردم نمایندگی های یک شرکت که به هر کدوم یک لینک میدادم و تو لود صفحم کوئری استرینگ رو چک میکردم که اگه تو دیتا بیسم او نماینده وجود داشت خرید رو به اسم اون ذخیره میکردم تا پورسانتش رو بگیره.
میدونم چی میخواید اما الان مشکلتون کجاس دقیقا؟

masud8002k
دوشنبه 07 فروردین 1391, 17:46 عصر
مشکلم اینه که نمیدونم چطوری اون لینک رو به هر کاربر اختصاص بدم؟؟
یه توضیح کلی میشه بدید ((راهنمایی))

hamid_shrk
دوشنبه 07 فروردین 1391, 17:56 عصر
ببین سیستم ما اینجوری بود که یسری محصول داشتیم و یه سری نماینده که هر دو مورد تو دیتا بیس ذخیره مشن ، حالا یک جدول هم بعنوان لینک درست کردم که توش یک فیلد کلید خارجی از جدول نمایندگان داشت و یک فیلد کلید خارجی از محصولات ، یعنی به ازای هر محصول و هر نماینده یک لینک منحصر به فرد داشتیم .
نمایندگان میتونستن تو پنل خودشون لینک ها رو ببینن و تو سایتشون بذارن واسه جلب مشتری ، حالا مشتری وقتی رو لینک کلیک کنه وارد سایت ما میشه و ما از روی لینک میفهمیم تو صفحه پرداخت چه نماینده ای چه محصولی رو فروخته.
حالا سیستم شما چطوری کار میکنه ؟

masud8002k
دوشنبه 07 فروردین 1391, 18:28 عصر
دقیقا اینجور چیزی میخوام بنویسم
پس ما سه جدول باید داشتخ باشیم یکی محصول یکی کاربر یکی لینک ها
حالا این لینک ها رو چطوری درست کنیم اتوماتیک به نسبت محصولات؟؟؟؟

hamid_shrk
دوشنبه 07 فروردین 1391, 18:33 عصر
از دو قسمت باید تشکیل بشه ،قسمت اول مثلا uid="hamid_shrk" و قسمت دوم pid="pr2526"
این یعنی کاربر hamid_shrk محصولی رو فروخته که کدش pr2526 بوده ، شما باید این کد محصول و hamid_shrk رو تو دیتا بیستون داشته باشید تا بفهمید لینک درسته یا غلط و اینکه چه کسی چه محصولی رو فروخته.

masud8002k
سه شنبه 08 فروردین 1391, 16:49 عصر
خوب از راهنمایی هاتون ممنون من تا این قسمت نوشتم که برای هر کاربر یک لینک میده اما مشکل اینه برای
TextBox2.Text = link + sdr["username"].ToString()+ tasavi+sdr["pr"];
حالا برای بقیه محصولات چی؟؟؟الان فقط برای محصول اول از هر کاربر لینک میده من میخوام خودش در تکسک باکس سوم وچهارم پنجم و...خودش لینک ها رو بده مثل همین که برای هر محصول اول هر کاربر میده؟؟؟

اون کد این چنین کدی به هر کاربر میده
http://www.barname.net/order.aspx?masud (http://www.patiram.net/order.aspx?masud)=book

hamid_shrk
سه شنبه 08 فروردین 1391, 16:54 عصر
دوست عزیز شما باید تو جدول سومتون لینک هارو ذخیره کنید و اون لینکها رو با توجه به id هر کاربری که لاگین کرده و قصد داره لینک هاش رو برداره تو یک گرید ویو بهش نشون بدید.
تولید لینک ها هم باید یک دکمه بذارید و تو کدش بصورت اتوماتیک با دو تا حلقه لینک ها رو تولید کنید و در جدول سوم بریزید.

masud8002k
سه شنبه 08 فروردین 1391, 19:57 عصر
دوست عزیز اونجا که نوشتید در صفحه پیج لود کوئری استرینگ رو چک میکردید لینکتون به کاربرا اینجوری بود؟
response.redirect("order.aspx?ref"&username);

من به کاربرا اینجور لینکی دادم ولی موقعی که میخوام کوئری رو برسی کنه در پیج لود ارور میگیره
http://localhost:1663/test/order.aspx?ali=book
متن ارور
Error 1 Non-invocable member 'System.Web.HttpRequest.QueryString' cannot be used like a method. \

hamid_shrk
سه شنبه 08 فروردین 1391, 20:36 عصر
خیر مثلا همچین چیزی:

Response.Redirect("order.aspx?pid=122&uid=hamid");

شما تو href نیازی نیست کل آدرس رو بذارید الان که تو لوکال دارید تست میکنید .

masud8002k
سه شنبه 08 فروردین 1391, 20:40 عصر
حالا واقعا بخواییم به کاربر لینک بدیم چی؟؟؟؟از responseاستفاده کنیم یا همونی که من نوشتم؟؟؟/بخواییم آپ کنیم سایت رو از کدومش استفاده کنیم؟

hamid_shrk
سه شنبه 08 فروردین 1391, 20:42 عصر
شما به کاربر لینک کامل به همراه آدرس سایت رو میدی ، دیگه اون خودش میدونه چطوری از این لینک استفاده کنه.