PDA

View Full Version : سوال: اتصال به lcdدر پروتئوس

fatemeh eskandari
دوشنبه 07 فروردین 1391, 21:41 عصر
سلام دوستان عزیز
سوالم در مورد نحوه اتصال lcdبا میکرویatmega16می باشد.در واقع یک کی بورد به میکرو وصل شده که عدد کلید فشار داده شده باید در lcdنمایش داده شود
میشه لطف کنین یه نگاه به کد و طراحی پروتئوسم بندازین
ممنونم
خدانگهدار

maktoom
دوشنبه 07 فروردین 1391, 23:24 عصر
سلام
اگه اجبار بیرونی برای طراحی با c نیست پیشنهاد می کنم از avr و محیط بسکام استفاده کنید. اونجا یک خط کد برای استفاده از lcd کفایت می کنه.
ضمنا مفاهیم پایه در بسکام دقیقا مثل c می مونه با اندک تفاوت.
من یه پی دی اف عالی در این زمینه دارم. اگه خواستید از بسکام استفاده کنید بگید براتون بفرستم.
کتاب avr مهندس کاهه هم هست. از اون هم می تونید استفاده ببرید.

fatemeh eskandari
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 16:19 عصر
سلام ممنومنم از توجهتون به سوالم .
اما برنامه رو باید حتما با cبنویسم.البته مشکل اساسیم در مورد نحوه پیاده سازی این برنامه در محیط پروتئوسه!
میشه در این موردهم راهنماییم کنید؟
اگه امکانش هست پی دی اف بسکامتون رو هم واسم بفرستید.
مرسی

maktoom
یک شنبه 13 فروردین 1391, 23:41 عصر
یک پیام خصوصی با محتوی ایمیلتون برام بفرستید تا بتونم پی دی اف رو براتون بفرستم.

حامد مصافی
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 19:57 عصر
lcdهایی که در بازار ایران موجودند اکثراً از نوع HD44780 هستند که ایده ساخت آنها متعلق به شرکت hitachi است. با فرض تطابق lcd مورد استفاده شما با این نوع ادامه مطلب را بخوانید:
هر ال‌سی‌دی ۱۶ پورت دارد. ۴ پورت ورودی، ۴ پور خروجی، ۶ پورت کنترلی شامل پورت‌های تغذیه و ۲ پورت برای ولتاژ نور پس‌زمینه.

از این بین اتصالات ۳ پورت اول برای تغذیه استفاده می‌شوند.
۳ پورت کنترلی بعدی به ۳ پین اول یک پورت میکرو
از ۴ پورت بعدی که خروجی هستند صرف‌نظر می‌شود
و ۴ پورت بعدی که ورودی هستند به ۴ پین آخر همان پورت میکرو متصل می‌شوند (پین چهارم پورت مورد نظر میکرو در این امر کاربردی ندارد)
در صورت تمایل ۲ پورت آخر به به جریان مستقیم ۵ ولت برای نور پس‌زمینه متصل کنید.

اگر از CodeVision استفاده کنید دستورات اتصال به lcd در فایل سرآیند lcd.h تعریف شده‌اند.
برای راهنمایی در مورد کد نویسی لطفاً محیط مورد استفاده برای نوشتن برنامه را بیان کنید.

این هم یک مثال از نحوه اتصال
http://www.extremeelectronics.co.in/avrtutorials/images/lcd_interface_atmega32.gif